Saviours

4,95 7,50 

  • Autor: Mary Roe
  • Väzba: tvrdá
  • Formát: 12,8 x 18,8 cm,
  • Rozsah: 192 strán
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2018
  • Vydavateľ: Magna
  • E-kniha
  • Kniha
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-89917-33-4 Kategórie: , Značky: , , Product ID: 28428

Popis

Saviours – Kliatba Kortského lesa

Neatraktívny no geniálny Samuel, krásna Vanessa, frajer Alex a pobožný Nathan majú spoločný vek, 14 rokov, a spoločnú triedu v škole. Nikto z nich by si ani nepomyslel, že ich spojí aj stredoveká kliatba. Koncoročný výlet do oblasti známej svojou strašidelnou históriou im už od začiatku dáva najavo, že s týmto miestom nie je všetko v poriadku.

Najprv desivá cesta autobusom, potom nočné mory a nakoniec ocitnutie sa v temnom stredoveku. Neostáva im nič iné, ako prechádzať zakliatym obdobím v čase zla, nájsť lorda Daerlyho a prísť na to, v čom spočíva dávna kliatba. Proti nim však stoja temné sily a čierna mágia. Chamtivosť a závisť.

Kniha je primárne určená tínedžerom vo veku 12 – 16 rokov, no zaiste zaujme aj starších a dospelých. Je v nej trochu hororu, trochu vtipu, trochu fantasy a veľa akcie.

Úryvok:

Samuel zastal a díval sa, ako sa mu hmla ovíja okolo členkov a na spolužiakov, ktorí sa vnárajú do oparu a strácajú sa mu pred očami. Mal chuť zakričať alebo sa za nimi rozbehnúť, no zem ho nechcela pustiť a hrdlo mu nedovolilo prehovoriť. Keď už tam nik neostal, obzrel sa okolo seba a uvidel Alexa, Nathana a Vanessu ako prežívajú ten istý moment spolu s ním. Vtedy ho zem pustila a hrdlo sa mu uvoľnilo. Hmla sa naďalej plazila po zemi a pokrývala čoraz väčšie územie. „Čo sa to deje?“ opýtala sa Vanessa prestrašene. Stáli pred lesom a nechápali, čo sa s ním stalo. Bol iný. Pustý, zanedbaný a vyzeral vyschnuto. Naokolo poletovali len biele strapce semien rastlín. Vyzerali ako snehové vločky, ktoré v určitej výške zastavili a nechceli spadnúť na zem. Nebolo počuť ani vtáky. Len jemný šuchot zožltnutých listov v korunách stromov.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Variant

,

Autor

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Saviours”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.