Roztavené putá

(10 recenzií zákazníkov)

12,95 

 • Autor: Zdenka Wenzlová Švábeková
 • Rozsah: 116 strán
 • Formát: A5
 • Väzba: pevná
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2017
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-038-2 Kategórie: Značiek: , , , , , , , , Product ID: 1905

Popis

Roztavené putá sú nová basnická zbierka od Zdenky Wenzlovej Švábekovej

Vy všetci, ktorí sa práve chystáte čítať moje básne, by ste mali vedieť, že vás v nich nepovediem ružovou záhradou a nebudem vám šepkať ľubozvučné vášnivé slová, ktoré bežne v poézii očakávame, mysliac si, že láska a jej vášeň je tá najväčšia emócia nášho života.

Nebudem dokola opakovať to, čo veľmi často končí za dverami izieb a je len ilúziou, napriek výnimkám, ktoré potvrdzujú pravidlo.

Chcem vás svojou poéziou voviesť do reality, ktorá je často tou opačnou mincou v živote. Ukázať vám aj tú druhú stranu vzťahu, lásky v akejkoľvek podobe a v akomkoľvek čase.

Preto som dala zbierke ten výstižný názov „Roztavené putá.“  Poukazujem v nej na rodičovské putá, ktoré by už od prírody mali byť silné, ale neboli. Na puto detí k rodičovi, kde začína a končí hranica lásky a úcty, až po jeseň života, v ktorej už často nestihneme spojiť to puto v hrejivé zmierenie.

Rovnako som sa dotkla silného puta medzi ženou a mužom, v ktorom srdce prikazuje a rozum puto rozdeľuje.

Zároveň v poézii demonštrujem roztavenie pút, lebo to je to, čo nikto nevidí, to je tá vnútorná bolesť, ktorú si v reálnom živote s pretvárkou v sebe nesieme, hoci boli putá na začiatku pevné.

Verím, že moja poézia bude pre vás silným príbehom, v ktorom si každý nájde  tok rieky, ktorej prúd  ho odnáša svojím smerom, odhliadnuc od toho, či tak chcel.

Po jej prečítaní mnohí uveríte pravde a sile pohľadu a pochopíte, prečo poukazujem na obrátenú stranu lásky a jej negatívnu emóciu.

 

Slepec

Deň aj noc.
Prichádzajú bez podania ruky
v tmavej podobe,
len sluch zachytáva
zvuky života.
Už roky ich vysiela,
ako radar bielej priateľke,
ktorá denne vyklopkáva
tú istú melódiu krokov.
Je to hmatateľná istota života.
Života,
v ktorom sa nemihne
svetelný lúč.
Objatie tmy je rokmi silnejšie,
pletie nohy,
rozmotáva siete chodcov
a zachytáva krutú pravdu slov.
„Kde máš oči, vrazil si do mňa, nevidíš?“

Odpoveď zaniká v dave.
„Prepáčte, nevidel som vás“.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery 210 × 148 mm
Variant

Autor

10 recenzií k Roztavené putá

 1. Ľudmila Števáková (overený zákazník)

  Úžasné „Roztavené putá“ mám už konečne doma. Sú presne také ako ich predstavila autorka vo svojom predslove.
  Ešte som celú zbierku nedočítala, ale som si aj poplakala. Veľmi pekné sú aj záverečné slová pani Renátky Pekovej
  Nie som odborníčka, ale verše mi pripadajú také špecifické ako verše Hviezdoslava. Každé slovo presne vystihuje veľkú škálu pocitov.
  Už sa teším na ďalšie literárne dielo Zdenky Wenzlovej Švábekovej.
  Ľudmila Števáková

 2. Anna Hantáková (overený zákazník)

  Zbierku básní Roztavené putá som neprečítala naraz, dávkovala som si ju po dúškoch.Každá báseň sa musela vo mne rozvinúť, doznieť, vychutnať si ju, aby som mohla precítiť tú ďalšiu. V zbierke básní dominuje láska. Nie tá sladká, okúzľujúca, spaľujúca, ale láska, ktorá zradila, zlyhala,sklamala…Či už láska partnerská, materská, otcovská…Páči sa mi gradácia básní, ktorú autorka vytvára jej svojským korením, pritvrdením a úprimným odhalením tvrdej reality a jej postojom k nej.
  V zbierke básní som našla všetky nuansy poryvov ženskej duše. Všetky básne sú zaujímavé, iskrivé, výpovedné, mnohé sú doslova skvosty.
  Má výstižný názov plynúci z obsahu básní.
  Život je nevyčerpateľný poklad, ale spozná ho len srdce básnika. Dušou poézie je láska. Nielen tá sladká, ale aj trpká.
  Zbierka vonia vysokou umeleckou profesionalitou, prináša čitateľovi nezabudnuteľný umelecký zážitok.
  Zbierka básní je úžasná a stojí za prečítanie. Kto ju neprečíta, nevie…

 3. Janka Repčoková

  Krásny zážitok pri krásnej knihe, s názvom ROZTAVENÉ PUTÁ,plnej lásky,bolesti ale aj citu.
  Moja úprimná vďaka patrí v prvom rade Zdenke Wenzlovej Švabekovej za vytvorenie krásneho literárneho diela,všetkým čo sa na ňom podieľali a v neposlednom rade aj úžastnému vydavateľstvu Elist.
  Prajem Vám všetkým do budúcnosti veľa ďalších krásnych diel v ktorých sa dokážeme nájsť a potešiť svoju dušu.
  Neh sa Vám v spolupráci aj naďalej darí. Janka Repčoková

