Prokurátor a ja

(6 recenzií zákazníkov)

9,95 13,90 

DRUHÉ VYDANIE!

 • Autor: Sara Mia Velinská
 • Rozsah: 432 strán
 • Formát: 142×194 mm
 • Väzba: pevná
 • Formát ebooku: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2024 (reedícia)
Katalógové číslo: 978-80-8197-538-7 Kategória: Značky: , , Product ID: 30014

Popis

ZLOČIN A LÁSKA SA ZRÁŽAJÚ V STRHUJÚCOM PRÍBEHU PROKURÁTORA, KTORÝ MUSÍ OBETOVAŤ VŠETKO VO VOJNE S PODSVETÍM A SO SEBOU SAMÝM

Elitný prokurátor Andrej má v hľadáčiku organizovaný zločin, vo vrecku funkčný morálny kompas a v živote poriadok. Je verný svojim hodnotám a krásnej manželke, preto ho zaskočí, keď mu oznámi, že sa cíti zanedbávaná. Následná manželská odluka skomplikuje jeho napätý vzťah so svokrom – generálnym prokurátorom. Ten mu z pozície moci bráni v trestnom stíhaní ostrieľaného mafiána majúceho na výplatnej páske politikov. Jeho dolapenie je pre Andreja najvyššou prioritou, pre ktorú však bude musieť obetovať viac, ako by mohol čakať. Nepremyslený nemravný obchod s pôvabnou tanečnicou Ninou totiž nečakane zatrasie jeho životom na všetkých frontoch. A fatálne preverí jeho srdce i charakter.

Nina je sirotou od útleho detstva, no naučila sa byť spokojná s tým, čo má. Milovaný starší brat ju rozmaznáva a ona sa môže venovať tomu, čo ju napĺňa – tancu. O Andrejovi jej stačí snívať, keďže si ju vôbec nevšíma. Je atraktívny, vyrovnaný, úspešný a… ženatý. To posledné robí jeho prehliadanie znesiteľným. Keď sa však naskytne príležitosť aspoň jedinýkrát upútať jeho pozornosť, nezastaví ju nič. Z drobnej iskry, ktorú tým vznieti, vzbĺkne prudký oheň s ničivým účinkom nielen pre nich dvoch. Ninu však prekvapí ich vzácna blízkosť, akú ešte nezažila. Nedokáže sa jej vzdať napriek trestu, ktorý na seba nenechá dlho čakať…

3D_Prokurator_a_ja

3D_Prokurator_a_ja

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Variant

,

Vydavateľ

Elist

Autor

Počet strán

348

Rok vydania

2021

Rozmer

A5

Hmotnosť

450

Jazyk

Slovenský

Žáner

Román

6 recenzií k Prokurátor a ja

 1. Betty1988

  SARA MIA VELINSKÁ – PROKURÁTOR A JA

  „Niektoré slová, ak sa nepovedia v pravom čase, by mali zostať nevypovedané.“

  Moja prvotina od autorky – čo neznamená, že Pomsta ma už na poličke nečaká pár mesiacov – a musím sa priznať, že mi padla sánka! Vau… v tejto knihe bolo naozaj všetko! Láska, zrada, nevera, nádej, manipulácia, korupcia a mohla by som ešte pokračovať ďalej. Svet, ktorý nám autorka opísala a postavy v knihe sa nám krásne vykreslili, ako keď pavúk tká sieť.

  „Potrebovala si dokazovať, že vieš žiť bezo mňa, keď ja som si svoj život bez teba nechcel ani predstaviť. Ako vždy som ti vyhovel, lenže si nepočítala s jednou vecou – že ma naučíš žiť bez teba.“

  Andreja, nášho svedomitého prokurátora zasiahne ako tornádo žiadosť svojej manželky. A to po dlhoročnom manželstve si žiadala pauzu, lebo nebola spokojná vo vzťahu. Žiadne pravidlá, aby zistili, že bez seba nevedia žiť. Ani jeden z nich nepočítal s tým, že Andrej stretne Ninu, nádhernú tanečnicu.

  „Môj tanec za tvoj tanec.“

  Začalo sa to ako dobrá hra „kto z koho“ medzi Andrejom a Ninou. Jeden tanec, ktorý zmenil všetko.

