Telo ako trest

(2 recenzie zákazníkov)

4,95 7,95 

 • Autor: Mirka Manáková
 • Rozsah: 278 strán
 • Formát: 12 x 17 cm
 • E-kniha: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2017

 

Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-89861-99-6 Kategórie: , Značiek: , , , , , , , , Product ID: 1872

Popis

Telo ako trest je román inšpirovaný skutočným príbehom.

Kristián Inovecký sa stretáva s opovrhnutím a posmechom, ktoré sa mu dostávajú od rodiny a známych. Považujú ho za homosexuála. Šuškajúce klebetnice však netušia, čo v sebe dusí a všemožne potláča. Skrine plné šiat, silonky, topánky s vysokým podpätkom a líčidlá sú jeho sladkým, ale zároveň trpkým tajomstvom. Vo chvíľach samoty sa vo svojej izbe mení na ženu, ktorej dušu skrýva v sebe. Nátlak jeho rodiny sa stupňuje. Vzoprie sa a odchádza z domu, aby sa stal tým, kým je vo svojom vnútri. Ženou. Vo svojom tele sa necíti prirodzene.

Podarí sa mu zničiť telo, ktoré považuje za trest? Bude to stačiť na to, aby bol konečne šťastný? A čo sa stane s naivnou dievčinou Luciou, ktorej život zanechal v troskách? Kristián sa musí popasovať aj s manipulatívnou matkou, ktorá mu mnohokrát podrazí nohy. V románe inšpirovanom skutočným príbehom nájdete pohŕdanie, neveru, ale aj špinu, ktorá sa dostane na povrch aj napriek tomu, že ju zamietli pod prah.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

2 recenzie k Telo ako trest

 1. Ina

  Mirka Manáková tentoraz siahla po téme, ktorá rozhodne nerieši typické vzťahové problémy, štandardne prítomné v ženských románoch. Napriek tomu, že si vybrala náročnú problematiku, spracovala ju uveriteľne a príťažlivo. Psychológia hlavného hrdinu je podaná autenticky, takže ani raz som pri čítaní nezapochyboval , že ide o skutočný príbeh a nie o prvoplánovú fikciu, ktorá ťaží z kontroverznej témy. Po celý čas som bola zvedavá, ako sa osud hlavného hrdinu Kristiána bude vyvíjať, a popritom som čoraz viac prenikala do vnútorného sveta človeka, ktorého myslenie a prežívanie môže byť pre niektorých z nás odsúdeniahodné. Autorka opísala Kristiánov príbeh realisticky, ale citlivo a bez zbytočného pátosu. Okrem príjemného oddychu, ktorý mi kniha poskytla, môžem jednoznačne potvrdiť, že tento román pomáha búrať predsudky a učí nás tolerancii a vzájomnému porozumeniu.

 2. Emily D. Beňová

  Telo ako trest je kniha, ktorá nie je typickou romantickou knihou. Kniha poukazuje na hľadanie samého seba, na prijatie toho, kým skutočne sme a snahe zapadnúť do sveta, ktorý je plný predsudkov.
  Príbeh sa odohráva na Slovensku a ja musím oceniť, ako úžasne sa dokázala autorka vžiť do príbehu, ktorého napísanie nebolo ľahké. Kniha je inšpirovaná skutočnosťou, je písaná pútavo a mnohé okamihy vám až vyrazia dych.
  Dozviete sa o najtajnejších túžbach muža, ktorý sa narodil v zlom tele, čo ešte neznamená, že taký život za nič nestojí. Vďaka tomuto románu zistíte, že sa sny plnia. Stačí za ne len bojovať a aj z nemožného sa stane možné.
  Knihu odporúčam ako ženám, tak aj mužom, ale hlavný tým, ktorí sa hľadajú.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.