Nepriatelia Ríma

2,00 

  • Autor: Stanislav Hoferek
  • Formát: PDF, ePub a Mobi
  • Rozsah: 15 strán
  • Jazyk: slovenský
  • Rok: 2015
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8171-087-2 Kategórie: Značiek: , , , , , , , , , , Product ID: 423

Popis

Dnes sa Rímska ríša berie ako súčasť dejepisu. Z učebných materiálov sa môžeme dozvedieť o Ríme naozaj dosť. Rimania mali zaujímavú kultúru, efektívnu armádu a zanechali za sebou viac ako mestá a cesty. Rím ovplyvnil jazyky polovice planéty, vytvoril základy súčasného právneho systému a v podstate vybudoval Európu. Z malého mesta sa stala svetová ríša, ktorá obchodovala aj so vzdialenou Čínou a Indiou.

Posolstvom tejto krátkej knihy je informovať o nepriateľoch, na ktorých Rimania počas svojej rozpínavosti narazili. Kto vie, aké by to bolo, keby sme sa neučili o dejinách Ríma, ale o dejinách Kartága. Alebo aký by bol svet, keby sa Attilovým nástupcom podarilo vytvoriť dlhotrvajúcu a efektívnu ríšu. Počas svojej existencie Rím niekoľkokrát padol na kolená a nebolo treba veľa, aby sa už nepostavil. Prečítajte si o národoch, ktoré vyplienili Rím, zničili légie alebo si kúpili časť rímskej armády i to, ako Rimania prerazili šíky ich rivalov.

Ďalšie informácie

Autor

Variant

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Nepriatelia Ríma”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.