Prežila som svet

(2 recenzie zákazníkov)

4,95 7,95 

 • Autor: Miroslava Varáčková
 • Rozsah: 240 strán
 • Formát: 12 x 17 cm
 • Ebook: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • vydanie: druhé
 • Rok: 2017
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-027-6 Kategórie: Značiek: , , , , , , , , Product ID: 3324

Popis

Revydanie úspešnej knihy od Miroslavy Varáčkovej, Prežila som svet.

Volám sa Ela a som jedna z tých, čo prežili. Prišla som o svoju rodinu, priateľov, susedov a vo svojich sedemnástich rokoch som ostala celkom sama. Kedysi som chodila do školy, so spolužiačkami do kina, či len tak sa flákať mestom. Dýchala som čistý vzduch a jedla čerstvé rožky. Teraz väčšinu času trávim v starej stuchnutej pivnici a deň, kedy mám plný žalúdok, môžem pokojne nazvať šťastným. Volám sa Ela a som jedna z tých, čo prežili…

Napínavý príbeh zakázanej lásky, ktorá sa rodí v čase úpadku civilizácie. Svet je v ruinách, budúcnosť neistá, boj o život neúprosný. Podľahne Ela nádeji a túžbe milovať? Vráti jej ukrývaný vzťah do duše svetlo, alebo ju uvrhne do ešte väčšieho zúfalstva? A… prežije Ela vôbec najbližšie svitanie?

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

2 recenzie k Prežila som svet

 1. Mária M.

  Autorka má skvelý štýl písania. Kniha sa mi veľmi dobre čítala a prečítala som ju celkom rýchlo.
  Nenašla som v príbehu žiadne hluché miesto, kde by som sa nudila. Príbeh bol dynamický a skvelo sa vyvíjal. Na konci príbehu som bola s nervami v koncoch, ako nakoniec príbeh dopadne.
  Príbeh bol smutný, ale predsa sa v ňom nachádzali miesta plné lásky, šťastia a priateľstva.
  Obe hlavné postavy sa mi páčili. Ela, ktorá bola neskutočne odvážne dievča, ktoré si v mladom veku prežila zlé veci a okúsila svet po vojne.
  Alex, ktorý mi bol od začiatku veľmi sympatický, si ma svojou nehou a láskou získal počas čítania ešte viac.
  Príbeh sa odohrával po roku 2034, keď sa svet zmietal v stave po vojne, keď sa k moci dostali “Čistý” teda geneticky čistý jedinci. Tento nápad bol zaujímavý a originálny.
  Pri niektorých častiach príbehu mi behali zimomriavky po tele, najmä časti, kde sa popisovali tábory. Modlím sa, aby naša ani žiadna iná generácia, takéto zlo nezažila.

 2. Jaji

  Po knihe by mali siahnuť jednoznačne romantické duše. Nezáleží podľa mňa na veku a na pohlaví, pretože každému sa môže páčiť niečo iné. Ale ak máte radi tvrdý osud, odvážnych hlavných hrdinov a čistú lásku, táto kniha je určite pre vás. Pokiaľ hľadáte niečo bojovnejšie, reálnejšie, môžete sa sklamať. Podľa môjho názoru je Prežila som svet skôr o láske a odhodlaní prežiť a žiť, než vyriešiť situáciu, ktorá všetkých sužuje. Aj napriek tomu je v deji zakomponovaný odboj, ktorý chce zvrhnúť režim Čistých.

  Knihu určite odporúčam, pretože je jedna z naj kníh, aké som od Miroslavy Varáčkovej čítala a je neoddeliteľnou súčasťou mojej osobnej knižnice.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.