 4. Magdaléna Halásová

  Milovníkom poézie vrelo odporúčam krásne dielko Roztavené putá-zbierku skvelých básní ,ktorých autorkou je Zdenka Wenzlová Švábeková,kniha je prekrásne ilustrovaná, púta i veľmi pekným obalom. Srdečná vďaka patrí samozrejme najprv pani autorke Zdenke Švábekovej,pani ilustrátorke Katke Olíkovej a v neposledom rade i skvelému vydavateľstvu Elist,ktoré skutočne promptne zabezpečilo vydanie tohto dielka. Básne sú skutočne milým pohladením duše v tomto uponáhľanom rýchlom životnom tempe. Preto sú vzácne isto nielen pre mňa večerné chvíle pohody pri úžasných básňach tejto zbierky. V niektorých z nich sa veru i nájdem. Sú o živote a zo života,pani autorka do nich vložila všetko,čo možno zažiť,lásku,sklamanie,ľútosť i vzdor,skĺznutie do smútku,ale nie beznádej,napriek všetkému nestráca pohľad dopredu,s nádejou,nevzdáva sa. Spomienky na krásno,na šťastie a láskyplné chvíle pohládzajú, sklamania a bolesti zase milo dojímajú. Je mi cťou,že mám tak vzácne dielko s milým venovaním p.autorky,želám jej veľa úspechov a teším sa na ďalšiu zbierku. Magdaléna Halásova

 5. Mária Háľková Štefancová

  Mária Háľková Štefancová fb Kniha od našej srdcovej pisateľky je pre mňa vzácny dar,,,či už obsahom,ilustráciou,,,priznám sa,že som ju čítala už tri krát,,,krásne myšlienky o živote,ktorý nebol prechádzkou ružovou záhradou vložené do veršov,plné smútku,vnútornej bolesti,ktorú navonok skrývame,,,o láske,ako ju mnohí nepoznáme,,,milujem tieto verše,,,mnohé sa má dotýkaju,,,je tam všetko,,,ďakujem Zdenička naša a teším sa na vydanie ďalšej knihy,,,,želám zo <3 krídla Tvojim dobrým myšlienkam,,,,a všetkým,čo tento skvost ešte nemajú,,,,vrelo odporúčam,,,

 6. Juliana Guzmická

  Vážení redaktori a redaktorky vydavateľstva Elist s.r.o
  Dostala sa mi do rúk nová knižka –zbierka básni „Roztavené putá“ od Zdenky Wenzlovej Švábekovej.
  Rozhodla som sa podeliť so svojim pohľadom na krásne básne ,možno viac určené pre ženy.
  Z môjho pohľadu ,som obyčajná čitateľka ,milovníčka poézie. Veľmi rada si
  čítam básne a zvlášť keď mi niečo hovoria .Tu som našla básne môjmu srdcu blízke. Zvlášť sa mi páčia Stratená v sebe, Trápne trápenie a mnoho iných ,ktoré vystihujú nálady ženy po určitom prežití niečoho , čo sa jej bytostne dotkne .Básne sú výstižné , priame a dajú sa pochopiť mladým a aj starnúcim čitateľom. Určite sa naučím aj naspamäť. Hoci moja dlhodobá pamäť už neslúži tak dobre ,ale budem vedieť vždy, kde si tú ktorú chcem pozrieť. nájdem.
  Knižka „Roztavené putá „ má u mňa už pevné miesto a vezmem ju do rúk hoci ktorú dobu ,keď sa budem chcieť potešiť.
  Zaobstarala som si ešte jednu ,ktorú darujem svojej priateľke k sviatku ,je tiež milovníčka poézie.
  Tu len predstavím malý veršík, ktorý nájdete pri čítaní :
  Už je bodka za vetou,
  už aj slza na tvári
  a tak s hlávkou opretou,
  sníva opäť o jari.

 7. Iveta Blahová (overený zákazník)

  Ďakujem krásne vydavateľstvu Elis,ilustrátorke knihy a hlavne samotnej autorke knihy Roztavené putá,Zdenke Wenzlovej Švábekovej za možnosť prečítať túto knihu krásnej poézie.
  Básne pohladili srdiečko,chvíľku som mala pocit že lietam.
  Úžastné,precítené básne čo pohladia.Ilustrácia krásna,obal knihy krásny,úplne precízne.Som poctená že zbierka sa dostala do mojích rúk.Odporúčam milovníkom poézie.Kniha sa jednoducho objednala,prišla načas,dokonca s podpisom autorky.Úprimne ďakujem a teším sa na ďaľšie knihy od autorky.Gratulujem vydavateľstvu vo vydaní kníh v tak krátkom čase.A Zdenke prajem veľa ďaľších vydaných diel.

 8. Monika Vargová

  Knihu Roztavené putá je krásna a pútavá. Písaná z citom a láskou a všetkým čo život do cesty nám prináša. Vrele odporúčam.

 9. Mária Rošková

  Knihu som prečítala hned po doručení tiež jedným dychom …….Krásne myšlienky o živote , ktorý nebol len tak jednoduchý … Prežívala dni , napätia, smútku, vyčkavania, aj nehy ….ale aj lásky Vidieť, že bola študentkou Vojtecha Mihálika ……. Ilustrátorka presne dala to čo bolo treba ..velmi krásne … Knihu doporučujem prečítať .

 10. Marta Havlová (overený zákazník)

  Nádherná knižka, či už obsahom alebo ilustráciami. Prečítala som ju jedným dychom.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.