Hakuna Matata

(5 recenzií zákazníkov)

11,95 18,90 

 • Autor: Monika Paločková
 • Rozsah: 208 strán
 • Formát knihy: A5
 • Väzba: pevná
 • Formát e-knihy: PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Tlač: plnofarebná
 • Rok: 2021

>> Ukážka z diela <<

Katalógové číslo: 978-80-8197-387-1 Kategórie: , Značky: , , , Product ID: 30191

Popis

Keď sa pýtate Boha: „Bože, kde si, že je na svete toľko chudoby?“
Boh odpovedá: „A kde si Ty?“ (Vladimír Krčméry)

Modeling ma bavil, no môj potenciál nebol využitý ani na 10 %. Práca pre cestovnú agentúru bola síce interaktívna, no volanie po niečom zmysluplnejšom väčšie. Ja a medicína? Nikto v rodine lekár nie je. Zvládnem to? 18-ročná, modliaca sa vo francúzskom mestečku Lourdes cítim nevysvetliteľne silné volanie. Ako lekár sa môžem dostať práve tam, kde viem zúročiť, rozvinúť a ponúknuť všetky svoje talenty. Na vytúžené miesto  – pomáhať tam, kde iná pomoc nie je. Medicína bola ťažká. Záchranou mi bola obrovská mapa sveta na stene. Po jej krajinách som prstom chodievala a vravela si: „Vydrž! Keď raz budeš lekár, pôjdeš na všetky tieto miesta. Pôjdeš kdekoľvek Ťa bude treba!“

A tak sa začala moja dobrodružná cesta lekárky na rozvojových projektoch: Burundi, Južný Sudán, Albánsko, Keňa. Ja, na misii zažívajúca príbehy písané samotnou Afrikou. Vedela som, že sa s vami o tieto neskutočné zážitky musím raz podeliť. Sama im totižto dodnes nemôžem uveriť.

Vraví sa, že ľudia v Afrike ťa naučia viac než ty ich. Musím to potvrdiť. Som šťastná, že prostredníctvom mojej knihy spolu objavíme tajomstvo „hakuna matata“ afrického života. Bude to jazda. Želám ti krásny čitateľský zážitok.

 

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Hmotnosť

520g

Jazyk

Slovenský

Počet strán

192

Autor

Vydavateľ

Elist

Variant

,

5 recenzií k Hakuna Matata

 1. Rudolf

  Autorkine zážitky som silne vnímal priam ako explóziu dobra, obetavej služby, radosti i viery, a to napriek veľmi exponovaným, zložitým i nebezpečným situáciám a miestam v Afrike. Veľmi dobre sa mi čítali krátke príbehy mladej doktorky, ktorá píše neformálnym mladíckym jazykom. Takú knihu by som čítal rád, aj keby bola dlhšia. Príkladný a inšpirujúci je autorkin krásny vzťah k ľuďom, najmä tým chorým a chudobným, jej odvaha, aktivita, vynaliezavosť aj v neľahkých životných situáciách. Jej až neuveriteľná akčnosť v službe chudobným Afričanom ma dojímala. Cítil som jej nefalšovanú ústretovú lásku k človeku, k lekárskemu povolaniu a službe, i k Afrike…
  Táto kniha ma potešila i povzbudila aj úprimným svedectvom života viery a dôvery k Bohu. Knihu vrelo odporúčam všetkým vekovým kategóriám a stavom.
  Kniha priam motivuje pridať sa ku konaniu dobra alebo k podpore dobra cez dobré projekty a aktivity iných ľudí obetavo a odvážne slúžiacich.
  Ak by sa autorka rozhodla napísať o svojich ďalších zážitkoch, určite by som si ich rád a so záujmom prečítal.

 2. Jozef

  Milé, veselé i vážne, radostné aj smutnejšie, dobrodružné aj pohodové… Príbehy hlavne veľmi ľudské, povzbudivé, na zamyslenie, inšpirujúce urobiť niečo viac. A vzbudzujúce obdiv k ich autorke, či k tým, o ktorých píše, či k Tomu, ktorý vedie naše cesty. Hodnotný obsah vo veľmi peknom obale. Darček , ktorý vráti prečítaniu venovaný čas. A poteší.