  „Mám pocit, že za pár hodín nadobro vyplnil môj svet a už sa doň nič iné nevmestí.“

  Od začiatku bol Andrej môj favorit. Bol neskutočne inteligentný, všímavý a páčilo sa mi, že nechcel podviesť svoju ženu aj napriek tomu, že k Nine cítil neskutočnú túžbu. Obdivovala som, ako sa snažil „očistiť“ štát od korupcie. Len ako to už poznáme, on bol malá rybka v rybníku a aby chytil veľkú, musel obetovať všetko. Pred mojimi očami strácal sám seba a bolo mi ho ľúto.

  „Ona bola na tomto svete preto, aby sa stala rozmarom v mojom nerozmarnom živote, hriechom pre moje unudené svedomie, strhujúcim pôžitkom pre moje nenásytné telo.“

  Nina mi bola tiež sympatická, ale čo sa mi vôbec nepáčilo na nej bolo to, že bola vypočítavá. Ja si osobne myslím, že to čo spravila je už posledné čo žena (milenka) môže spraviť mužovi, ktorého ľúbi, aby ho udržala. Hlboko klesla v mojich očiach.

  „Už som nemohol inak, ako si priznať, že ona je v mojom živote tou, ktorá mi nenápadne, pomaly ako voda, zaobľuje hrany, donedávna ostré a nemenné.“

  Kto je vlastne ten zločinec, po ktorom Andrej už roky pátra ako posadnutý? A čo má spoločné s Ninou? Dá sa žiť s vedomím, že kvôli spravodlivosti sme zničili každého okolo seba?

  Napínavé čítanie, pri ktorom sa človek ani na sekundu nenudí. Žiadne zbytočné opisy ani omáčky! Kniha nám ukáže ako bohužial fungujú v štáte veci, kde za peniaze vraždia, aby umlčali svedkov. Kde nič nie je sväté, ani vlastná rodina!

  Vrelo odporúčam, keď si niekto vezme do ruky knihu, určite ju nevie dať dole z rúk!

 2. Zuzana (overený zákazník)

  Perfektná kniha 👍🔝

 3. Kristy.Books

  Vyzerá to tak, že začínam mať slabosť pre príbehy z justičného prostredia. Po sérii Prokurátor od Pauliny Świst som si zamilovala aj novinku od novej slovenskej spisovateľky S. M. Velinskej. Poznáte ten pocit, keď si prečítate pár prvých strán a viete, že sa vám príbeh bude páčiť? To sa mi stalo pri tejto knihe. Vôbec by som nepovedala, že ide o autorkin debut, má naozaj skvelý štýl, kniha sa čítala ľahko a rýchlo.

  Keďže vzťah-nevzťah medzi Ninou a Andrejom sa začal v podstate hneď na začiatku, tušila som, že bude poriadne komplikovaný. Myslela som si, že najväčšou prekážkou bude fakt, že Andrej je ženatý, no to som ešte netušila, čo všetko si pre nás autorka pripravila. Poviem vám, pekne nám to zamotala.

  Nina je sirota, vyrastala v detskom domove, nikto si ju nechcel adoptovať, keďže má rómsky pôvod. Jej jedinou rodinou je starší brat, ktorý vždy robil všetko pre to, aby sa mala čo najlepšie. Vďaka svojmu neľahkému detstvu sa dokáže tešiť aj z maličkostí. Je to talentovaná mladá žena so srdcom na pravom mieste. Niekedy mi jej bola naozaj ľúto, bolelo ma srdce aj za ňu, osud si pre ňu prichystal jednu ranu za druhou. Aj keď musím povedať, že v jednom momente ma celkom sklamala. Kvôli láske človek niekedy urobí veľké hlúposti.

  Andrej je elitný prokurátor, ktorý sa snaží dostať za mreže tých najväčších zločincov. V tom mu však často bráni jeho šéf a zároveň svokor, ktorý tým chráni svojich významných „kumpánov“. V živote má stanovené hodnoty, ktorými sa riadi vo všetkých situáciách a má pocit, že celý život má pevne vo svojich rukách. Tým viac ho prekvapí, keď od neho odíde žena. Pravdupovediac, čudujem sa, že dokázal toľko rokov žiť so svojou manželkou. Od nikoho si nenechal skákať po hlave, všetci ho považovali za prísneho, no spravodlivého, ale miestami som mala pocit, že svoju ženu nechal, aby s ním tak trochu zametala (pričom každého iného by už dávno niekam poslal). Celá rodina jeho ženy mi poriadne liezla na nervy, boli to nesympatickí ľudia. Niekedy som ho mala chuť za jeho správanie poriadne nakopať, inokedy zasa vybozkávať, najmä keď bol k Nine taký nežný a láskavý. Navonok chladný drsňák (no s upratanou hlavou a zmyslom pre spravodlivosť), vo vnútri milujúci muž, ktorý je pre svoju lásku ochotný urobiť čokoľvek… no nezamilujte si ho!

