Rande naslepo

(5 recenzií zákazníkov)

4,95 9,95 

 • Autor: Marek Zákopčan
 • Rozsah: 292 strán
 • Formát: 12,5 x 20,5 cm
 • Väzba: pevná
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2017

 

Katalógové číslo: 978-80-8197-011-5 Kategórie: , Značky: , , , , , , , Product ID: 1853

Popis

Rande naslepo je akčná romantická komédia.

Mladý spisovateľ Filip si nevie nájsť partnerku, a preto mu súrodenci dohodnú rande cez internet. Na tom by nebolo nič zlé, ak by nešlo o rande naslepo. Aj napriek tomu sa nechá presvedčiť a absolvuje stretnutie s Leou, ktorá obráti jeho stereotypný život naruby. Bizarný večer spustí lavínu nečakaných zvratov, ktoré sa na prvý pohľad javia ako nevinné okamihy. Lenže čo ak nič nie je také ako sa javilo na začiatku? Kým Lea skutočne je a prečo je všetko okolo nej zahalene závojom tajomna? Okolnosti sa začínajú vyostrovať a kým si Filip uvedomí vážnosť situácie, cesta späť už nie je možná. RANDE NASLEPO je romantické krimi, plné zvratov, romantiky, ale aj nebezpečenstva a tajomstiev.

Viac neprezradíme… Pobavte sa aj vy na výbornej knihe od Mareka Zákopčana, Rande naslepo.

 

Ukážka z knihy:

„Ahoj,“ pozdravil ju s úsmevom a podal jej ruku. „Ja som Filip.“
„Lea,“ opätovala mu stisk a nahla sa k nemu, aby ho pobozkala, no on jej druhou rukou vnútil ružu a zamotali sa v trápnych nesúrodých pohyboch.
Filip sa zamračil. „Lea? Nevoláš sa Simona?“
Viditeľne zbledla a vtom mu napadlo, či sa predsa len nepomýlil.
Krátko sa zasmiala. „To je len moja prezývka na zoznamke.“
„Ako vidím, meno nie je jediné, čo sa líši od skutočnosti,“ poznamenal.
Opäť ten nervózny smiech. „Každý o sebe tak trochu klame, no nie? Alebo mi chceš povedať, že ty si bol vo svojom profile celkom úprimný?“
To jej nemohol potvrdiť, keďže obsah jeho stránky bol plne v Marcelinej a Andrejovej kompetencii. „Máš pravdu. Ale nepostávajme tu, nech sa páči.“ Džentlmensky jej prisunul stoličku a kývol na čašníka, aby priniesol vodu pre Lein kvet. Spolu s ňou im podal aj jedálne lístky.
„Tak… Povedz mi niečo o sebe.“
Lea sa pomrvila. „Je toho toľko, kde začať?“ zasmiala sa. „Čo by si chcel vedieť?“
Pokrčil plecom. „Len bežné veci – kde pracuješ, aké máš záľuby, čo máš rada… prístup k bankovému účtu stačí až po večeri.“
Filip bol zvyknutý, že ženy sa na prvom rande snažili vytvoriť o sebe čo najlepší obraz, priam sa predháňali v tom, aby zapôsobili. No Lea akoby to mala celkom na háku. Akoby sa prišla len najesť a po nutnej zdvorilostnej konverzácii odíde domov a spokojne zaľahne do postele.
Zarážalo ho to, a ak si mal priznať pravdu, aj iritovalo. Nie je azda pre ňu dosť zaujímavý?!
Lea si odpila z vody, aby získala trochu času a upokojila rozbúrenú myseľ.
Pripadala si ako totálna hlupaňa. Nestávalo sa jej často, aby tak vybočila z vytýčeného smeru. Čo je snáď nejaká amatérka? Tento chlap nebol o nič menej naivný, ľahkovážny terč ako mnohí iní pred ním. Čo na tom, že je príťažlivý, na pravom líci sa mu pri úsmeve tvorí rozkošná jamka a jeho hlas jej rozochvieva vnútro?
Musí sa vzchopiť!

