Zľava!

Láska s farbou pomaranča

(4 recenzie zákazníkov)

5,95 8,00 

 • Autor: Andrea Boldišová
 • Rozsah: 256 strán
 • Formát: 14 x 21 cm, pevná väzba
 • E-kniha: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2019
 • E-kniha
 • Kniha
Zrušiť výber
Katalógové číslo: 9788081971976 Kategórie: Značiek: , , , , , Product ID: 10591

Popis

Narodenie dcérky Janky dalo životu úspešnej lektorky Niki nový zmysel a spolu s partnerom Ľubošom vytvorili šťastnú rodinu. Všetko sa však zmení vo chvíli, keď sa u Janky prejaví vrodené ochorenie a na povrch vypláva pravda, ktorá mala zostať navždy nepoznaná.

Jankina choroba spustí reťaz dramatických udalostí v životoch dvoch rodín. Ako sa hlavní protagonisti príbehu vyrovnajú s pravdou? Kto z nich prejaví ľudskú veľkosť a kto, naopak, pred problémami utečie? Kniha je voľným pokračovaním románu „Okno do duše“, ktorý vyšiel v roku 2013.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Variant

,

4 recenzie k Láska s farbou pomaranča

 1. Betka

  Zaujala ma obalka knihy, vynikala na pulte medzi ostatnymi. Precitala som ju za dva dni velmi sa mi pacila. Zaujimavo sa striedaju kapitoly, ale nebudem prezradzat dej. Zozeniem si aj dalsie knihy autorky. Urcite odporucam precitat si.

 2. Natasa

  Dôsledná autorka s veľkým srdcom
  Takto by som charakterizovala tvorbu Andrey Boldišovej jednou vetou. Autorka často píše o ľuďoch s hendikepom, ale nikdy nie sentimentálne a bez znalostí. Vždy si problematiku naštuduje a konzultuje s odborníkmi. A preto jej príbehu uveríte a prežívate ho spolu s jeho hrdinami. Boldišová vie v čitateľovi vyvolať emócie, pri čítaní jej noviel pociťujete súcit, poplačete si, ale napokon si šťastne vydýchnete, lebo ak sa aj príbeh smutne skončí, vyvoláva nádej, že ďalšiemu z nás sa už nič podobné neprihodí. A ešte jedna podstatná kvalita – autorka nás učí nevzdávať sa, nikdy nepodľahnúť beznádeji a tešiť sa z každého dňa.

 3. Zuzu

  lAko začať o tejto knihe. Veľmi ma prekvapila, priam potešila moje srdce, lebo je písaná s takým citom, že aj keď poznám túto spisovateľku osobne, viem, že musí príbeh prebiehať s menším napätím a dobrým koncom. Názov knihy ma prekvapil a obálka tiež, ale po prečítaní príbehu som pochopila, že to srdce vyryté do pomaranča, má svoj význam či zosobnenie. Ako príbeh vlastne začína? Hlavná hrdinka tohto príbehu Niki, ktorá žije v spoločnej domácnosti s Ľubošom a malou dcérkou Jankou. Nič na tom nie je také zvláštne, ako v našich rodinách to býva, ale osud im nadelil niečo čo už nie je obyčajným problémom – chorobu dcéry, ktoré je zriedkavým ochorením tejto doby (hereditárna sférocytóza), je to dedičské ochorenie, ktoré sa dedí po rodičoch a tu už začína prvá zápletka príbehu, kam sa dostávame. Niki si berie za vinu chorobu svojej dcérky a priam najhoršie je, že jej nemôže nijak pomôcť len čakať a dúfať v skoré uzdravenie. Až pri rodičovských testoch zistí, že nemôže darovať transfúziu a že Ľuboš vlastne nie je biologický otec, teraz sa dostávame do druhej časti zápletky, kde vznikajú situácie, otázky či pritom nepríjemné scény. Pri ďalšom vývine príbehu vznikajú navyšujúce sa nedorozumenia, ale aj sa vracajú staré lásky z minulosti a ich životy s nimi spojenými. Ďalšou postavou tohto príbehu je Miro, ktorý tam hrá úlohu „novopečeného“ biologického otca. Zápletky naberajú na grádoch, menia sa vzťahové situácie, pochybnosti sa stupňujú v každej postave tohto príbehu. Príbeh prebieha celým dejom ohľadom choroby malej Janky a celkové výviny vzťahov ďalších postáv. Ako to celé dopadne v tejto knihe, musíte sa dozvedieť sami osobne pri čítaní tejto knihy. Odporúčam plnými všetkými hviezdami.

 4. Janka

  Zdravím,

  pre všetky romantické duše, ktoré váhajú vrelo odporúčam 🙂

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.