  Ich vzťah bol ako na hojdačke. Zo začiatku bol hravý, plný iskrenia a romantiky, no postupne sa všetko začalo vyostrovať. Najmä druhá časť bola pre mňa veľmi emotívna, po dočítaní som bola úplne emočne vyžmýkaná. Cítila som lásku medzi hlavnými hrdinami a veľmi im držala palce, no zároveň sa každú chvíľu objavila nejaká prekážka, až som mala chuť kričať od podráždenia. Z logického dôvodu som všetko chápala, no vysvetlite to mojim emóciám. Užívala som si ich každú spoločnú chvíľu, lebo som vedela, že o chvíľu sa zasa niečo pokazí.

  Okrem romantiky sme sa dočkali aj „akčnej“ zápletky. Autorka popísala prostredie prokuratúry naozaj dobre, vďaka čomu pôsobil príbeh autenticky. Vôbec som nečakala, že romantická a akčná zápletka budú takýmto spôsobom prepletené. Bolo to naozaj premyslené. Osobne by som privítala, keby bol epilóg trochu viac rozpísaný. Áno, v závere bolo naznačené, ako sa osud našich hrdinov ďalej vyvíjal, no ja som ten typ čitateľa, čo potrebuje mať všetko jasne popísané a nie si sama niektoré veci domýšľať. Inak však nemám knihe čo vytknúť, bola skvelá, užila som si ju od začiatku do konca a rozhodne vám ju odporúčam všetkými piatimi. S čistým svedomím ju môžem označiť za jednu z najlepších slovenských kníh, aké som tento rok prečítala.

 4. Mária M.

  Hneď keď som videla knihu a prečítala si anotáciu (výnimočne), hneď som vedela, že si knihu musím zaobstarať. A vďaka samotnej autorke, ktorá mi knihu poskytla na spoluprácu sa mi to aj podarilo. Táto kniha je debutové dielo ale absolútne nezaostáva za ostrieľanými spisovateľmi. Autorkin štýl ma veľmi bavil. Dokonca aj monológy postáv, ktoré veľmi v knihách nemusím. Skvelo vykreslila charaktery jednotlivých postáv a už od prvých zmienkach o nich som vedela, ktorú postavu budem mať rada a naopak, ktorá sa mi od začiatku protivila. Hlavné postavy Niny a Andreja som si obľúbila hneď. Nina, pobláznená mladá žena, plná elánu a na druhej strane Andrej, šarmantný, úspešný prokurátor a samozrejme nedostupný, keďže je ženatý. Ale aj tak sa príbeh Niny a Andreja prepletie a vznikne z toho parádny kolotoč. Presnejšie vysoká horská dráha. Presne tak by som opísala samotný príbeh. Prvá polovica sa pomaly viezla hore horskou dráhou až na pomyselný vrchol a druhá polovica sa veľmi rýchlo rútila dole. Niekedy som sama nestíhala situáciám ktoré sa veľmi rýchlo zvrtli. Už keď som si myslela, že už sa to vracia na normálnu koľaj a bude už aký taký pokoj, autorka nám pripravila ďalší šok. Za zmienku stojí aj Ninin brat, ktorý bol taktiež veľmi zaujímavá postava a mohla dostať v knihe aj väčší priestor. Snáď nás autorka v budúcnosti prekvapí. Aby som nevravela len o dobrých postavách, už od začiatku som (z duše) neznášala Andrejovu manželku Klaudiu a jeho svokor mi bol nanajvýš nesympatický. Ale čo ja viem? Možno sa vám práve tieto postavy budú páčiť. Kniha nás mohla aj niečo priučiť a to, že niekedy je naozaj lepšie myslieť srdcom než hlavou, hoc nás to môže stáť niečo/niekoho dôležitého. Skvelý začiatok, dokonalá a zaujímavá zápletka a epilóg, ktorý ma znova rozplakal.