„Som akademická maliarka,“ povedala s istotou. „Mám dvadsaťpäť rokov, mám rada dobrú hudbu, no neznášam operu. Rada čítam, korčuľujem a pečiem.“ Dve veci z toho boli pravdivé.
Takže umelkyňa, blyslo Filipovi hlavou. To by vysvetľovalo jej nedbalý vzhľad.
„Aký je tvoj obľúbený žáner?“
„Samozrejme, že romantika,“ odvetila bleskovo. V skutočnosti nemohla vystáť príbehy o vzťahoch a otrepanej nevere. Čítať o tom, akí sú chlapi nemožní, ženy utrápené a okná v byte špinavé, považovala za bohapustú stratu času a duchaprítomnosti. Filip si však zaslúži aspoň zachovať dobrý dojem. Keby mu vyjavila pravdu, prevrhol by stoličku a utekal kadeľahšie. A kto by potom zaplatil za večeru?
„Môžem vidieť tvoje obrazy aj v niektorej galérii?“ nadhodil zvedavo.
„Prirodzene. No, momentálne vlastne ani nie, pretože len pred pár dňami skončila moja posledná výstava.“
„Aké obrazy si vystavovala?“
„To ani nestojí za reč,“ mávla nadnesene rukou, „samé abstraktné čmáraniny, veď to poznáš. Nič nehovoriace čiary a šmuhy, za ktoré prachatí blázni zaplatia majland, lebo v tom vidia hlbší zmysel,“ rozosmiala sa.
„Aj ja vlastním niekoľko podobných čmáranín.“
„Aha,“ zvážnela.
„Možno by si mi mohla namaľovať nejaký obraz. Si drahá?“
Lea uvažovala, či by ju jeho otázka nemala uraziť. „Keď sa to tak vezme, ani nie. Niekedy si pripadám až príliš lacná.“
Filip spýtavo nadvihol obočie, ale nereagoval na to.
Podišiel k nim čašník s otázkou, či si už vybrali.
Filip videl, že Lea váha, preto prehovoril ako prvý. „Poprosím paradajkovú polievku, grilovanú bravčovú panenku a červené víno. Značku nechám na vás, prekvapte ma,“ vrátil menu s úsmevom čašníkovi.
Lea ani nezdvihla pohľad od lístka, len začala diktovať. „Ako predjedlo konfitovaný bravčový bôčik v portskom víne s cibuľovým džemom, ďalej slepačí vývar s mäsom a domácimi rezancami, teľacie kolienko na lesných hríboch so zemiakovými šúľancami, caesar šalát s kuracím mäsom a čokoládový koláč ako dezert. Ďakujem.“
Mladý čašník sa ešte otočil k Filipovi, či náhodou nechce niečo pridať k svojej objednávke, ale keď sa len znovu usmial, odišiel.
„Máš dobrý apetít,“ podotkol Filip. Nemyslel to ako kritiku, len konštatoval fakty. Páčilo sa mu, že Lea sa nebojí telu dopriať koláž chutí. Hoci mala na sebe neforemné oblečenie, aj tak bolo zjavné, že jej postava sa netrápi zlým metabolizmom. Už pri prvom pohľade na ňu vnútorným radarom zachytil vábivé krivky. Nerozumel, prečo ich skrýva. Čo ak je to z jej strany celé iba test? Možno sa naschvál správa, akoby vôbec nebola na prvom rande, aby odhalila jeho reakcie. Štvalo ho, že sa v nej vôbec nevyzná!
Leu premkol krátky, ale veľmi rýchlo pominuteľný záblesk viny. Zaumienila si, že mu to nejako vráti. Zistí, kde Filip býva, a pošle mu ďakovný list. Alebo zaňho uprace vchodový priestor, vyvenčí mu psa, jednoducho mu oplatí jeho dnešnú ústretovosť a vynahradí stratu, ktorú vďaka nej utŕži.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Variant

,

Autor

5 recenzií k Rande naslepo

 1. Mária M.

  Veľmi vydarená oddychovka.
  Hoc ide o romantickú knihu veľmi ma tešila jej humorná/zábavná stránka.
  Autor má veľmi príjemný štýl písania, taký „ľudský“. Tak ako by sa naozaj dvaja ľudia medzi sebou bavili.
  Dialógy boli plné podpichovania, irónie a sarkazmu. A to sa mi na knihe veľmi páčilo.
  Hlavne postavy boli nenútené a rýchlo som si na nich zvykla. Najviac ma bavili doťahovačky medzi Soňou a Viktorom. A Gogo? Najlepšia postava knihy. Keď začal rozprávať o jašteroch a čipovaní, myslela som, že si od smiechu cvrknem.
  Celý príbeh sa nesie v štýle z blata do kaluže. Keď si myslíte, že už sa do inej šlamastiky, nepríjemnej situácie alebo problému nemôžu dostať tak opak je pravdou.
  Situácie do akých sa dostávali mi pripomínali dobré americké komédie.
  Nie raz som sa nahlas smiala na hláškach postáv, alebo na samotných situáciách v ktorých sa ocitli.

