Radovan Bezecný sa narodil v roku 1984, pracuje a žije v metropole východu v Košiciach. Je ženatý s Emily a má dve deti Emmku a Lenku. Vyštudoval gastronómiu, odbor spoločné stravovanie, ale život ho nasmeroval do sveta marketingu, kde pôsobí až doteraz v obchodnej činnosti. Miluje všetko živelné, ale najmä kreativitu, ktorú môže smerovať do literárnej tvorby. Už na strednej škole si uvedomoval, že mu písanie prináša istú formu relaxu, a že sa určite bude venovať literárnej tvorbe aj naďalej.

S písaním začal v roku 2007, keď uverejňoval vlastný redakčný stĺpček o medziľudských vzťahoch v týždenníku PARDON. Na podnet stálych čitateľov vznikol v roku 2010 autorský debut s názvom Zo života a pre život (2010). Kniha je písaná o svete ľudských pocitov. Nie je typickou beletriou, ale skôr duchovným sprievodcom. Vyvážená kombinácia krátkych príbehov, prelínajúca sa v rozprávaní troch rozprávačov. Dej si vytvára vlastný princíp chápania dobra a zla na našej malej modrej planéte.

Druhý titul Radovana Bezecného, Šokujúce prebudenie (2016), bola detektívka. Autor sa pustil aj do odvážnejších tém, ako je život talianskych obyvateľov počas 2.svetovej vojny. Vojnový román s názvom Dievča z lesa (2017) odkrýva životný príbeh Eduarda Giuliana z leta 1943 z pohľadu trinásťročného chlapca. V deji nechýba láska, smútok či strach z vojny, ale aj boj za slobodu a rodinné hodnoty. Ponorte sa do príbehu dvoch mladých duší, ktorých síce rozdeľovalo náboženstvo, ale spojil ich vrúcny cit. Vychádza vo vydavateľstve ELIST.

Je vidieť, že autor Radovan Bezecný obľubuje pestrosť žánrov. Rád by oslovil aj mladšie ročníky s indiánskymi legendami, komediálnou činohrou, ale bude pokračovať aj s novou kriminálnou poviedkou zo slovenského prostredia, v ktorej nebude chýbať to správne napätie.

Okrem písania medzi jeho záľuby patria latinsko-americké tance, ktoré aj vyučuje, kresba ceruzkou, kvalitný film či divadlo. Taktiež ho zaujímajú nevysvetliteľné záhady medzi nebom a zemou a určite neodmietne ochutnávky kulinárskych špecialít.

Autora zastihnete:

web: www.knihapreteba.sk
e-mail: knihapreteba.sk@gmail.com
FB autora: https://www.facebook.com/knihapreteba.sk