Zuzana Balašovová Donátová

Zuzana Donátová

Zuzana Balašovová Donátová je prozaičkou i poetkou narodenou v roku 1972. Pochádza z Trenčianskeho kraja, no momentálne pôsobí v okolí Bratislavy. Študovala na Univerzite Komenského odbor Všeobecné lekárstvo a na Pedagogickej fakulte v Bratislave odbor Sociálna práca – psychológia. Už jedenásť rokov pôsobí ako sociálna terapeutka a skúsenosti z tejto práce pretavila do svojej tvorby. Rada píše o medziľudských vzťahoch, postojoch k prírode, životu i smrti.

Literárnej tvorbe sa venuje od už od detstva. Prvé verše si písala vo forme SMS správ a v roku 2017 vydala svoju prvú zbierku Chlpaté verše. Vo svojom repertoári má ďalšie tri básnické zbierky zo série Verše chlpaté, ktoré vydala v roku 2019: O láske trochu inak, O zvieratách a ľuďoch a O nás.

Vo vydavateľstve ELIST publikovala v roku 2019 zbierku poviedok ZA DVERAMI LIEČEBNE, v ktorej sa s čitateľmi podelila o svoje postrehy zo života ťažko chorých. K napísaniu týchto próz ju motivoval jej profesijný život a v spracovaní podobných tém bude autorka pokračovať i v budúcnosti.

Jej tvorbu môžu čitatelia sledovať aj na stránke: facebook.com/kreslenafilozofia

Knihy, ktoré napísala Zuzana Balašovová Donátová:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.