Žaba

(2 recenzie zákazníkov)

4,95 7,00 

 • AutorRoman Horňák
 • Formát: A5
 • e-kniha: PDF, ePub, Mobi
 • Počet strán: 246
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2015
Katalógové číslo: 978-80-8171-057-5 Kategória: Značky: , , , , , Product ID: 158

Popis

Policajt na operačnom stredisku prijíma hovor. Je výhražný. Inštrukcie sú jasné: miesto a požadované výkupné výmenou za ľudský život. Čas beží.

Kriminálna polícia v spolupráci s útvarom osobitného určenia prijíma potrebné opatrenia. Ultimátum sa však kráti.

Na miesto určenia sa dostaví neznámy muž. Utajená akcia má zelenú. Je dôvod na oslavu? Kdeže! Operačné stredisko prijíma druhý hovor: Iný muž, technicky upraveným hlasom, šokuje! Podmienka nebola splnená, následkom čoho zomrel človek. Nočná mora pokračuje: Výkupné sa zvyšuje o polovicu, v hre sú tentokrát dva ľudské životy.

So šokujúcimi závermi prichádza kriminalisticko – expertízny tím: Nezabíjal človek! Čo je zodpovedným za smrť nevinného? Čo sa stalo zbraňou v ruke človeka, ktorý požadoval výkupné? Polícia, zdá sa, tápe v slepej uličke.

A ďalšie ultimátum sa opäť nekompromisne kráti…

Roman Horňák – Žaba

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

2 recenzie k Žaba

 1. Betty1988

  ROMAN HORŇÁK – ŽABA

  „Veríte snom?“

  Niektoré naše sny majú dôležitý význam! Aj keď na nich väčšinou zabudneme, môžme sa ocitnúť v takej situácii, keď pocítime pocit “dejavu” a spomenieme si na ne. Takto sa to stalo aj Romanovi, ktorý mal zvláštny sen, v ktorom pri železničnej koľajnici nevedel zachrániť ľudí…

  „S jedlom rastie chuť! Dnes stotisíc, zajtra koľko?“

  Telefonát na políciu, kde neznámy muž žiada vykupné, inak niekoho zabije, každého šokuje. Tajná operácia polície na zatknutie muža sa nepodarí, sústredili sa na nesprávneho človeka a netrvá dlho, kým nájdu prvú mŕtvolu.

  „- Podľa teba je len obyčajnou figúrkou na šachovnici?
  – Presne tak! Len bezvýznamný kôň, odsúdený na smrť!“

  Telefonát sa zopakuje. Výkupné a počet obetí sa dvojnásobí. Je to ako šach. Múdrejší a šikovnejší vyhrá a ani nepotrebuje veľa potiahnutí na políčkach, len treba zvoliť tú správnu taktiku!

  „Boli to dokonalé stroje na zabíjanie.“

  Podarí sa polícii chytiť vraha? Koľko „figúrok“ musí padnúť aby dostali „kráľa“, aby nastal vysnívaný šach mat?! Akú zbraň vlastne použil vrah?

  „Pretože ktokoľvek zahnaný do kúta staví na všetko. Neváha zájsť do extrému. Uvedomí si, že nemá iné východisko, ani kam ujsť. Všetko staví na jednu kartu. Zozbiera zvyšné sily a udrie!“

  Kráľ proti kráľovi, polícia proti vrahovi! Príroda je krásna, ale zároveň vie byť aj krutá. Preto Romanov tím šokuje, keď zistia aký jed použil vrah! Vtedy príde pocit “dejavu”, keď sa Roman musí rozhodnúť, či má zachrániť ľudí na koľajnici alebo chytiť vraha.

  Ako sa rozhodne?

  „…smutný koniec ešte smutnejšieho života.“

  Knihu som nevedela dať z rúk, za jednu noc som ju prečítala! Akčná, napínavá detektívka vás nenechá kľudne spať, kým sa nedozviete, kto je vrah a či sa ho podarí chytiť. Oceňujem tie dialógy /doťahovačky medzi kolegami. Znovu som sa nahlas smiala(a nie málo). Môj zlatý Šturi, čím ďalej tým viac ho mám rada. Je také veľké trdlo, z ktorého sa dá dobre uťahovať 🙂 ale celý tím, tak ako je, je dokonalý. Odporúčam aj túto knihu od autora!

 2. Mária M.

  Tento príbeh je zasadený do jednej noci, z ktorej autor, podľa môjho názoru, vyťažil naozaj všetko. Záhadný telefonát, vyhrážky, úmrtie, vyšetrovanie, chytanie vraha a hranie sa na schovávačku až k úspešnému dolapeniu. Miestami som si myslela, že dôjde k väčšej katastrofe a tuhla mi krv v žilách. Postavy v knihe sa mi neskutočne páčia. A tie ich prezývky… Faker, Šturi, Iceman, Číslo, proste skvelý výber. Bola som síce troška smutná, keď sa vzťah medzi Viki a Romanom nevykreslil ako by som si bola priala, ale spolieham sa na to, že to nie je posledná kniha z tohto policajného oddelenia. Počas knihy sa nie raz schuti zasmejete, hoc ide o kriminálku. Väčšinu za to môže doťahovanie Šturiho a Romana. Aj v tejto knihe nájdeme pár viet „po našim“ čo príbehu dáva ten pravý šmrnc, keďže sa príbeh odohráva na východe. V tejto knihe sa nacházalo viacej vulgarizmov ako v iných knihách od autora, ale mne to absolútne neprekážalo, dokonca mi to tam „pasovalo“. Autor ma dokázal celú knihu držať v napätí až po koniec príbehu. Knihu som znova zhltla na posedenie. Chytila som ju do ruky a zložila dole, až keď bola dočítaná. Mám síce jednu otázku, ktorá mi nebola zodpovedaná, ale zas až tak veľmi na príbeh nevplývala, takže hodnotenie neskazila.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.