Dovoľ mi všetko

(3 recenzie zákazníkov)

4,95 7,95 

 • Autor: Mirka Novysedláková
 • Rozsah: 348 strán
 • Formát:12 x 17 cm
 • E-kniha: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Vydanie: prvé
 • Rok: 2017
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-89861-59-0 Kategórie: Značiek: , , , , Product ID: 2414

Popis

Alexandra Joneková je veľkou milovníčkou literatúry. Zbožňuje najmä diela spisovateľky Jane Austenovej. Nemá prakticky žiadny spoločenský život. Jej priateľky sa obávajú, že pre svoje nereálne očakávania si nikdy nenájde poriadneho chlapa. No na jedného fešáka predsa natrafí! Avšak po tom, ako ju na večierku urazí, s ním nechce mať nič spoločné. Osud to ale zariadi inak a ona dokonca dostane šancu zmeniť svoje omyly z minulosti. Jeden chybný krok ju však môže stáť život. Dokáže pochopiť odkaz zašifrovaný vo svojich prorockých snoch a zachráni seba i svoju šancu zažiť skutočnú lásku?

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

3 recenzie k Dovoľ mi všetko

 1. Emily D. Beňová

  Knihu som prečítala relatívne rýchlo. Zaujala ma od prvých stránok. Postavy som si okamžite zamilovala a dej sa vyvíjal ľahko a plynulo. V knihe sú pekné myšlienkové pochody, ale aj veľa iného. Román určite odporúčam a teším sa na ďalšie knihy od autorky.

 2. Ina

  Hlavná hrdinka Alexandra Joneková to nemá jednoduché. Po absolvovaní vysokej školy sa venuje prekladateľstvu, býva s kamarátkou v prenajatom byte, a keďže je skôr introvertka a jej spoločenský život je biedny, musí čeliť neustálym a hlavne nepríjemným otázkam rodiny, kedy si konečne nájde vhodného partnera. Z nudnej reality a stereotypu ju dokáže vytrhnúť len vymyslený svet obľúbených spisovateliek, najmä postavy a príbehy Jane Austenovej. Alex, i keď si to sama pred sebou nechce priznať, podvedome túži stretnúť modernú verziu Marka Darcyho, hlavného hrdinu Austenovej románu Pýcha a predsudok, a zároveň sa pokúša svoju lásku k literatúre, ale aj svoje túžby a skryté priania, vložiť do vlastného príbehu a naplniť tak svoje spisovateľské ambície. No všetko sa dramaticky zmení, keď jej do života vstúpi charizmatický Andreas Serilla. Alex postupne zisťuje, že jej varovné prorocké sny sa menia na skutočnosť, no čoraz viac ju premáhajú pochybnosti, či je pripravená mužovi svojich snov „dovoliť všetko“.
  Román Mirky Novysedlákovej je skvelým prepojením sviežeho moderného románu s klasickými dielami z pera Jane Austenovej a dôkazom, že aj v dnešnej dobe môže byť klasika zdrojom inšpirácie a zaujímavých myšlienok. Veľmi sa mi páčili šikovne zvolené citácie z Austenovej románov v úvode každej kapitoly, ktoré presne korešpondovali s jej obsahom. Pocity hlavnej hrdinky sú opísané uveriteľne a realisticky a som si istá, že v postave sympatickej Alex sa nájde veľa čitateliek. Celý príbeh je písaný s ľahkosťou, nadhľadom a dopĺňa ho príjemný nevtieravý humor, ktorý čitateľa zaručene pobaví. Mirka Novysedláková spracovala „klasický“ príbeh lásky naozaj jedinečným a príťažlivým spôsobom a zároveň ma inšpirovala aj k tomu, aby som si opäť prečítala pôvodné Austenovej diela. Verím, že autorka bude v písaní naďalej pokračovať a do žánru romantickej literatúry opäť prinesie nové a originálne prvky.

 3. ivana

  Ani neviem ako a čím, ale kniha ma zaujala hned od začiatku a nevedela som ju pustit z rúk. Velmi ma zaujímalo ako bude pokračovat príbeh o hlavnej predstavitelke Alex….Kniha bola super napísana,páčili sa mi úryvky piesní,citaty-myšlienky z Jany Austinovej a aj celkový príbeh. (mínus bolo prevracanie stranok,ktoré som musela dost silno držať od seba aby som sa dostala k písmenkám v prostriedku dvojstrany….)

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.