Thetta reddast

  • Autor: Matúš Lašan
  • Formát tlačenej knihy: A5
  • Jazyk: slovenský
  • Rozsah: 240 strán (plnofarebná tlač)
  • Väzba: tvrdá
  • Rok vydania: 2023

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Katalógové číslo: 978-80-11-03253-1 Kategória: Značky: , , Product ID: 32241

Popis

„Thetta reddast“ znamená neoblomnú vieru, že všetko dobre dopadne a je zároveň mottom Islandu.
Nie je ťažké pochopiť, prečo. Často je to to jediné, na čo sa pri prekonávaní prekážok aj samého seba na tomto ostrove môžete spoľahnúť. Islanďania poznajú 130 rôznych výrazov pre vietor. Prežili sopečné erupcie, ktoré krajinu takmer vyhubili, aj zimy také tuhé, že k nim po zamrznutom mori dobehli desiatky polárnych medveďov.

Nie je to destinácia, ktorá by na prvý pohľad lákala diaľkových turistov. Veď ani oficiálne nemá žiadnu trasu dlhšiu ako pár stoviek kilometrov. Spoločne s Annou sme sa rozhodli spraviť nemysliteľné a prejsť pešo 3 000 kilometrov dlhým okruhom okolo celého ostrova.
Nezaujímajú nás len miesta vyhlásené svojou krásou. Navštívime aj púšte také nehostinné, že ich samotná NASA využívala ako náhradu mesačnej krajiny a chceme prekĺznuť čo najtesnejšie popri ľadovcoch, ktoré sú podmienkami ako stvorené na tréning pred polárnymi výpravami. Prišli sme tiež poodkryť čosi z mýtickej histórie a naučiť sa aspoň kúsok z vikingskej urputnosti. Lebo bez nej to nepôjde.

Poďte s nami na neopakovateľný prechod Islandom!

Ďalšie informácie

Autor

Variant

Vydavateľ

Elist

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Thetta reddast”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.