Riján

(1 recenzia zákazníka)

9,90 15,90 

 • Autor: Iveta Pernišová
 • Počet strán: 456
 • Väzba: brožovaná
 • Rozmer: A5
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2023
Katalógové číslo: 978-80-8197-503-5 Kategória: Značky: , , Product ID: 32311

Popis

Nečakaný útok Rijáncov zničil Lyre a jej priateľom poslednú šancu na útek a návrat späť na Zem. Teraz musí čeliť následkom svojich činov. Je nakazená? A čo jej najbližší? Odpoveď prichádza rýchlo, rovnako ako trest od neriatov. Prežiť neznamená získať slobodu a ju čakajú oveľa väčšie problémy, než tie, ktorým čelí v komplexe. Čo jej malo priniesť radosť sa odrazu zmení na nočnú moru, a hoci s intrigami nechcela mať nič spoločné, vidí a počuje viac, ako by si priala.
Na Rijáne neexistuje skutočné povýšenie. Shade to vie, preto nečaká nič dobré, keď ho prevelia na tajomné oddelenie P+. O to viac ho prekvapí, čo tam nájde. Morálna dilema je o to ťažšia, keď sa do nej zapletú city. Najmä k niekomu, kto mal zostať iba skúmaným subjektom. Základňa ukrýva mnohé tajomstvá a ich odhalenie môže zničiť nielen Shadov domov, rodinu a priateľov, ale aj jeho samého.
Vanille si svoj život nevybrala, ale pred povinnosťami neuteká. Problémy sa kopia, a keď Bezmenní pritvrdia, situácia na Valakrii sa ešte vyostrí. Neznámy zradca spomedzi neriatov naďalej uniká a Vanille je odhodlaná nájsť ho sama. Čo ak ju ale obklopuje viac lží, než čakala a pravda o pirátoch je oveľa komplikovanejšia? Nebezpečné pátranie odhalí veci, pred ktorými nemôže zatvoriť oči.

Tri planéty, tri osudy. Každý má vlastnú cestu, ale čo ak ich všetky niečo spája?

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Vydavateľ

Elist

Rok vydania

2023

Autor

Variant

,

1 recenzia k Riján

 1. Terya Lucille (overený zákazník)

  Práve som si prečítala recenziu, ktorú som napísala k Anarchornace, keď som ju čítala pred vyše 2 rokmi… To, čo som tam napísala? Že sa neviem zžiť s Lyrou a Shadom? Odvolávam.

  Všetky postavy mi rýchlo prirástli k srdcu. Kto sa tam objavil, toho som si hneď obľúbila. Samozrejme okrem výnimiek ako Nixon, Ward, Clarice a tak ďalej… Ak nerátam hlavné postavy, najviac sa mi zapáčili asi Lex a Roo. Veľmi rada by som si ale prečítala aj nejaké kapitoly z pohľadu Vairena. Lebo, čo si ten myslí, nikto nevie, ale všetci chcú vedieť, teda aspoň ja.

  Áno, aj tentoraz, kým som si pospomínala a zorientovala sa v deji mi to trocha trvalo, ale potom som sa totálne zamilovala.

  Teraz nepreháňam, naozaj som ostala úplne paf, po takmer každej kapitole, pretože o zvraty v tejto knihe určite núdza nebola. Konečne si moja hlava začala všetko prepájať a spájať. Keď som mala nejaké podozrenie ako by to mohlo byť ďalej, niekedy sa mi potvrdilo, niekedy nie. Vyskytli sa však aj také odhalenia a vysvetlenia, ktoré som absolútne nečakala.

  Napätie príbehu rozhodne nechýba. Najväčšie ma vždy čakalo, keď sa skončila kapitola a ďalšia bola z pohľadu inej postavy. Vtedy som mala nutkanie zopár kapitol preskočiť, aby som vedela ako to bude pokračovať ďalej. To som ale spraviť nemohla, pretože prepojenia, aké sa nachádzajú v tejto knižnej sérií, sú tak dôkladne premyslené a prešpekulované, že keby som preskočila tú jednu kapitolu, určite by mi niečo uniklo.

  Taktiež nesmiem zabudnúť spomenúť, že som niektorým častiam odmietala uveriť, dokým sa mi na 100% nepotvrdili. To neznamená, že som neplakala, keď prišla strana 275. Tam som pochybovala o svojej schopnosti čítať s porozumením. Až tak veľmi som tomu nechcela uveriť.

  Ak som po dočítaní Anarchorance povedala, že mala otvorený koniec, tu hovorím, že to bolo úplne v poriadku. Pretože po dočítaní poslednej strany Rijánu som ostala úplne mimo a epilóg to veru nezachránil. Naopak, ešte viac vo mne vzbudil potrebu, prečítať si ďalšiu časť!

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.