Papuánske srdce

10,00 15,00 

 • Autor: Michal Knitl
 • Počet strán: 168 (128 strán text + 40 farebné fotografie);
 • Väzba: tvrdá
 • EAN: 9788089728060
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 978-80-89728-06-0
 • Dátum vydania: 15. decembra 2016
 • Vydavateľstvo: Knitl Michal
 • Rozmery: 1,5 cm x 21,5 cm x 25 cm
 • Hmotnosť: 0,6 kg
 • E-kniha: PDF
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-89728-06-0 Kategórie: Značiek: , , , , , , , , , , , , Product ID: 1665

Popis

Dĺžka cesty: 15.5.2015 – 26.9.2015

Krajiny: Indonézia, Papua-Nová Guinea

Jedinečná cesta do vnútrozemia ostrova Nová Guinea. Šesť týždňov v divokej Papue-Novej Guinei so štyrmi výstupmi s domácimi na hory vysoké nad 3500 metrov, vrátane toho najvyššieho, Mt. Wilhelm (4509 metrov). Prečo s domácimi? Papua-Nová Guinea je celkom iný svet. Ešte pred 100 rokmi tam bieli ľudia neboli a samých vás nikam nepustia. Okrem toho sa pozrieme aj do indonézskej časti ostrova Nová Guinea, kde sa pokúsime nájsť ľudí žijúcich na stromoch i podnikneme 4 dňovú túru pod Trikoru. Preskúmame aj Sulawesi a budeme šnorchlovať v raji na zemi, v Raja Ampat.

Ukážka z knihy

Michal Knitl

„Michal je skvelý človek, ktorý cestuje aj za nás a potom svoje zážitky z ciest spisuje, aby sme si my mohli ďaleké krajiny aspoň predstaviť. Aby sme mohli snívať. Tentokrát sa vydal do Indonézie a na ďalekú Papuu-Novú Guineu, a o tom, čo zažil, sa dozviete v tejto výbornej knihe. Obe krajiny skutočne precestujete, po jej prečítaní budete mať pocit, akoby ste ich naozaj boli navštívili. Ozaj, poznáte tú rozprávku o rodičoch, ktorí ukradli mesiac? Aj tú v knihe nájdete.”
Samo Marec (copywriter a publicista)

O čom je kniha?

Hneď po prílete  cestujem za Aničkou a vystupujem na sopku Merbabu. S Aničkou a Táňou sa loďou presunieme na Sulawesi, kde  spoznávame ich tradície pochovávať ľudí nad zem a deti do stromov. Zúčastňujeme sa svadobného obradu i príprav na pohreb spojený so zabíjačkou byvolov a hostinou  pre celú dedinu. Na Togeánoch objavujem čaro šnorchlovania a sám seba prekvapujem, že dokážem stráviť toľko času pri mori. Po mesiaci Táňa letí domov,  Anička späť na Jávu a ja pokračujem na Papuu. Objavujem raj na zemi – Raja Ampat, kde sa šnorchlujem so žralokmi i korytnačkami. Pokračujem ďalej a získavam víza do Papuy-Novej Guinei, kde počas šiestich týždňov zažívam a spoznávam život, aký som nikde inde doposiaľ nepoznal. Je to ako z iného sveta. Stopujem, stávam sa súčasťou rodiny, navštevujem posvätné domy, počúvam úžasné životné príbehy i tradičné rozprávky.

Absolvujem  štyri túry  cez prales, kde domáci mačetami presekávajú chodník vedúci na miesta s vysokohorskými palmami i na najvyššie vrcholy   krajiny. Mojou obľúbenou stravou sa stáva sladký zemiak s avokádom, s ktorým v ruke sa dostávam aj na tradičný festival domorodých kmeňov s pomaľovanými telami farieb od výmyslu sveta. Po návrate do Indonézie sa pokúšam dostať ku stromovým ľuďom, robím prekrásny okruh okolo hory Trikora a v dedinách stretávam mužov s kotekou – chráničom penisu. Z papuánskej náhornej plošiny odchádzam až pár dní pred letom  domov. Štyri mesiace a najmä cez dva mesiace na ostrove Nová Guinea bol zážitok na celý život. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete vidieť, čo ste ešte nevideli, je to miesto práve pre vás.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Papuánske srdce”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.