 3. Jan Dokulil

  Skvělá kniha – přečteno bez přestávky za 1 noc! Neuvěřitelně chytlavé a čtivé vyprávění doktorky z Afriky pro každého – nemusíte se bát přemíry odborných výrazů z lékařského prostředí, spíše se jedná o „dobrodružný cestopis lékařky“.
  Doporučuji všem, kteří se v rámci obývacího pokoje rádi ocitnou uprostřed africké divočiny a všem, kteří kdy uvažovali o tom, do Afriky vyrazit a pomáhat

 4. Hildegarda (overený zákazník)

  Slová nestačia! Bola som nadšená, pri čítaní som prežila veľa emócií, od radosti, vďačnosti, dojatia, až k smútku. Kniha je napísaná príťažlivým bezprostredným hovorovým štýlom, je veľmi dynamická a čitateľa vtiahne do deja, takže s autorkou prežíva jej zážitky, s protagonistami príbehov ich životy. Od knihy som sa neodtrhla, kým som ju celú „nezhltla“. Kniha má vhodný formát, akurát do ruky, obsahuje veľa dokumentačných fotografií, je na kvalitnom kriedovom papieri, má peknú, prehľadnú grafiku. Môže byť vhodným darčekom. Vrelo odporúčam všetkým vekovým kategóriám, najmä mladým, ktorí sa môžu inšpirovať. Klobúk dolu pred autorkou a všetkými, ktorí sa podieľajú na zmierňovaní biedy a utrpenia vo svete. Po prečítaní knihy sa natíska otázka: A čo urobím pre to ja?

 5. Feri

  Keby som mal vybrať jedno slovo, ktorým by som označil túto knihu, asi by som povedal, že je nekonvenčná. A práve to sa mi na nej tak páči. Autorka neraz používa sebe vlastný štýl vyjadrenia, ktorým pretkáva dej jednotlivých príbehov. Jej osobitý humor a žargón, ktorý používa, vyčarí úsmev na tvári snáď každému čitateľovi. Zároveň vás však presvedčí, že vie písať aj vážne. Keď si to reálie príbehu vyžadujú, píše bez zbytočného prikrášľovania. Pri čítaní vám však nehrozí, že skĺznete do pochmúrnych melancholických nálad, pretože, nech sa už daný príbeh vyvíja akokoľvek, vždy sa končí v pozitívnom duchu.
  Autorkine príbehy prinášajú množstvo podnetov na poučenie i zamyslenie pre náš každodenný život.

  Keďže ide o knižný debut, dokážem autorke odpustiť občasný preskok do novej myšlienky bez plynulejšieho ukončenia predchádzajúcej. Konieckoncov, absenciu kvetnatých prechodov medzi jednotlivými odstavcami je možné vnímať aj ako autorkin zámer a snahu o väčšiu vecnosť v prerozprávaní deja.

  Dielo Hakuna Matata priam srší autorkinou emóciou.
  Čitateľ schopný empatie bude mať neraz pocit, akoby prežíval dej spolu s ňou a preniesol sa na miesta, ktoré autorka opisuje.

  Hakuna Matata je príjemné a nenáročné čítanie, ktoré dokáže čitateľa ponoriť do deja a zaujať natoľko, že by si prial jeho ďalšie pokračovanie. Pretože väčšinou je práve reálny život tým, ktorý prináša tie najúžasnejšie príbehy.

  Ak hľadáte niečo, čo vám vyčarí úsmev na tvári, priblíži pohľad na život z rôznych uhlov pohľadu, či vytvorí priestor na zamyslenie je táto knižka pre vás. Ak ste však fanúšikom cestovania, spoznávania iných kultúr či zážitkov z lekárskeho prostredia, malo by byť toto dielko povinným spestrením vašej knižnice.

  Každý jeden príbeh knihy Hakuna Matata je doplnený o pekné fotografie zobrazujúce ľudí, štýl života či prácu lekárky na misijných projektoch v rôznych kútoch sveta.

  Kúpu knihy od Moniky Paločkovej by som určite zvolil aj znova.
  Z môjho pohľadu ide o veľmi vydarenú prvotinu a určite by som privítal jej prípadné pokračovanie. V jej písaní totiž badať veľký potenciál.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.