 2. Lenny

  Akčná naháňačka v uliciach mesta na Slovensku? Streľba v klube? Tak toto asi nie… toto nie je reálne… presne toto som si na začiatku pomyslela. Lenže potom som si uvedomila, že ak môžem čítať o robotoch, elfoch a drakoch, tak prečo nevyskúšať niečo iné, a najmä slovenské?
  Dostala som dávku akcie, humoru a romantiky, za ktorú by sa nemusel hanbiť hollywoodsky trhák. Bolo to svieže, originálne, zábavné, neotrepané…
  Skutočne, táto kniha nepatrila k žánrom, ktoré bežne čítam, ale o viac som si čítanie užila. Lea bola poplašená, akčná, priťahovala problémy a hneď sa do nich aj zaplietla. Filip pôsobil ako suchár, ktorý sa vďaka Lee do týchto problémov veľmi rýchlo zaplietol tiež. Zábavné momenty a ironické poznámky hlavných hrdinov mi presne pasovali a hneď som si to celé – príbeh, postavy, zápletky – obľúbila. Chytľavé a nenútené bolo aj iskrenie medzi Leou a Filipom, ich dobrodružstvá (hoci v reálnom živote poriadne pritiahnuté za vlasy) mi spríjemňovali posledné dni a aj keď toto bola prvá kniha od Mareka Zákopčana, ktorú som čítala, určite sa k tomuto autorovi ešte vrátim.
  Knihu mi zaslalo vydavateľstvo Elist, za čo im patrí moja vďaka.

 3. Laura Kaníková

  Tak touto knihou ma Marek Zákopčan už definitívne presvedčil o svojich kvalitách. Úžasne vtipná a napínavá kniha, nikdy neviete, čím vás príbeh prekvapí, jeden zvrat za druhým. Filip a Lea sú skvelé postavy a najradšej by som ich spoznala osobne. Klobúk dolu, tento autor jasne svieti medzi inými slovenskými spisovateľmi. Dúfam, že čoskoro pribudne do našej knižnice ďalšia kniha s jeho menom. Držím mu palce!

 4. Ina

  Marek Zákopčan nie je na slovenskom literárnom poli žiadny nováčik, ale skúsený spisovateľ, ktorý má na konte už niekoľko úspešných kníh. V románe Rande naslepo si vyskúšal žáner, ktorý u nás zatiaľ nie je veľmi rozšírený, a preto jeho knihu považujem za veľmi príjemné oživenie nášho knižného trhu. Jeho novinka nesie označenie akčná romantická komédia, a hoci to možno v čitateľoch evokuje ľahké oddychové čítanie, som presvedčená, že zvládnutie tohto žánru si vyžaduje zo strany autora veľkú spisovateľskú zručnosť. Napísať dielo, ktoré má obsahovať akciu, ale aj humor tak, aby boli tieto zložky vyvážené a udržali čitateľa v napätí, no zároveň ho dokázali rozosmiať, rozhodne nie je jednoduché. Marek Zákopčan dokázal všetky tieto žánrové prvky skĺbiť a namiešať do veľmi príťažlivej podoby, takže knihe rozhodne nechýba akcia, napätie, romantika a najmä nenásilný humor, ktorý čitateľa príjemne pobaví. Knižku si viem pokojne predstaviť ako scenár k filmu s originálnou zápletkou a nepredvídateľným, ale o to prekvapujúcejším koncom.
  Spisovateľ Filip netuší, že na rande, ktoré mu dohodli súrodenci, príde úplne iná žena. Lea skrýva nejedno tajomstvo, a ako to už v akčných komédiách býva, na úteku pred svojimi prenasledovateľmi pripraví Filipovi poriadne horúce chvíle a zatiahne ho do mnohých nebezpečných, ale i komických situácií. Takže ak máte radi humor a romantiku v spojení s napätím a akciou, toto všetko nájdete v najnovšej knihe spisovateľa Mareka Zákopčana a ja pevne verím, že čoskoro si od neho budem môcť prečítať ďalší zaujímavý román a už teraz sa teším, čím nás opäť prekvapí.

 5. Emily D. Beňová (overený zákazník)

  Rande naslepo je kniha, ktorá vás vtiahne do deja od prvej stránky. Číta sa ľahko a rýchlo a je taká pútavá, že som zabudla dať dievčatám večeru a manžela som odbila slovami, že si musí urobiť jedlo sám, pretože ja nemám čas 😀 Príbeh začína akčne, takže otáčate stránku za stránkou, aby ste sa dozvedeli čo sa stane ďalej. Príbeh je dynamický a má spád.
  Hlavné postavy si ma okamžite získali a do Filipa som sa platonicky buchla. Filip je typ muža, ktorý mi úplne sadol. Má zdravý úsudok, úžasné myšlienkové pochody a ešte úžasnejšie „hlášky“. Lea je baba, zmätkárka, ktorou som mala neraz chuť zatriasť, no autor jej postavu vykreslil perfektne a ja som si ju okamžite zamilovala. Taktiež si ma získal aj Viktor a jeho prostorekosť a rovnako aj Soňa.
  Príbeh je písaný naozaj veľmi pútavo, autorovi nechýba pestrá slovná zásoba a ten správny druh humoru. Erotické časti sú napísané krásne a neraz som sa pozastavila nad otázkou „Túto super knihu fakt napísal chlap?“ Jediné čo knihe musím vytknúť je MÁLO STRÁNOK!!! 🙂
  Knihu vrelo odporúčam. Pán Zákopčan je spisovateľ s veľkým S a ja mu na tejto neľahkej spisovateľskej ceste prajem veľa šťastia.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.