Poškvrnená

(1 recenzia zákazníka)

4,95 7,95 

  • Autor: Michaela Mihoková
  • Rozsah: 316 strán
  • Formát: 12 x 17 cm
  • E-kniha: ePub, Mobi, PDF
  • Jazyk: slovenský
  • Vydanie: prvé
  • Rok: 2017
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-89861-95-8 Kategórie: Značiek: , , , , Product ID: 2401

Popis

Zdanlivo pokojný život Grace Byronovej naruší jej chladná matka, ktorá ju kedysi odložila do internátnej školy, aby sa jej zbavila. Mladé dievča dostáva možnosť okúsiť rušný život Londýna i sladkú chuť zamilovanosti. Ethanov uhrančivý pohľad ju celkom opantá. Podniknú spolu dobrodružstvá, na ktoré by si nikdy predtým netrúfli. Nehľadia na dôsledky a celkom pritom zabudnú na to, aký dokáže byť osud nevyspytateľný. Najradšej má kruté hry… Grace nachádza odpovede na otázky, o ktorých si myslela, že zostanú nezodpovedané. Pavučina tajomstiev sa začína postupne rozmotávať a dávno pochované hriechy vychádzajú na povrch, aby odhalili desivú pravdu o poškvrne rodiny Byronovcov. Ten, kto mal navždy mlčať, prehovorí. Príbeh nabitý emóciami. O nesplnených sľuboch, o láske, ktorá túži neumrieť, o strachu, ktorý porazí iba odvaha.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

1 recenzia k Poškvrnená

  1. Ina

    Román Poškvrnená podľa anotácie sľubuje všetko, čo má mať historická romanca. Napätie, intrigy, dávne tajomstvá, osudové lásky, sklamania… Napriek tomu sa v ňom skrýva ďaleko viac. Autorka dokázala, že historické romány nemusia byť namixované iba z typických žánrových ingrediencii, ktorých hlavnou zložkou je čistá romantika, ale môžu mať aj hlbší rozmer. Každá postava sa vyznačuje dôkladne prepracovanou psychológiou a podľa toho, ako vykresľuje správanie a motívy konania svojich hrdinov, je vidieť, že je nesmierne vnímavá a veľmi dobre rozumie zákonitostiam fungovania ľudskej duše. Autorka nekĺže po povrchu, postavy a vzťahy vykresľuje maximálne uveriteľne a presvedčivo. Pri kreovaní profilov hlavných i vedľajších postáv si dala skutočne záležať a vytvorila živé, autentické charaktery, ktorých konanie je uveriteľné a čitateľ sa s nimi dokáže ľahko stotožniť. Kniha skrýva okrem silných emócií aj mnoho hodnotných myšlienok a postrehov, ktoré pre tento žáner nie sú až tak typické. Hlavná hrdinka nesie meno Grace, čo v angličtine znamená milosť alebo milosrdenstvo a asi nie je náhoda, že práve ona nám ukazuje, aké dôležité je nepochybovať o sile lásky a odpúšťania. Prostredníctvom nej môžeme porozumieť tomu, ako naše životy ovplyvňujú nesprávne rozhodnutia a že chyby, ktoré robíme (a najmä naša zatrpknutosť a neschopnosť vyrovnať sa s krivdami osudu), majú zničujúci dopad nie len na náš život, ale aj na životy našich najbližších. Veľmi ma teší, že sa mi dostala do rúk kniha, ktorej cieľom nie je čitateľa iba pobaviť, ale zároveň má v sebe aj pridanú hodnotu v podobe inteligentného príbehu spracovaného veľmi príťažlivým a dynamickým spôsobom. Napriek tomu, že sa jedná o autorkin prvý literárny počin, to, ako dokáže narábať so slovom, svedčí o jej profesionalite a „vypísanosti“. Taktiež sa jej nedá uprieť originalita, zmysel pre vytvorenie zaujímavej zápletky a dramatické zvraty. Verím, že Michaela Mihoková bude v písaní pokračovať, lebo vďaka jej tvorbe som mala možnosť ponoriť sa do citlivo a realisticky napísaného príbehu, ktorý by rozhodne nemal ujsť vašej pozornosti.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.