Stráž ma, mafia nezabúda

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

6,95 

  • Autor: Vita Jamborová
  • Formát: 120 x 170 mm
  • Počet strán: 240
  • Jazyk: slovenský
  • Rok: 2017
Clear

Description

Kniha popisuje trampoty Bohdana, bývalého člena ukrajinského podsvetia, ktorý už nejaký čas žije na Slovensku. Pracuje pre piešťanského mafiána ruského pôvodu a je so svojím novým životom celkom spokojný. Všetko sa však diametrálne zmení vo chvíli, keď v jeden pohodový večer zahliadne na televíznej obrazovke svoju tvár. V tom momente je mu ihneď jasné, že niekto z jeho predchádzajúceho života po ňom ešte stále pátra. Minulosť, na ktorú by najradšej zabudol, ho pomaly začína dobiehať a on si musí zvoliť medzi útekom a pomstou.

Ako súvisí vražda jeho šéfa, Tarasa Kovaľčuka, a vražda šéfovej bývalej ženy s tým, čo sa stalo na Ukrajine pred dvanástimi rokmi? A súvisia vôbec? Bohdan sa rozhodne pre pomstu. Okrem toho, aj keď nerád, musí chrániť Kovaľčukovu dcéru Valériu, ktorej inak hrozí istá smrť. Rozmaznaná mladá žena, pre ktorú bodyguard jej otca bol vždy len kusom nábytku, pochopí, že jej život teraz závisí len a len od jeho dobrej vôle…

Additional information

variant

1 review for Stráž ma, mafia nezabúda

  1. Rated 5 out of 5

    Juraj Thal

    Román “Stráž ma, mafia nezabúda” je reedícia rovnomennej knihy a vlastne debutového diela Vity Jamborovej z roku 2011. Mne sa dostala do rúk až táto jej “renovovaná” podoba. To ale nič nemení na skutočnosti, že som si knihu užíval. Nechýba tomu neustále napätie, čo udržiavalo moju pozornosť. Takmer každou kapitolou sa nesie akcia a dobrodružstvo, ktoré ma vtiahli do deja a nepustili. Zápletka je veľmi dobre vymyslená, prelínajú sa drsné až brutálne momenty v pomerne reálnom vyobrazení vrážd a nežné, priam erotické okamihy hlavných hrdinov. Postavy sú sympatické, autorka ich veľmi dobre vykreslila a čitateľ im bude držať palce až do samotného konca. Vita Jamborová má veľký dar písania, štylizácia a hra s textom sú zvládnuté ukážkovo. A pretože román “Stráž ma, mafia nezabúda” je debutovým dielom autorky, iba to celé len podčiarkuje. Skvelá kniha!

Add a review

Až do konca roku 2017 poštovné a balné ZADARMO. Nakupovať u nás sa naozaj oplatí! :) Dismiss

0

Your Cart