Divadlo

  • Autor: Zuna Chmúrna
  • Rozsah: 88 strán
  • Formát: 19 x 13 cm, farebná tlač
  • Jazyk: slovenský
  • Rok: 2017

20,52 

Na sklade

Katalógové číslo: 978-80-972683-1-2 Kategórie: Značky: , , ,

Popis

V záplave vydávaných kníh najrôznejšej kvality sú texty Divadla návnadou, po ktorej sa oplatí siahnuť. Prvá časť knihy prináša intímnu lyriku, čím nadväzuje na básnickú výpoveď debutu, no do popredia sa viac dostáva ľúbostný cit. V duchu „lukáčovského ponímania lásky“ sledujeme eskaláciu citu cez jeho odopieranie.
Zdrojom inšpirácie pre druhú, cestopisnú časť sú literárne destinácie a sprítomňovanie ich minulosti. Pokus o duchovné prepojenie s obľúbenými autormi je podčiarknutý sprievodným fotografickým materiálom. Tretie „dejstvo“ nesie atmosféru intenzívneho vnímania všadeprítomnej bolesti. Úzkosť zatieňuje bytie, túžba vymaniť sa je silná, ale akoby nerealizovateľná. Lyrické básne sú miestami obohatené o epické zložky, dialogickosť či náčrt dramatického prejavu. Živý jazyk, priezračná obraznosť a priamosť výpovede zvyšujú čitateľskú príťažlivosť knihy. Zuna Chmúrna píše na pulze života a necháva rozozvučať pestrú škálu jeho tónov.
Alena Kubašková

Výnimočná kniha obsahom aj dizajnom, krásny zberateľský kúsok pre bibliofilov. Ručne viazaná, v červenom zamate so zlatou razbou.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Divadlo”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.