Katarína Machútová (rodená Sádecká, pseudonym Katarína S. Kaška)

*narodená 14. decembra 1984 (Žilina)

*bydlisko (obec Konská pri Rajci) – momentálne sa zdržiava v Nemecku (neďaleko mesta Karlsruhe, blízko pri francúzskych hraniciach)

Je zrejmé, že dnes žijeme dobu, kedy sa ľudstvo pomaly blíži k svojmu vrcholu. Aj keď je to skutočne hektické obdobie, príliš rýchle na lásku či literatúru, človek moderného sveta zažíva svoj rozkvet. V podstate má nekonečné možnosti a slobodu vyjadriť sa. Čo viac by mohol chcieť? Nie je zväzovaný obmedzenými myšlienkami či nedokonalým poznaním Zeme. Ja osobne sa ale cítim najlepšie vo svete, ktorý si môžem vytvoriť sama. A nie vždy je to rozprávková ružová záhrada. Baví ma prinášať do svojich príbehov štipku sarkazmu, pikantnosti, vlastnej frustrácie či irónie. Keďže som absolútny introvert, rada trávim voľný čas osamote, prípadne v kruhu najbližších. To mi dáva priestor venovať sa hlbšie vlastným myšlienkam a námetom. Pod pseudonymom Katarína S. Kaška som vydala dve knihy, Pikantná príchuť matriarchátuHorká príchuť monogamie. Knihy na seba nadväzujú a možno ich pokladať za eroticko-romantické. Pre mňa sú však iba štartovacím balíčkom, od ktorého sa chcem odraziť. Lákajú ma iné žánre, a to napríklad detektívny príbeh, fantastika alebo sci-fi.

Ako vyštudovaná učiteľka histórie a slovenského jazyka mám mimoriadne kladný vzťah k dejinám, ako aj k deťom, preto by som možno neváhala preniesť túto stránku do vlastnej tvorby. Od roku 2014 žijem v Nemecku, kde sa starám o seniorov. Hoci je to ťažká práca, prináša mnoho úsmevných príhod, ktoré sa určite oplatí zapisovať a zapracovať do príbehu. V auguste 2017 som povedala svoje „áno“ skvelému chlapovi a môžem úprimne prehlásiť, že môj manžel je bezodnou studnicou nápadov  na skutočne dobré knihy. Ide iba o to, aby som ja bola dosť dobrá na to dať im reálnu podobu. Veľkou inšpiráciou je pre mňa aj krásna rodinka sestry Lucie.

Okrajovo sa venujem tiež písaniu erotických poviedok, ktoré podľa môjho názoru v súčasnosti zažívajú svoj boom.

Knihy, ktoré napísala Katarína Machútová: