Ela a jej kľúče k zázrakom

Hodnotenie 5.00 z 5 na základe 1 zákazníckej recenzie
(1 recenzia zákazníka)
 • Autor: Zuzana Almáši Koreňová
 • Rozsah: 102 strán
 • Formát: 12,5 x 17,6 cm
 • Väzba: mäkká
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2018

10,00 

Katalógové číslo: 9788097317003 Kategórie: Značky: ,

Popis

Ela a jej kľúče k zázrakom – TVORíš svoje sny aj skutočnosť

Táto kniha nie je návod na život, pretože žiadny návod na život neexistuje.

Autorka citlivo, hravo aj poučne spracovala niektoré životné udalosti do 13,5 rokov je vlastného života. Je to autorkina autentická výpoveď. Negatívne zážitky zámerne uvádza v MINULOM čase a pozitívne  zážitky uvádza zásadne v PRÍTOMNOM čase. Záleží jej, aby sa čitateľ asocioval, stotožnil, vžil do pozitívnych obrazov Elinho života. A tak si uvedomil, že aj smutné okamihy majú v živote svoj význam a z každej situácie vyplýva nejaké ponaučenie. A keď chceme, tak aj motivácia, chuť rozvíjať sa a žiť.

Najkrajšie na smutnej minulosti je to, že už bola

Knihu, v ktorej odhaľuje verejnosti svoje detstvo, sa rozhodla napísať v čase, kedy už vie otvorene rozprávať o udalostiach, ktoré ju silne poznačili. Tieto emócie má už niekoľko rokov vo svojom vnútri spracované. Je presvedčená, že témy, ktorých sa v knihe o malej Ele dotkla s veľkým rešpektom, sú v mohých rodinách ešte stále tabu alebo sa im venuje málo pozornosti. Najmä, pokiaľ ide o primeranú komunikáciu dospelých s deťmi. V príbehoch sa venuje aj kľúčovým životným témam, ako je napríklad domáce násilie, rozvod rodičov, narodenie súrodenca, nový rodič, smrť rodičov, ktoré sama ako dieťa prežila.

Autorka odporúča knihu čítať spoločne – dospelí s deťmi , pretože z príbehov pravdepodobne vyplynie veľa otázok, o ktorých sa deti možno budú potrebovať rozprávať s dospelým človekom.

Kniha je určená pre všetkých od 10 rokov do nekonečna 🙂  Mnohí dospelí sa v príbehoch nájdu a v spomienkach vrátia do svojho vlastného detstva.

Škriatok v Elinom živote predstavuje jej vnútorný hlas a intuíciu, ktoré jej pomáhajú rozhodovať sa a niesť za svoje rozhodnutia zodpovednosť.

Ďalšie informácie

Rozmery 176 × 125 mm

1 recenzia k Ela a jej kľúče k zázrakom

 1. Hodnotenie 5 z 5

  Branislav Grohling

  V Eliných kľúčoch k zázrakom ožíva farbami sídliskový život, dospievanie aj rodina a menia sa na pestrofarebnú rozprávku. Na ceste životom, spolu s jeho radosťami aj smutnými udalosťami sprevádzajú Elu škriatkovia, ktorí jej vždy ukážu správnu cestu. Je to kniha “realistických rozprávok”, ktorá nadchne dieťa aj dospelého, a v ktorej sa nájde každý čitateľ. V krátkych epizódach zo života rozpráva príbehy o detstve, rodine a vzťahoch aj problémoch v nej. Príbehy sú podané s jedinečnou ľahkosťou a čarovnosťou.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.