Dievčatko z kláštora

0,00 9,00 

  • Autor: Nela Nezábudková
  • Formát: 13,5 x 20,5 cm
  • Rozsah: 240 strán
  • Jazyk: slovenský / rómsky
  • Rok vydania: 2020
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-291-1 Kategórie: , Značky: , , Product ID: 28622

Popis

Dievčatko z kláštora / Čhajori klaštoristar

Život človeka je pospájaný spleťou vzťahov s rôznymi osudovými ľuďmi. S jedným osudovým človekom prežijeme možno celý život, s iným len jeho časť.
Keď však takého človeka stretneš a tvoj život sa dostane do zrýchlených, možno až kritických obrátok, vždy si kladieš otázku: Prečo som ho stretol? Priniesol mi nejaké posolstvo, odkaz? Prečo to osud zariadil tak, aby bol v danom čase na danom mieste?
Hľadáme odpovede. Tie časom určite prídu, ibaže my musíme konať a prijímať rozhodnutia skôr, ako to ukáže čas.
V jednej osôbke stále žijú tri dievčatá – jedno vždy mladé a šantivé, druhé verné a oddané Pánu Bohu a tretie žijúce reálne, zápasiace s nepochopením okolia možno len preto, lebo jeho pleť je o niečo tmavšia a zúbky o trochu belšie ako u ostatných… a to stále niekomu prekáža.

Aké je to žiť na Slovensku v bludnom kruhu generačnej chudoby a so stigmou Rómka? Unikátny autobiografický román Dievčatko z kláštora otvorene hovorí o tých stránkach života, ktoré majoritná spoločnosť neraz nevidí a nechce vidieť. Hovorí o neprekonateľnom rasizme, xenofóbii a anticiganizme, ktoré zapustili v našej spoločnosti hlboké a osudové korene nenávisti.
Vybojuje hlavná hrdinka svoj boj so svetom, Bohom a samou sebou? Odpoveď nájdete v tomto mimoriadnom literárnom debute Nely Nezábudkovej.

Kniha vznikla vďaka podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Variant

,

Autor

Jazyk

Rómsky, Slovenský

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Dievčatko z kláštora”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Možno by sa Vám páčilo…