Kollasuyu

(1 recenzia zákazníka)

6,90 12,50 

  • Autor: Annamária Drgoňa Rakovská
  • Väzba: tvrdá
  • Rozmer: 21,5 x 24,5 cm
  • Formát ebooku: ePub, Mobi, PDF
  • Rozsah: 120 strán
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2020
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-248-5 Kategórie: Značky: , , , Product ID: 28441

Popis

Kollasuyu… alebo Naprieč Argentínou a Čile

Byť dobrovoľníkom je úžasné! Báť sa pavúkov a každý večer si s nimi líhať do prašnej postele. Zabávať sa vo víre karnevalových osláv a pochovávať diabla zároveň. Dojiť kozy a vynášať drevo na chrbte ako to za starých čias robili aj naše babičky, či hrať po večeroch karty s „celým svetom“ a vysvetľovať, že my ovocie najčastejšie pálime a džem je až na druhom mieste. Zažiť nefalšované zemetrasenie a záplavy v jednej z najsuchších častí sveta… to všetko je len zlomok toho, čo sme zažili na chvoste Južnej Ameriky!

Do tohto ďalekého kraja sme zavítali ako potulní dobrovoľníci. Ponúkali sme svoju prácu výmenou za jedlo, nocľah a poznanie samotnej krajiny a jej ľudí. Svoje kroky sme nasmerovali do tých častí Argentíny a Čile, kde dodnes žijú aj jej pôvodní obyvatelia. Lákalo nás poznávanie ľudí, ktorí aj v súčasnosti uctievajú okolitú prírodu ako svoju matku. Tieto dve juhoamerické krajiny sú ako nerozlučné dvojičky, ktoré spája nielen krásna prírodná scenéria, ale i bohatá história a zaujímavé fakty, o ktoré v tejto knihe nebude núdza. Tak zbaľte knihu a vyrazme spolu na cestu za dobrodružstvom!

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Variant

,

Autor

1 recenzia k Kollasuyu

  1. Jana

    Túto knihu som si kúpila, pretože by som raz chcela navštíviť tieto krajiny a zaujal ma aj pekný obal. Obsah knihy ma v dobrom prekvapil. Nie len, že sa tam spomína história, geografia, ale sú tam aj dobré rady a tipy na výlety, kam sa ísť pozrieť, čo nezabudnúť. Zaujala ma celá kultúra týchto krajín. Je krásne, že ľudia ešte stále žijú spôsobom života ako ich predkovia (hoci vedia o modernom svete a sami tak nechcú žiť) a tým sa ich zaujímavé legendy nikdy nevytratia. Som rada, že stále žijú ľudia, ktorí si pomáhajú, sú dobrosrdeční a príjmu medzi seba dobrovoľníkov, ktorých predtým nikdy nevideli. Túto knihu určite odporúčam pre tých, ktorí chcú ísť do Južnej Ameriky ako dobrovoľníci, ale aj pre tých, ktorí chcú byť len zvedavými návštevníkmi.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.