Zľava!

Anarchorance

(4 recenzie zákazníkov)

7,50 12,00 

 • Autor: Iveta Pernišová
 • Formát tlačenej knihy: A5
 • Formáty ebookov: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rozsah: 416 strán
 • Rok vydania: 2020
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-334-5 Kategórie: Značky: , , , Product ID: 29444

Popis

Čo ak je váš nepriateľ niekto bez jasného cieľa? Nechce peniaze. Nechce moc. Nechce ani územie. Nevyjednáva, nemá požiadavky. Nikdy nevydal jediné vyhlásenie. Zabíja, ničí, koná pudovo bez stratégie a logiky. Môže ním byť v podstate ktokoľvek…

Presne v takom svete žije Shade. Nepriateľ bez tváre ho pripravil o brata a nasmeroval jeho budúcnosť nebezpečným smerom. Do jeho pokojného života zasiahne poverenie od kráľovnej, ktorá ho vyšle na miesto, odkiaľ ostatní utekajú. Je to test, snaha zbaviť sa ho alebo skutočná dôvera v jeho schopnosti?

A presne do takéhoto sveta vstúpila Lyra. Mladá žena unesená zo Zeme a hodená do budúcnosti. Tak sa cíti každý deň a jej jedinou starosťou je, ako sa spolu s ostatnými unesenými dostanú späť domov. Neznámy svet navôkol a jeho problémy ju nezaujímajú. Nepriateľ je len hrozba, o ktorej všetci hovoria, až kým sa s ním nestretne tvárou v tvár…

A nakoniec je tu Vanille, žena s dušou dievčaťa, ktorá nemala príležitosť skutočne dospieť. Na pleciach jej leží osud dvoch planét a zatiaľ čo sa ona snaží zabrániť tomu, aby rozmáhajúca sa hrozba prepukla aj na jej rodnej planéte, iní plánujú jej smrť. Keď si na stole nájde obálku s pečaťou najznámejších galaktických pirátov, nie je otázkou len to, kto v paláci je zradca, ale aj motívy ich činov.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery 210 × 148 mm
Autor

Variant

,

4 recenzie k Anarchorance

 1. Mária M.

  Hneď ako prvé musím vychváliť obálku knihy. Je jednoducho nádherná. Keď som ju videla na IG prvý krát, hneď som písala autorke a objednávala si ju, bez toho aby som (ako zvyčajne) čítala anotáciu.
  A táto kúpa bola trefa do čierneho.
  Už dlho sa mi nestalo, aby som si knihu kúskovala a každý deň prečítala iba pár strán a snažila sa natiahnúť čas, ktorý s knihou strávim a obávala sa, že knihu dočítam.
  Pokojne by kniha nemusela mať koniec a ja by som si ju čítala stále.
  Nechápem tú fantáziu, ktorú má autorka. Celý ten vymyslený svet. Od planét, ich politiky, technológie, zvierat až po samotné postavy. Krása. Prosím vezmite ma tam na výlet.
  To, že je kniha písaná z 3 pohľadov je u mňa veľké plus.
  Ale tie konce kapitol. Prosím? Každá kapitola končila tak napínavo, až som mala chuť preskakovať kapitoly a hľadať ako to dopadne.
  K srdcu mi najviac prirástla Lyra a taktiež som sa na jej časti tešila najviac.
  Škoda, že Vanille mala menej priestoru, tiež to bola zaujímavá postava (dúfam, že v ďalšej knihe dostane viac kapitol).
  Shadee. Čo k nemu dodať. Dokonalá postava. Pohľadný, vtipný a nebojácny. Čo viac dodať.
  A Vairen, trocha záhadný, ale jedna z mojich obľúbených postáv knihy.
  Autorka sa skvelo vžila do role chlapa a kapitoly so Shadeeom som jej verila. Zmýšľanie úplne ako chlap, ešte aj tie narážky na ženy. Dokonalé.
  A čo musím vypichnúť je “Cazze”. Už som túto nadávku použila pár krát aj ja.

