Rys výnimočný lovec

17,52 

  • Autor: Ivan Kňaze
  • Formát tlačenej knihy: 17,6 x 25 cm
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá (V8)
  • Rozsah: 152 strán
  • Rok vydania: 2022
Katalógové číslo: 978-80-974306-1-0 Kategória: , Značky: , Product ID: 32123

Popis

Rys patrí medzi najtajomnejších obyvateľov lesa. Prežil len vďaka tomu, že sa dokáže pred našimi zrakmi dokonale ukryť. Letmé stretnutie s ním v jeho prirodzenom prostredí je priam sviatkom pre každého milovníka prírody.

Rys ostrovid je naša najväčšia mačkovitá šelma, obrazne povedané – náš slovenský ci európsky leopard. Veľmi málo vieme o jeho živote. O to cennejšie sú fascinujúce informácie, ktoré nám v tejto knihe podáva zanietený pozorovateľ a znalec slovenskej fauny Ivan Kňaze.

Z literatúry, výskumov a predovšetkým z vlastných pozorovaní poskladal pútavú mozaiku objavných poznatkov a príbehov, ktorými nám plasticky vykresľuje mnohorozmerný obraz tajomného rysa a rôznych aspektov jeho života, zvykov, povahy, emócií, skrátka všetkého, čo patrí k poznaniu tejto neobyčajnej bytosti. Dozvedáme sa, kde a ako sa pred nami vie ukryť, i to, prečo je rys skutočne výnimočným lovcom.

Text dopĺňajú stovky autorových autentických fotografií.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Variant

Vydavateľ

A-knihy

Rok vydania

2022

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rys výnimočný lovec”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.