Dom pri železnici

(1 recenzia zákazníka)

8,95 12,95 

 • Autor: Maya Haršániová
 • Rozsah: 192 strán
 • Formát: 14 x 21 cm
 • Väzba: pevná
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2023
 • Vydavateľ: Elist
Katalógové číslo: 978-80-8197-532-5 Kategória: Značky: , , Product ID: 32461

Popis

V roku 1998 mladá žena Emma objavuje hrozivé pravdy o svojej rodine a o dome, v ktorom žije. Nevysvetliteľné zmiznutia, neobjasnené záhady, vražda. Zoznamuje sa so záhadným cudzincom. Zo začiatku je ním celkom očarená, no nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Emma postupne zisťuje, že utekať od minulosti je nemožné. Všetko, čo sa okolo nej deje, nejako súvisí s domom. Nevie sa zbaviť pocitu, že zdrojom všetkého zla je práve on.

O dvadsaťštyri rokov neskôr sa do domu, ktorý sa medzitým stal legendou, presťahuje z Bratislavy Gabriela so svojím otcom a chorou matkou. Hoci sa zo začiatku snaží ignorovať záhadné udalosti a legendy, ktoré sa k nej dostávajú, a obracia ich na žart, postupne zisťuje, že s domom skutočne nie je všetko v poriadku. Čo ak je na tých povestiach či klebetách predsa len niečo pravdy?

Spojenie fantastiky s kriminálnym príbehom a psychologickými zápletkami – Dom pri železnici je dokonalým čítaním pre tých, ktorí sa neboja objavovania temnej strany minulosti ani nadprirodzených javov.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Autor

Rok vydania

2023

Vydavateľ

Elist

Variant

,

1 recenzia k Dom pri železnici

 1. Betty1988 (overený zákazník)

  MAYA HARŠÁNIOVÁ – DOM PRI ŽELEZNICI

  „Náš dom vždy dýchal vlastným životom.“

  Kúpili by ste dom, o ktorom je známe, že viac ľudí v ňom zomrelo a spáchalo samovraždu a záhadne tam zmizli deti? O ktorom sa šíri legenda, že v ňom straší?

  Ja jednoznačne nie, a ani do tej obce by som sa nenasťahovala, nieto ešte do toho domu. Áno som šumienka, ja viem!

  „Musíš z tohto domu odísť. Čo najskôr! Dnes máš zomrieť!

  Ako by ste reagovali, keby sa vám z ničoho nič objavila žena a povedala by toto?!

  Boli časti, keď som sa zľakla a kebyže to nečítam, ale pozerám ako film, mám celý čas ruky pred očami a len cez prsty by som pozerala, čo sa deje. (Áno takto pozerám horory). Mysteriózne prvky boli geniálne vymyslené a vkradnuté do deja.

  V príbehu máme dve časové línie, v ktorých žije Emma a Gaby. Dve mladé dievčatá, ktoré to nemajú ľahké a predsa ich niečo spája. Dom, v ktorom žijú. Ten istý dom, len s rozdielom 23 rokov.

  „Vari tá kliatba domu nikdy nepominie? Kedy sa kruh konečne uzatvorí?“

  Gaby má chorú mamu, ktorá po nasťahovaní do domu začne vidieť neznámych ľudí. Je to kvôli chorobe alebo naozaj žije okrem nich niekto ďalší ešte v dome? Všetko sa začne komplikovať, keď aj Gaby sa začnú diať nepochopiteľné veci.

  „Roky síce ubiehajú, ale minulosť nás vždy dostane.“

  Emma a jej súrodenci sú zaškatulkovaní ľudia žijúci v obci , sú to deti vrahyne, ktorá surovo zabila svojho manžela. Jedine Emma neverí, že by toho bola jej mama schopná. A začne pátrať v minulosti. Svoje útočisko nájde v láske, v jednom cudzincovi. Ale čo ak ten záhadný cudzinec nie je až taký cudzí?

  Kto je tá záhadná žena, ktorá sa jej objaví z času na čas? A prečo práve jej?

  Opisy v knihe neboli dlhé, a aj keď áno, tak autorka použila také krásne „slovné hry“, že mi pri niektorých častiach padla sánka. Krása!

  Odporúčam tento napínavý krimi príbeh plný mysterióznymi udalosťami. Mňa od prvej strany zahltil a krásne postupne ako som čítala, do seba zapadali časti skladačky a ku koncu som všetko pochopila.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.