 2. Lenny

  Pred koncom roka 2020 sa na knižnej scéne objavila novinka Anarchorance od Ivety Pernišovej. Spočiatku ma toto veľké haló okolo knihy obchádzalo, ale potom som sa ňu aj ja zlakomila a vďaka vydavateľstvu Elist ju mám doma. ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem.
  V knihe je viacero vecí, ktorá by som jej mohla vytknúť. Začala by som tým, že mi chýbali bližšie opisy výzoru postáv. Jasné, Ivka dáva čitateľovi priestor na vlastnú predstavivosť, ale trošku bližší opis by bodol. Ďalej to bol nedostatok popisu vnútorného cítenia postáv. Prečo? Pretože aj keď som si všetky postavy od prvej strany obľúbila, mala som problém sa stotožniť s niektorými ich činmi, kedy som nerozumela, prečo sa práve takto zachovali. Rozumiem, že všetko postupne vyjde na povrch, ale trošičku ma to zmiatlo. (SPOILER: prečo Shade nepobozkal Vanille, keď sa mu v podstate ponúkala? Aký k nej mal vzťah. Ona ho mala viac ako rada, ale ako bol na tom on? A to je iba jedna z mnohých situácií, ktoré som nevedela vstrebať).
  Dosť bolo negatívnej kritiky! Aj napriek týmto nedostatkom, kniha je parádna, úžasná, neskutočná, skvelá. Mám pokračovať? Asi nemusím, pretože tí, ktorí ju čítali, mi určite rozumejú. A tí, ktorých čítanie ešte len čaká, na to prídu sami. Klobúk dole pred Ivkinou fantáziou. Ja mám občas problém zosmoliť súvislú vetu (ako to tu práve máte možnosť vidieť), ale som nesmierne rada, že na Slovensku máme aj takúto autorka, ktorá sa nebála popustiť uzdu fantázií a vziať nás na ďaleké planéty.
  Každá postava mala vlastný charakter a páčili sa mi. No z Lyry som mala pocit, akoby to nebola dospelá žena, ale nejaká 16-ročná tínedžerka, pretože jej správanie bolo miestami ako vystrihnuté ako z YA príbehu. To všetko, koniec koncov, môže ísť bokom a budem netrpezlivo čakať na ďalšiu knihu, lebo toto bola sci –fi jazda, ako má byť. Od knihy som sa nemohla odtrhnúť a potom mi bolo ľúto, že som u prečítala tak rýchlo.
  Na záver ešte musím pochváliť obálku, ktorá je jednoduchá a zároveň krásna (dokonca si tento obrázok viem predstaviť ako svoje budúce tetovanie). Len jedna vec na záver ma mrzí… zatiaľ ku knihe neexistujú fanarty, ktoré by som si mohla hodiť na pozadie telefónu a tešiť sa z nich.
  Ivka, opakujem: klobúk dole a teším sa na tvoju ďalšiu knihu, pretože tento príbeh môže bez problémov konkurovať aj zahraničným autorom.
  PS: prečo sa Lyra pri ,,hre na otázky“ nespýtala Vairena, prečo ju má tak v zuboch? Ja by som sa to určite opýtala.

 3. Barbora

  Moja prvá prečítaná kniha v roku 2021 je Anarchorance, aj keď som ju ešte plánovala prečítať v starom roku. Ale nevadí, zrejme to tak malo byť. A musím vám povedať, ak ste ešte nebodaj o tejto dokonalej sci-fi nepočuli, rozhodne to choďte napraviť. A spomenula som, že to bude séria? Anarchorance je kniha písaná z troch pohľadov hlavných hrdinov – Lyra, Shade a princezná Vanille. K tomuto môžem napísať len jedno. Vau. Vôbec sa mi postavy nemiešali, okamžite som sa dostala do deja, čomu napomáhal aj fakt, že pri každej kapitole bolo napísané, na akej planéte sa nachádzame. Lyru som si obľúbila ihneď, ak niektorí ešte neviete, veľmi sa mi páčia ryšavé vlasy, ktoré mala aj ona. Bola odvážna, nevzdávala sa, miestami pesimistická a navyše som nemohla z jej neschopnosti niečo uvariť. Shade sa stal jednoznačne mojou obľúbenou postavou! Jeho a Vairenove poznámky som zbožňovala, stále ma dokázali pobaviť. Veľmi ma bavila jeho dejová linka, bolo to zaujímavé, tajomné a ja som chcela vedieť viac ako on. A nakoniec tu máme Vanille, budúcu kráľovnú Valakrie. Dúfam, že sa v ďalších častiach bude viac objavovať, som zvedavá, kam sa až jej charakter posunie. Celý príbeh je písaný veľmi dynamicky, stále sa niečo dialo, túžila som vedieť prečo, ako a všetky možné otázky, na ktoré som poväčšine nedostala ešte odpoveď. Každá planéta bola skvelo opísaná, či už história, alebo celkovo vzhľad, vidieť, že to bolo všetko dobre premyslené. Fakt skladám pomyselný klobúk dole, pretože keby nevidíte meno na obálke, ani neviete povedať, že to napísala slovenská autorka a dokonca to je jej prvá vydaná kniha. Už sa veľmi teším na pokračovanie, ktoré bude dúfam čo najskôr, pretože ho nutne potrebujem po tom konci. A ďakujem aj za skvelý darček, Sheredai sa určite netešil tak ako ja. Odporúčam každému milovníkovi sci-fi či fantasy, akcie, napätia, tajomstiev a nezabudnuteľných zážitkov.

 4. Anitt(kika)

  Nie som fanúšik sci-fi, ale toto je jedno úžasné dielo a o to viac, že ide o slovenskú spisovateľku.Táto kniha je písaná z pohľadu viacerých postáv a mám takéto knihy radšej. Viete sa lepšie vcítiť do charakterov hlavných hrdinov a každá kapitola vás necháva v napätí, kedže pri každej postave sa odohráva iný dej. V tomto diely sa oboznamujeme s prostredím, ktoré je dokonale premyslené. Žiadne nekonečné a zdĺhavé opisy niečoho neznámeho. Už po pár vetách vaša predstavivosť pracuje na plne obrátky a autorka vám vykreslý naozaj neskutočný svet. Rovnako vám predstavuje postupne hlavne postavy, no ani tie vedľašie nezapadnú do zabudnutia. Samozrejme nemôže chýbať dávka sarkazmu, takže sa aj dosť nasmejete. Verím, že si vyberiete rýchlo svojích obľúbencov a budete napäto očakávať kto s kým skončí, či zostanú nepriatelia alebo napokon aj niečo viac. Ja už som si vybrala 😀 Len jedna vec ma štve a to, že musíme čakať na pokračovanie ako to všetko dopadne. Prajem autorke veľa fanúšikov a úspechov v ďalšom písaní.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.