Diaľnica sĺz

(1 recenzia zákazníka)

5,95 8,95 

 • Autor: Zuzana Bilavská
 • Rozsah: 304 strán
 • Formát: 13,5 x 20,5 cm
 • E-kniha: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2019
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-181-5 Kategórie: Značiek: , , , , , Product ID: 10596

Popis

Diaľnica číslo 16 je súčasťou diaľničného systému Trans-Kanada a s najväčšou pravdepodobnosťou na nej stretnete viac medveďov než áut. Nádherná príroda, čerstvý vzduch a žiarivé vodopády. Cesta je svojím krásnym a zároveň zlovestným aspektom tým najlepším priateľom samotného diabla a miestni obyvatelia jej nepovedia inak ako DIAĽNICA SĹZ. Prezývku dostala zaslúžene. Už po desaťročia na nej miznú dievčatá a ženy, ktoré zostali navždy nezvestné, alebo sa ich telá našli zohavené v jej blízkosti. Napriek niekoľkým podozrivým zostáva táto záhada po desaťročia nevyriešená a obetí stále
pribúda…

„Predstavte si miestnych obyvateľov, ako sa každé ráno lúčia so svojimi blízkymi. Dcéry, manželky, priateľky. Odchádzajú do práce, na nákupy, do školy a vy nikdy neviete, či nezmeškajú posledný autobusový spoj. Stáva sa to často, lebo verejná doprava tu jazdí zriedkavo. Zmeškáte, máte smolu. Vtedy sa uchýlia k stopovaniu alebo sa vyberú po vlastných. Je ťažké určiť, ktorá možnosť znie horšie, no vždy si s úľavou vydýchnete, keď ich začujete prejsť cez prah dverí. Sú doma a vy môžete ísť pokojne spať.“ Raymond sa zastavil v rozprávaní a pohliadol na žltú tabuľu vyčnievajúcu z kríkov. V pravom dolnom rohu sa vynímali fotografie dievčat, ktoré sa stali obeťami diaľnice. Nad ich tvárami sa do oblúka tiahla výstraha: DIEVČATÁ, NESTOPUJTE NA DIAĽNICI SĹZ! VRAH NA ÚTEKU! Zo slov padali modré kvapky znázorňujúce slzy. Telom novinára Dona Sheltona prešla mrazivá triaška. Bolo to, akoby cítil ich mŕtve dotyky volajúce o pomoc. Každý si občas pomyslí, že to, čo sa stane ostatným, jeho nikdy nestretne.

Diaľnica sĺz číslo 16 predstavuje fiktívny príbeh vytvorený na základe skutočných faktov. Hlavnou postavou je šéfredaktor novín The Seattle Times, Don Shelton. Uprostred noci obdrží telefonát, v ktorom mu príslušník Kanadskej kráľovskej jazdnej polície oznamuje zmiznutie jeho dcéry. Don odchádza do Kanady a zúčastňuje sa pátrania po nezvestnej Madison. Počas vyšetrovania postupne odhaľuje príbehy dievčat a žien, ktorých zmiznutia a vraždy zostali zahalené tajomstvom a jeho nádej na nájdenie dcéry tak slabne každým dňom.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

,

Autor

1 recenzia k Diaľnica sĺz

 1. Renča

  V knihe Zuzany Bilavskej Diaľnica sĺz je hlavnou postavou /ak sa tomu dá tak povedať/ reálna diaľnica č.16 dlhá 724 km v Britskej Kolumbii, pozdĺž ktorej sa našlo 21 zavraždených a zohavených tiel žien. Nezvestných žien / dievčat/ je však doteraz viac.
  Fiktívny príbeh Madison Scottovej /založený na reálnych faktoch/ sa v knihe prelína so siedmymi krátkymi príbehmi žien, ktorých dobité telá sa našli v období 1969-2008 neďaleko spomínanej diaľnice.Zuzana Bilavská je dobrý rozprávač a nenásilne vťahuje čitateľa do deja. Autorka si vybrala neľahkú tému. Napriek tomu, že sa nezamerala na krvavé opisy nájdených tiel, kniha je svojim spôsobom desivá. Pretože je podľa skutočných udalostí.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.