Porcelánová láska

(2 recenzie zákazníkov)

4,95 6,00 

 • Autor: Kristína Ježovičová
 • Rozsah: 264 strán
 • Formát: 12 x 17 cm
 • E-kniha: ePub, Mobi
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2017
Katalógové číslo: 978-80-81970-23-8 Kategória: Značky: , , , , , Product ID: 2517

Popis

Stela je navonok typická tínedžerka. Občas čitateľná ako otvorená kniha, inokedy nepredvídateľná. Občas kričí, inokedy tajomne prehĺta krutú pravdu o rodinnej kríze, ktorá ju reže zvnútra ako nôž. Nikto jej nerozumie a zdá sa, že o to ani nestojí. Pred všetkými tají, že jej nevlastná matka bojuje s rakovinou. Ani kedysi jej najlepší kamarát Viktor nedokáže nájsť spôsob, ako prebúrať hrubé múry zatrpknutosti a samoty, ktoré si okolo seba vystavala. Nič však netrvá večne. Krehké črepiny bolesti a sklamania otvárajú bránu do ďalekej minulosti, ktorá nikdy nezostane pochovaná. Aký vrtkavý je čas? Plynie ako rieka, aby pohltil dávne krivdy a zotrel hranicu medzi prítomnosťou a minulosťou?

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

, ,

Autor

2 recenzie k Porcelánová láska

 1. Laura

  Prvý diel s názvom Milenkine prsia sa mi veľmi páčil a aj keď som sa tešila na pokračovanie, nevedela som si predstaviť ako by to mohla autorka celé zamotať. Pokračovanie je o niekoľko strán hrubšie, no o to lepšie.

  Príbeh milenky Emily pokračuje ďalej a celá ta dráma okolo sa mi neskutočne páči. Príbeh je nenásilný a krásny…..tak ako aj život v období, v ktorom Emily žila. Viac sa tu dozvedáme o jej minulosti a všetky nedorozumenia sú vysvetlené. Koniec jej príbehu je presne taký, v aký som dúfala. A rovnako tak skončil aj ten Stelin.

  Veľmi sa mi páčilo ako autorka prepojila svoje knihy (a teraz nehovorím len o Milenkiných prsiach) aj keď mi to prepojenie došlo až takmer na konci.

  Obe knihy v sebe ukrývajú hlbokú myšlienku a myslím, že by si na ich prečítanie malo nájsť čas každé dievča. Tieto problémy sú však zaobalené v krásnom príbehu a aj vďaka tomu je čítanie týchto kníh príjemným oddychom.

 2. Lenny

  Poznáte tie vysvetlenie typu ,,Autor sa týmto dielov snažiť poukázať na…“ alebo ,,autor kritizuje…“ Popravde, je mi úplne jedno, čo svojím dielom chcel autor povedať. Pre mňa podstatné to, čo si z daného diela skutočne odnesiem ja. Je na každom čitateľovi, aby v knihe objavil to, čo ho zasiahlo, pobavilo, rozplakalo, hoci to s pôvodným zámerom autora napokon nemá nič spoločné.
  Ku knihe som sa dostala vďaka spolupráci s vydavateľstvom Elist, za čo im veľmi pekne ďakujem, ale zároveň musím poďakovať aj Baške. Prečo? Pretože keď som sa jej prednedávnom opýtala, ktorého z domácich autorov má rada, tak mi odporučila Kristínu Ježovičovú.
  V knihe ma mierne zmiatlo, že sa v nej nachádzali dva v podstate samostatné príbehy. Najprv sa mi nepáčilo, keď v časti deja, ktorý sa odohráva v súčasnosti, hrdinovia čítajú denník Emily z minulosti. A tento denník zabral polovicu knihy. Ale postupne som sa do toho tak začítala, že som na pôvodný príbeh zabudla a prežívala s Emily.
  Čo som si z knihy odniesla? Poznanie, že láska je krehká, preto je ľahké ju zničiť, rozbiť, podobne ako porcelán, a preto by sme ju mali chrániť. Zároveň však kniha poukazuje na to, že skutočná krása sa skrýva vo vnútri, nemusíme byť navonok dokonalí, aby sme mali nádhernú dušu. Pritom sa tiež zameriava aj na zložitejšiu tému, a tou je rakovina prsníkov, čo je v súčasnosti pomerne aktuálna téma, ale autorke sa podarilo túto témy poňať širšie, kedy toto závažné ochorenie preniesla aj do minulosti, kedy ešte ani poriadne nebolo zrejmé, o aké ochorenie sa jedná.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.