Martina_SolcanskaMartina Solčanská (1981) má rada svojho muža, dcéru, niekoľko iných ľudí, cestovanie (najzamilovanejšie miesta: Londýn, Ženevské jazero a národné parky USA, ktoré jej boli dopriate vidieť), kvalitnú posteľ a jedlo, originalitu (film, kniha alebo len výrok). Vytáča ju ľudská hlúposť, lenivosť, keď niekto mešká, prípadne si neprizná chybu, vyvyšovanie sa… ok, občas to robí aj ona.

Vyštudovala históriu a žurnalistiku. Miluje písanie, či už na plný, alebo desatinný úväzok, ale dokázala v nemčine porozumieť aj fungovaniu mobilnej siete (život v Mníchove a práca na technickom oddelení u mobilného operátora). A keď si hodíte jej meno do Googlu (áno, pár ľudí sa aj úprimne začudovalo, že o tebe nájdeme aj niečo na Googli???), zistíte, že je autorkou štyroch kníh:

  • Pubertálneho prvoláskového Aprílového dievčaťa (2007, 2016), ktoré sa na Slovensku stalo Debutom roka 2007,
  • už dospelejšieho pokračovania s názvom Očistec bláznov (2008),
  • pre takmer tínedžerky napísala knihu Počkám tu na teba (2009), kde opisuje kamarátstvo a opäť trampoty s láskou,
  • následne predbehla dobu, jej erotický román Hazard (2011) vyšiel totiž pred 50 odtieňmi sivej a ďalších lilavých napodobenín. Pod hlavičkou vydavateľstva Elist sa pred Vianocami 2017 objavila na trhu rozšírená verzia (500 strán!!!) tohto nevšedného príbehu lásky, sexuálnej posadnutosti, moci a peňazí.

Martinu Solčanskú môžete sledovať aj na jej osobnej stránke: martinasolcanska.sk.