Autorka, teda ja žijem veľmi rozmanitý život, nie tým, že by som lietala hore-dole po Slovensku, niekedy sa totiž nedostanem ani za bránku. Ale ako si tak občas hovorím, že celý svet príde za mnou, dôvod návštev je rôzny; hlavne v lete  prídu ľudia obdivovať zeleninovú záhradu, ale aj Lejkinu záhradku. V zime väčšinou prídu so seknutým sedacím nervom alebo vykrúteným krkom. Toto všetko naznačuje, že sa venujem vo svojom voľnom čase aj masírovaniu.

Odkedy som napísala knihu Lejkina záhradka a jej zvierací kamaráti, sa postupne snažím dostať medzi deti slovo vidiek, záhradka, ovocie, zeleninka, práca na záhrade. Preto sa ku knihe snažíme natáčať videá z farmy, ktoré sú plné reálneho života medzi domácimi zvieratami a prírody. Ako sa pestuje zelenina, zapína liaheň, strúhajú kopytá alebo pasú húsky. Absolvovala som už aj návštevu v škôlkach, kde deti mohli chytiť kačacie vajíčko, husacie pierko a vidiek veľmi zapôsobil aj na pani učiteľky. Myslím, že kniha osloví všetkých, pretože už nie je bežné, aby na dvoroch našich babičiek poletovala hydina a pestovali sa plodiny. Deti sa zaujímajú o všetko a preto je mojím poslaním im ukázať, že život na dedine pri obyčajných činnostiach je proste krásny. Veď do mesta sa dá vycestovať hocikedy.

A to je téma mojej druhej knihy Au-pair bola super, kde píšem o tom, čo som ako au-pair zažívala v troch krajinách – Anglicko, Nórsko, Rakúsko. Krásne časy plné zážitkov, spoznávanie rôznych kultúr. Pracovala som v indickej rodine, anglickej, americkej, židovskej, nórskej a preto hovorím, spoznaj kultúru národa tak, že s nimi bývaš pod jednou strechou. Mala som šťastie na ľudí, a preto sa mi všade páčilo. Veľmi sa poteším ak inšpirujem študentov nabrať odvahu a ísť za svojím snom. Že svet je krásny, každý zažije veľa zážitkov, ale pritom si bude viac vážiť svojej rodiny doma, ktorá ho vždy s láskou očakáva na autobusovej stanici. V jeden rok som vystriedala štyri krajiny, rodičia to už prestali rátať, ale teraz som rada, že som gazdinka Vierka, masérka, ktorú baví vlastný život.