Chlpaté verše II.

0,00 

  • E-kniha
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-570-1851-3 Kategórie: Značky: , , Product ID: 29095

Popis

Chlpaté verše II sú myšlienky v chlpatých veršoch,

napísané s motívom pozrieť sa trochu inak na bežné a ľuďmi zaužívané protokoly, stereotypy, postoje.
Napísané s motívom zabaviť a niekoho možno aj nahnevať.
Napísané pravdivo a tak, ako veci a javy vidím, počúvam aj o nich uvažujem.
Napísané nie z výmyslu, ale z pozorovaného života navôkol, ako aj života v nás.

Recenzia od pána Mgr. Art. Vlada Javorského
..Bolo mi príjemné vziať do rúk knižku veršov, ktorá prekvapila z viacerých aspektov. Na poéziu v jednej zbierke nezvyklé množstvo veršíkov. Autorka sa sama vyznala z koncepcie, že jej túžbou bolo, aby sa knižka čítala čo najdlhšie…Aby jej čitateľ strávil s knižkou čo možno najdlhší čas. To sa autorke podarilo, čítať je naozaj o čom. Zvláštna kombinácia textu a obrázkov ma zaujala najmä rozmanitosťou výtvarníkov, i zo zahraničia, a už po pár prečítaní je jasné, že mnohé z obrázkov autorku inšpirovali k napísaniu textov. Práve tá rozmanitosť výtvarných štýlov, poetiky i humoru zaručuje knižke vysoký stupeň kreativity. Nech je ako je, knižka Chlpaté verše II. nenudí ani po tretine listovania a čítania si v nej. Textu nemožno vyčítať nedostatok rozmanitosti, humor a istú formu “nadsázky”. Je úprimný, hravý a nekomplikovaný. Donátovej poézia je priama,niekde na okraji akejsi hravej naivity. Naivita je hlúpa, ale poézia autorky nie je v tejto kategórii. Byť zrozumiteľným je krédom každého autora, ktorý bojuje o priazeň čitateľov. To sa darí, lebo v knižke sú príbehy všedné s nevšedným podaním.Obsah je premýšľavý a v určitých detailoch odpozorovaných zo života a aj objavný. Námetmi je farbistý a aj prekvapivý, kde všade sa dokáže zatúlať myseľ básnika. Autorka si nepoložila latku vysoko, čo sa týka pravidiel poézie, skvelých rýmov a zložitých metafor. Je priama a tomu podriadila rytmus a vetnú skladbu. Som rád, že som sa tohoto milého a prospešného projektu zúčastnil aj ako autor kresleného humoru. Poézia a humor? Áno, idú dohromady, veruže idú! A ako im to pristane . Kresba, ilustrácia k veršom patria, priam si ich pýtajú.
Poetika Zuzana Balašovovej Donátovej je typom literatúry, ktorú čitatelia prijmú s radosťou ihravej detskej knižky, hoci je určená dospelým. A kto tvrdí, že dospelý čitateľ nemá nárok na ihravé čítanie? Má, jasne, že má! Autorke patrí aj obdiv za snahu ponúknuť svoje dielo bez prispenia financii z fondov, bez podpory vydavateľstiev. Je mi smutno, ak si autor musí hradiť všetky náklady len preto, aby mal čitateľ kúsok radosti a pôžitok z umenia citlivej duše… Vrelo knižku Chlpaté verše II. odporúčam vydať vo vyššom náklade. O takýto typ literatúry je aj bude záujem. Mať ju v knižnici mne osobne je veľkým potešením…
Vlado JAVORSKÝ

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

Autor

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Chlpaté verše II.”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.