Na rozhraní dvoch svetov

(1 recenzia zákazníka)

4,95 7,95 

 • Autor: Michal Škombár
 • Rozsah: 184 strán
 • Rozmer: 12 x 17 cm
 • Formáty e-knihy: ePub, Mobi
 • Jazyk: slovenský
 • vydanie: prvé
 • Rok: 2017
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-050-4 Kategórie: Značky: , , , Product ID: 3032

Popis

William už neraz myslel na samovraždu, veď, nakoniec, komu to aspoň raz v živote neprebehlo hlavou? Po ničom inom netúžil viac, než zatvoriť oči a nikdy ich neotvoriť. Mať pokoj od všetkého. Od všetkých. Nemôcť nikdy zaspať je darom a zároveň prekliatím. Touto danosťou bol na planéte obdarovaný každý ctihodný občan. Ako malý býval William nesmierne šťastný, že nemusí vykonávať tú čudesnú činnosť, o ktorej síce tušil, že kdesi v hĺbke vedomia stále existuje, no nikdy ju nevyskúšal. Vôbec mu nechýbala. Neustále bol v pohybe, užíval si všetko, čo mu život ponúkal. Necítil únavu. Žil rýchlo a úplne na doraz.

No čím bol starší a čoraz vyčerpanejší z každodennej driny v práci, začala sa v jeho duši rozvíjať nebezpečná túžba. Kiežby niekedy nemusel pohnúť ničím na svojom tele, kiežby tak dokázal oddychovať. Spánok sa ho snažil potajomky premôcť. William však nevedel, ako na to. Nepoznal postup. Túžil aspoň raz v živote zakúsiť neopísateľný pocit voľnosti…

Keď dovŕšil dvadsať rokov, pod kožu mu vpichli tekutinu. Tá zastavila jeho fyzické starnutie. Preto planétu obývali len samí krásni mladí ľudia. Rodiny, ktoré žili v manželstve takmer už veky, neboli obmedzované počtom detí. Krajina však nebola napriek tomu nikdy preľudnená, za čo mohli hlavne samovraždy, vraždy, často i neplodnosť. I keď zdanlivo vyzeralo všetko prekrásne a jednoducho, počatie i samotné prežitie sa vždy rovnalo veľkému zázraku a bolo hodné nespútanej oslavy.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

1 recenzia k Na rozhraní dvoch svetov

 1. Mária M.

  Veľmi príjemná oddychovka. Kniha sa aj vďaka malej väzbe čítala veľmi dobre a rýchlo. Kniha je síce malá a útla, ale na jej stránkach nájdete skvelý príbeh. Hlavnými postavami príbehu sú William a Harry. Obaja sa nachádzajú vo svete, kde ľudia nespia a nestarnú. Tento nápad bol skvelý ale chýbalo mi troška viac rozvinúť celý svet. Príbeh bol dynamický a napínavý, čo vás nútilo obracať strany ďalej. Autorov štýl mi sadol. Dostatok priamej reči, žiadne zbytočné a zdĺhavé opisy prostredia a napínavé momenty. Koniec knihy ma veľmi prekvapil. Vôbec som
  neočakávala takýto zvrat. Klobúk dole pred autorom, ktorý aj napriek svojmu hendikepu dokázal  napísať skvelý príbeh, ktorý naťukal bradou písmenko po písmenku.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.