Afterparty

(2 recenzie zákazníkov)

6,95 9,95 

 • Autor: Ingrid Rudavská
 • Formát tlačenej knihy: A5
 • Formáty ebookov: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rozsah: 308 strán
 • Rok vydania: 2020
Katalógové číslo: 978-80-8197-295-9 Kategória: , Značky: , , Product ID: 29567

Popis

Zvláštne, bizarné a temné príbehy, z ktorých na vás zazerá depresia, kričí odcudzenie a bolesť strieľa do temena hlavy. Liek neexistuje a úľava sa nedostaví ani po dočítaní, práve naopak.

Lenona Štiblaríková

 

Najdesivejšie príbehy sa začínajú v tebe samom. Keď sa pozrieš do seba (Alternatívne ego), keď pochopíš svoju smrť (Bez prúdu), keď spoznáš pravdu (Smiech), keď si ochotný čeliť svojmu strachu (Nemá odpoveď). Všetko, pred čím unikáš, si nesieš stále v sebe. Počuješ ich škripot, cítiš ich zlobu, vidíš ich tiene. Sú to tvoje predstavy, tvoj strach, samota, bezmocnosť, smútok, potláčané myšlienky, pocity, ktoré živíš a podvedome im pomáhaš rásť. Bojuješ s nimi do smrti, do vyčerpania. A nakoniec ti zostane len irónia smrti.

Ingrid Rudavská

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Autor

Variant

,

Rok vydania

2020

Hmotnosť

450

2 recenzie k Afterparty

 1. Tímea

  Afterparty je zbierkou poviedok s hororovým ale aj psychologickým nádychom. Zmes pocitov, ktoré vo vás vyvolajú sa ťažko zaraďujú. V dnešnom pokryvenom svete, v depresívnych a nečinných dňoch posledných mesiacov je táto kniha doslova vystrihnutá z možnej „reality“. Osobne ma oslovil nenútený spôsob písania poviedok z ktorých zaváňa „Camusov existencializmus“. Určite odporúčam pre všetkých, ktorí obľubujú knihy s pridanou hodnotou.

 2. Ján Peter Háber

  Kluby sú už skoro rok zavreté, takže neostáva nič iné, ako sa začítať do niečoho, čo máme radi. Na začiatku roka 2021 je to jediná dostupná Afterpárty. Literárny debut Ingrid Rudavskej je zväčša hororovou knihou poviedok. Na stránkach však nájdete aj sci-fi, triler a dokonca i fantasy. Vitajte v chladných, odľudštených svetoch. Veselými spoločníkmi vám budú často iba samota, smrť a beznádej. Nočná mora, ktorá nikdy nekončí, alebo sa ešte ani nezačala? Znepokojujúce svedectvá zo spoločnosti kde ľudský život neznamená nič. Dokonca nič neznamená ani samotná existencia. Psychopati vraždiaci s takou ľahkosťou, akoby krájali chlieb a pred tým, než si ho namažú maslom a zjedia, tak ho odhodia na zem, lebo stoka je ďaleko. Mráz vám bude behať maratón po tele a vy sa budete báť aj samého seba. Dobrá rada, stráňte sa pohľadu do zrkadla. Občas sa budete aj smiať. Nepríčetne. Ako dopadli nadržaní mimozemšťania na Záhorí? Prečo sa ľudia na predmestí správajú ako mechom udretí po hlave? Zachráni pivom posilnený hrdina záhadnú princeznú
  z miznúceho zámku? Mnohé poviedky sú krátke. Nie je čas nič vysvetľovať. Ostáva len nemý výkrik, ktorí je o to tragickejší, že je každému úplne ukradnutý.
  Dej si žije ďalej v čitateľovej hlave, práve tam sa odohráva tá skutočná afterpráty.
  Po niektorých poviedkach ostanete sedieť nehybne a pozerať do steny, kým sa odvážite na ďalšiu. Platí jednoduché pravidlo – čím kratšia poviedka, tým dlhšie ju treba stráviť. Kniha si vyžaduje pozorného čitateľa, pri povrchnom čítaní môže dej pôsobiť neprehľadne. A je to vlastne dobre. Na Ingridinej Afterparty nič nedostanete zadarmo a ak už ste raz chytený, je len jediná cesta von. Surovosť štýlu knihy podčiarkuje osobitá sofistikovaná črta. Príbehy sú podávané akoby očami dieťaťa. Vnútorného dieťaťa, ktoré nerozumie, nechce a ani by nemalo vidieť a zažívať krutosť sveta. Napriek tomu sa veci dejú a ono sa s tým celým bôľom a problémami musí vyrovnať. Nakoľko ten boj o svoje elementárne bytie vyhrá, nechám na čitateľovi.
  Autorka je veľkým fanúšikom žánrov, ktoré píše. Rozhľadenejší čitateľ spozná odkazy na známejšie svetové diela. Každé takéto zistenie poteší. Nejedná sa totiž o vykrádanie, ale paralelu, ktorá by mohla najmä psychologicky posúvať známy námet o rovinu hlbšie.
  Autorka pochádza z temnej hudobnej scény a svoj hudobný vkus prepožičiava hrdinom. Alebo snáď počúvajú v aute hiphop keď na zabudnutej lesnej ceste zrazia srnku? Mnohé otázky si musí čitateľ zodpovedať sám. Veď napokon, načo vlastne berie túto knihu do ruky? Ak na to, aby ho za ňu viedla, potom je na zlej adrese. Prvotina má určite priestor na ďalší rozvoj autorkinho štýlu. Ak na písanie nezanevrie, máme sa aj v budúcnosti na čo tešiť.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.