 5. Zlatica G.

  Za túto knihu som nesmierne vďačná. Tento žáner, v ktorom sa mieša pútavo spracovaný ľúbostný príbeh s kvalitnou zápletkou, kde autorka skutočne rozumie tomu, čo dáva na papier, mi na našom trhu doposiaľ chýbal. Kniha je poučná, hoci sa vôbec nesnaží poúčať. Konanie postáv, ich myšlienkové pochody, a najmä rozhodnutia, ktoré prijímajú, to všetko nám ukazuje, aké sú pre smerovanie nášho života dôležité okamihy, keď sa riadime srdcom, keď sa riadime rozumom, a keď sa rozhodneme, že sa neozveme, hoci sa ozvať treba. A ako nás dokážu ovplyvniť pre zvyšok života.
  Na úvod zdanlivo banálne stretnutie dvoch mladých ľudí postupne veľmi zaujímavo prerastá do silných citov, intríg, falošnej viery vo svoju pravdu, či zúfalstva. Na pozadí ich vzťahu si však všímam aj vážne témy, nad ktorými sa čitateľ v tradičnej ľúbostnej literatúre nie je nútený zamýšľať. Je Andrej hrdina? Ozval sa, keď bolo treba? A keď sa ozval, nebolo neskoro? Robiť v dnešnej dobe hrdinu z osoby z justičného prostredia je isto zo strany autorky minimálne odvážny počin. Čo tým sleduje? Chce nastaviť zrkadlo?
  Štýl autorky je unikátny. A veľmi zaujímavý. Cítiť z neho, že je vo svojom živle a pozoruhodne odhaľuje zákutia trestného konania. Dej je plný dynamiky a veľmi oceňujem, že autorka sa vyhýba lacným záverom a čitateľa podnecuje klásť si otázky. Knihu vysoko odporúčam nielen fanúšikom ženských románov, ktorí v nej nájdu jemný cit pre detail bez zbytočného pátosu, ale napríklad aj tým, ktorí majú v rukách moc rozhodovať o druhých. Možno sa po jej prečítaní zamyslia nad tým, aké dôsledky môže mať ich ľahostajnosť, nedostatok odvahy, či voľba vlastného pohodlia. Vášeň, bezmocnosť, láska, zrada. To všetko skvele namiešané v prostredí pokrytectva, rodinných väzieb v justícii, túžbe po bohatstve za akúkoľvek cenu a zneužívania moci robí z tejto knihy zatiaľ môj čitateľský zážitok roka.

 6. jedna_zenska

  •Tento ženský román z justičného prostredia,v ktorom autorka ťažila aj z vlastných skúseností,keďže pracuje v tomto odvetví,bol naozaj skvelý.
  Zaujímavé,napínavé,vášnivé,milé a vtipné,cynické a sarkastické,zamotané a bolestivé,intrigánske a šokujúce, týmito všetkými prívlastkami sa môže titulovať táto kniha.
  •Autorka ma veľmi zaujala svojim štýlom písania.Kniha sa číta rýchlo a ľahko aj napriek tomu,že autorka používa naozaj dlhé zložité súvetia (v ktorých som sa sem-tam stratila),ale mne sa práve tieto dlhé vety páčili.Tiež sa mi páčili vysvetlenia v zátvorkách,také dodatky v monológoch postáv.To ma veľmi bavilo.

  •V knihe sa striedajú kapitoly z pohľadu Niny a Andreja a musím povedať,že práve na tie Andrejove som sa tešila viac a veľmi sa mi páčili.
  •Andrej: vážny,tichý,cynický,škrobený,cieľavedomý muž,ma svojou povahou hneď zaujal.Ja som milovala jeho prirovnania,pomenovania a poznámky,hlavne týmto si ma celá kniha získala.Andrejom!(Aj keď som ho mala v druhej polovici chuť prefackať!)

  •Jediná vec,ktorá mi vadila boli prezývky pre Ninu: maličká,Palculienka,pusinka,drobček a sem-tam aj Evička,Andrejko,Macík.Ja toto proste nemám rada,
  veď vy to viete,že mne zdrobneniny väčšinou vadia,
  ale samozrejme autorka za to nemôže.
  •Inak knihe nemám čo vytknúť,mne sa to veľmi páčilo. Prostredie úradu špeciálnej prokuratúry,Andrejove prípady a vyšetrovanie ma zaujalo a príbeh vďaka tomu nie je len nejaká lacná romanca.V príbehu boli síce situácie, ktoré mi nie úplne sadli,ale ako celok na mňa kniha pôsobí veľmi pozitívnym dojmom.Jednoznačne Vám ju odporúčam!

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.