Navždy prekliata

(2 recenzie zákazníkov)

5,95 12,00 

 • Autor: Zdenka Wenzlová Švábeková
 • Rozsah: 320 strán
 • Formát: A5, pevná väzba
 • E-kniha: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2018
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-169-3 Kategórie: Značky: , , Product ID: 5297

Popis

Veríte na prekliatie? Že nie?

Po prečítaní knihy opisujúcej život ženy od jej narodenia až po vek, v ktorom už nemá čo získať ani stratiť, zostanete na pochybách.

V živote hlavnej postavy Lindy akoby zomrela duša a zhasli slová nádeje. Svojou spoveďou vás prevedie traumou dieťaťa rozvedených rodičov, ktorí ju neustále odkladali ako nechcenú batožinu, raz tu a raz tam. Ukáže vám svoju cestu ženy hľadajúcej lásku a opíše skutočné peklo emócií, ktoré by nechcela zažiť žiadna matka. Stratu, s ktorou sa Linda nevedela zmieriť, jej osud nahradí dvojitým darom a znovu jej dovolí sa na chvíľu nadýchnuť.

Cesta, ktorou prechádza, je obklopená tmavými múrmi a len ako lúč slnka na chvíľu zablúdi do jej života vášeň v podobe lásky. A práve láska bude tou, ktorá ju opäť sotí na samé dno, kde bude v pokore znášať svoj životný údel. Pomocnú ruku jej dá priateľka Mária ale aj sesternica Lenka, ktorá ju učí zvládať neľahké situácie a bojovať s „prekliatím rodu”.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

2 recenzie k Navždy prekliata

 1. Jana Kuricová

  NAVŽDY PREKLIATA

  Kniha, ktorú mi zakázali čítať, pretože myšlienkovo aj pocitovo je až neuveriteľne stotožnená s mojou dušou. Neposlúchla som. Práve naopak. S odhodlaním som sa do nej pustila. Nie však preto, aby som sebe alebo ostaním dokázala, že to zvládnem. Pustila som sa do nej preto lebo som neverila, že môže niekto hodnoverne zachytiť tú neznesiteľnú, všetko ničiacu bolesť z ťažkých životných tráum a strát.
  Zachytila som pár komentov od čitateliek, v ktorých opisujú aká je táto kniha morbídna, ťažká, frustrujúca……že sa nedá čítať. Znamená to však len jedno: kniha je napísaná tak hodnoverne, pravdivo a priam až neuveriteľne pocitovo ako život sám.
  Je veľa skutočných príbehov, vložených do kníh ale len máloktorá z nich preniká až na samé dno ľudskej duše ako Navždy prekliata.
  Áno, nemala som ju čítať, pretože moja krehká, na milióny mikročastíc rozbitá duša nemusí opäť uniesť pocity, pred ktorými sa zamyká, aby prežila.
  Na druhej strane si však myslím, žeby ju mali čítať všetci. Všetci tí, ktorí tak radi súdia iných, ukazujú prstom, osočujú, hádžu špinu a hnoj na ľudí a pritom nemajú ani tušenia, čo ten druhý prežíva, čo si nosí v sebe.
  Tiež sa pýtam sama seba, koľko bolesti dokáže ľudská duša uniesť a koľko vnútornej sily potrebuje, aby nezhorela do tla.
  Hlboko sa skláňam pred ženou, ktorá sa odhodla vyrozprávať svoj ťažký príbeh. Je nesmierne ťažké rýpať sa v ranách, ktoré sa nikdy nezahoja. Rovnako sa hlboko skláňam aj pred samotnou autorkou. Veď keď sa táto kniha tak neskutočne ťažko číta, ako sa asi musela písať? Už len samotné počúvanie príbehu z úst hlavnej hrdinky, s pohľadom do jej utrápených, vyhasnutých očí, musí s človekom zamávať ako víchrica.
  Spisovateľka Zdenka Wenzlová Švábeková má môj hlboký obdiv a úctu za geniálne spracovanie tak neuveriteľne ťažkého, životného príbehu.

 2. Marta Havlová

  Po knihe “Nesmieš povedať” opäť vynikajúca knižka od spisovateľky, ktorá naplno odhaľuje krutosť, zhýralosť, bezmocnosť. Činy, ktoré sa dejú za zatvorenými dverami mnohých domácností, nútia človeka rozmýšľať prečo sa to deje, ako sa môže mysliaci tvor správať horšie ako zviera.
  Kniha je napísaná pútavou formou, ktorá nedovolí odložiť ju, pokiaľ nie je prečítaná.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.