Warren Buffett – A jeho prvých 100 miliónov

(1 recenzia zákazníka)

5,99 

  • Autor: Martin Caban
  • Formáty ebookov: ePub, Mobi, PDF
  • Jazyk: slovenský
  • Rozsah: 224 strán
  • Rok vydania: 2022
Katalógové číslo: 978-80-8197-445-8 Kategórie: , , , Značky: , , Product ID: 31702

Popis

Najväčšiemu svetovému investorovi Warrenovi Buffettovi trvalo takmer štyri desaťročia, dokým zarobil svojich prvých 100 miliónov dolárov. Táto kniha je určená pre všetkých, ktorých zaujíma ako dokázal Buffett doslova z ničoho vybudovať mnohomiliardové impérium so stovkami tisíc zamestnancov.

Na príkladoch jeho ranných investícií pochopíme aké princípy Warren uplatnil pri kúpe akcií a spoločností, ktoré neskôr vlastnil a riadil. Kniha je vhodná pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých investorov a čitateľov zaujímajúcich sa o podnikanie a manažment.

Kniha nie je zaplnená finačnými pojmami, ale zároveň nie je v dôležitých bodoch príliš zjednodušená a povrchná. Zopár odborných pojmov je v úvode vysvetlených, aby im porozumel aj začiatočník. Buffettov životný príbeh je poučný nielen z investičnej stránky, ale najmä z ľudskej. Buffettova povestná dobrosrdečnosť je opakom toho, čo sa od výnimočného obchodníka očakáva a napriek všetkému sa mu podarilo dosiahnúť svetový úspech.

Ďalšie informácie

Variant

,

Vydavateľ

Elist

Rok vydania

2022

Autor

1 recenzia k Warren Buffett – A jeho prvých 100 miliónov

  1. Anonym

    Čítal som aj ďalšie autorove knihy a táto je vyváženou kombináciou stručného životopisu a investovania. Kniha sa venuje obdobiu do začiatku 70tych rokov a opisuje podľa akých kritérií Buffett vyberal svoje investičné príležitosti. Kniha mi veľmi pripoména „Z dobrého skvelé“ od Jima Collinsa. Nejedná sa o akademickú analýzu, skôr je určená každému kto sa zaujíma o investovanie, manažment a podnikanie.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.