Monika JalakšováPísať som začala na strednej škole. Často mi napadali rôzne rýmy, a tak vznikali krátke básničky, ktoré mi uverejňovali v školskom časopise. Po dlhšej prestávke (lebo rýmy si zobrali dlhodobé neplatené voľno…) som sa k básňam vrátila a čitatelia si ich mohli nájsť v týždenníku Pohronie.

Neskôr som prešla na poviedky a výsledkom tohto snaženia bola moja prvotina, zbierka poviedok, s názvom Na ceste za pralinkami (2015), ktorá sa zapáčila aj v Čechách. Prečítať si ju teda môžu aj naši susedia. Stala som sa členkou Literárneho klubu Dúha, kde som si našla rovnako zmýšľajúcich priateľov, ktorí radi tvoria v akejkoľvek podobe. Oslovili ma aj z časopisu “Inak obdarení”, kde raz do mesiaca píšem príspevky. Je to pre mňa zaujímavá skúsenosť.

Keďže s partnerom často trávime svoj voľný čas na motorke, napísali sme spoločne cestopis, ku ktorému sa rada vraciam, lebo pre nás predstavuje nezabudnuteľný zážitok.

K písaniu ma inšpirovali aj moje krstňatá, a tak vznikla rozprávka Zázračné jazierko (2016), ktoré uzrelo svetlo sveta v podobe rozprávky a maľovanky v jednom. Založila som si vlastný blog, kde som uverejnila krátky príbeh, pribudlo aj pár básní. Písanie je súčasťou môjho života a neviem si ho bez neho predstaviť.

Autorke v našom vydavateľstve vyšlo: