Žaba

(1 recenzia zákazníka)

4,95 7,00 

  • AutorRoman Horňák
  • Formát: A5
  • e-kniha: PDF, ePub, Mobi
  • Počet strán: 246
  • Jazyk: slovenský
  • Rok: 2015
Katalógové číslo: 978-80-8171-057-5 Kategórií: Značky: , , , , , Product ID: 158

Popis

Policajt na operačnom stredisku prijíma hovor. Je výhražný. Inštrukcie sú jasné: miesto a požadované výkupné výmenou za ľudský život. Čas beží.

Kriminálna polícia v spolupráci s útvarom osobitného určenia prijíma potrebné opatrenia. Ultimátum sa však kráti.

Na miesto určenia sa dostaví neznámy muž. Utajená akcia má zelenú. Je dôvod na oslavu? Kdeže! Operačné stredisko prijíma druhý hovor: Iný muž, technicky upraveným hlasom, šokuje! Podmienka nebola splnená, následkom čoho zomrel človek. Nočná mora pokračuje: Výkupné sa zvyšuje o polovicu, v hre sú tentokrát dva ľudské životy.

So šokujúcimi závermi prichádza kriminalisticko – expertízny tím: Nezabíjal človek! Čo je zodpovedným za smrť nevinného? Čo sa stalo zbraňou v ruke človeka, ktorý požadoval výkupné? Polícia, zdá sa, tápe v slepej uličke.

A ďalšie ultimátum sa opäť nekompromisne kráti…

Roman Horňák – Žaba

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

1 recenzia k Žaba

  1. Mária M.

    Tento príbeh je zasadený do jednej noci, z ktorej autor, podľa môjho názoru, vyťažil naozaj všetko. Záhadný telefonát, vyhrážky, úmrtie, vyšetrovanie, chytanie vraha a hranie sa na schovávačku až k úspešnému dolapeniu. Miestami som si myslela, že dôjde k väčšej katastrofe a tuhla mi krv v žilách. Postavy v knihe sa mi neskutočne páčia. A tie ich prezývky… Faker, Šturi, Iceman, Číslo, proste skvelý výber. Bola som síce troška smutná, keď sa vzťah medzi Viki a Romanom nevykreslil ako by som si bola priala, ale spolieham sa na to, že to nie je posledná kniha z tohto policajného oddelenia. Počas knihy sa nie raz schuti zasmejete, hoc ide o kriminálku. Väčšinu za to môže doťahovanie Šturiho a Romana. Aj v tejto knihe nájdeme pár viet „po našim“ čo príbehu dáva ten pravý šmrnc, keďže sa príbeh odohráva na východe. V tejto knihe sa nacházalo viacej vulgarizmov ako v iných knihách od autora, ale mne to absolútne neprekážalo, dokonca mi to tam „pasovalo“. Autor ma dokázal celú knihu držať v napätí až po koniec príbehu. Knihu som znova zhltla na posedenie. Chytila som ju do ruky a zložila dole, až keď bola dočítaná. Mám síce jednu otázku, ktorá mi nebola zodpovedaná, ale zas až tak veľmi na príbeh nevplývala, takže hodnotenie neskazila.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.