RudavskaIngrid Rudavská sa narodila v Myjave, ale od šiestich rokov býva v hlavnom meste SR. Vyštudovala Anglický jazyk
a literatúru – hudobnú výchobu na PFUK v BA. Pracuje ako vychovávateľka na ZŠ spojenej internátnej pre slabozrakých v Karlovej Vsi.

Písaniu sa venuje prakticky od detstva. S poviedkami Adresát neznámy, Kolotoč a s divadelnými scenármi 3×7 a Králik na smotane vyhrala literárne súťaže Gorazdov Prešov a Literárny boom. Poviedky: Diaľnica, Kolotoč, Lovci, Stretnutie a Alternatívne ego boli publikované v literárnom časopise Dotyky, v e-časopise Jupiter, v Slovenských národných novinách a v knižnej publikácii Fantastická 55 od vydavateľstva Hydra. Scifi Novela Blok C vyšla v českom e-časopise Lemurie. Novely Návrat a Tretie okno sprava sa dajú zakúpiť na www.1000knih.sk.

K fantastike sa dostala až v dospelom veku, kedy sa jej tvorba vyprofilovala nielen v literatúre ale aj v hudbe a maľovaní. Založila alternatívny electro-punk/new wave/synth/postpunk/indie hudobný projekt „Love my science“. Je autorkou hudby a textov.
https://www.facebook.com/Love.My.Science.electropunk/
https://soundcloud.com/love-my-science
Nahrala a vydala prvé CD „Perfrect disorder“, ktoré sa dá kúpiť na všetkých streamoch /Spotify,Itunes,
Deezer…/

Maľuje klasickú prírodu, abstrakcie, štylizáciu či pochmúrne obrazy s fantastickou tématikou. https://www.facebook.com/ingrid.rudavska/media_set?set=a.10218401588285296&type=3
Všetky jej umelecké výrobky /obrazy, šperkovničky, notesky…/ sa dajú nájsť na:
https://www.sashe.sk/FrancesLane

Horor a scifi zbierka Afterparty je prierezom jej najlepšej a zároveň najintímnejšej a najobľúbenejšej tvorby. Odhaľuje vnútro autorky, jej sny, obavy, túžby… je to jej denník. V zbierke sa prelína minulosť s prítomnosťou a budúcnosťou. Je jej imagimnárnou a zároveň reálnou spriazenenou dušou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.