Láska s farbou pomaranča

(12 recenzií zákazníkov)

5,95 9,95 

 • Autor: Andrea Boldišová
 • Rozsah: 256 strán
 • Formát: 14 x 21 cm, pevná väzba
 • E-kniha: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2019
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-197-6 Kategórie: Značiek: , , , , , Product ID: 10591

Popis

Narodenie dcérky Janky dalo životu úspešnej lektorky Niki nový zmysel a spolu s partnerom Ľubošom vytvorili šťastnú rodinu. Všetko sa však zmení vo chvíli, keď sa u Janky prejaví vrodené ochorenie a na povrch vypláva pravda, ktorá mala zostať navždy nepoznaná.

Jankina choroba spustí reťaz dramatických udalostí v životoch dvoch rodín. Ako sa hlavní protagonisti príbehu vyrovnajú s pravdou? Kto z nich prejaví ľudskú veľkosť a kto, naopak, pred problémami utečie? Kniha je voľným pokračovaním románu „Okno do duše“, ktorý vyšiel v roku 2013.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Rozmery -
Variant

,

Autor

12 recenzií k Láska s farbou pomaranča

 1. Maggie

  Odporúčam
  A opäť výborná kniha od tejto autorky.. Vrelo odporúčam, prečítané za dva dni 🙂 Už sa teším na ďalšiu knihu od autorky, jej štýl mi úplne sedí!

 2. Miloslava

  Autorka zostala verná svojmu vysokému štandardu jazykového prejavu, ako aj téme blízkej mnohým v reálnom živote. Na túto knihu čitatelia čakali trochu dlhšie ako na tie predchádzajúce, ale oplatilo sa. Aj tým, ktorí nie sú zrovna fanúšikovia bežných životných príbehov budú knihu čítať jedným dychom, vážne. Príbeh je nielen podfarbený, ale aj vonia ako pomaranč, len sa zahryznúť. Prajem príjemné čítanie, teším sa na ďalší príbeh z pera autorky.
  PS: a ešte nezanedbateľná poznámka – nevyrušila ma pri čítaní žiadna chyba, preklep; vycibrene napísané, zrevidované, čo sa dnes len tak ľahko nenájde, skoro zovšadiaľ na človeka vyskakujú chyby, preklepy a pod.

 3. Alena

  Sila pravej lásky
  Je pravda, že silu lásky, alebo priateľstva spoznáš v ťažkej životnej situácii. Presne ako v tejto knižke pri ktorej ma až srdce bolelo. Knižku Láska s farbou pomaranča napísala skvelá spisovateľka Andrea Boldišová. Ja túto knižku odporúčam všetkým čitateľkám, hlavne tým, ktoré si myslia, že svet a život je gombička.

 4. Rozália

  Zaujímavé čítanie
  Knihu mi iba požičali na prečítanie a som veľmi rada, že som ju dostala. Bola napísaná veľmi preciťujúco, príbeh išiel až pod kožu. V niektorých častiach mi aj vyšli slzy. Chválim za výbornú knihu.

 5. Gabika

  Krasna obalka, aj krasna kniha
  Kniha ma zaujala na pulte obalkou a velmi milo ma prekvapil aj obsah. Putavo napisany, dojimavy pribeh. Pacilo sa mi, ze autorka si overila odbornu problematiku, isla do hlbky, pribeh v jej podani posobi uveritelne a realne. Urcite odporucam.

 6. Ludo

  SUPER
  Zaujímavá kniha zo života. Ľahko sa číta, má zápletku, aj trošku drámu…chytí Vás za srdce. Oplatí sa prečítať si ju a zamyslieť sa…o čom je život…

 7. Maros

  Na prvý pohľad ma zaujal názov knihy – Láska s farbou pomaranča…. dával knihe akúsi symboliku. Autorka veľmi precízne pracuje s textom….má dobre naštudovanú problematiku…. Prináša opísanie nielen choroby, ale hlavne prežitie postáv v tejto ťažkej situácii. Dojímavý príbeh.

 8. Danka B.

  Výborná autorka
  Autorkine knihy odrážajú realitu všedného života okolo nás. Veľmi dobre sa čítajú a pri tejto poslednej som si aj poplakala. A už sa teším aký námet bude mať jej ďalší román. Autorke želám ešte veľa tvorých síl do pís

 9. Betka

  Zaujala ma obalka knihy, vynikala na pulte medzi ostatnymi. Precitala som ju za dva dni velmi sa mi pacila. Zaujimavo sa striedaju kapitoly, ale nebudem prezradzat dej. Zozeniem si aj dalsie knihy autorky. Urcite odporucam precitat si.

 10. Natasa

  Dôsledná autorka s veľkým srdcom
  Takto by som charakterizovala tvorbu Andrey Boldišovej jednou vetou. Autorka často píše o ľuďoch s hendikepom, ale nikdy nie sentimentálne a bez znalostí. Vždy si problematiku naštuduje a konzultuje s odborníkmi. A preto jej príbehu uveríte a prežívate ho spolu s jeho hrdinami. Boldišová vie v čitateľovi vyvolať emócie, pri čítaní jej noviel pociťujete súcit, poplačete si, ale napokon si šťastne vydýchnete, lebo ak sa aj príbeh smutne skončí, vyvoláva nádej, že ďalšiemu z nás sa už nič podobné neprihodí. A ešte jedna podstatná kvalita – autorka nás učí nevzdávať sa, nikdy nepodľahnúť beznádeji a tešiť sa z každého dňa.

 11. Zuzu

  lAko začať o tejto knihe. Veľmi ma prekvapila, priam potešila moje srdce, lebo je písaná s takým citom, že aj keď poznám túto spisovateľku osobne, viem, že musí príbeh prebiehať s menším napätím a dobrým koncom. Názov knihy ma prekvapil a obálka tiež, ale po prečítaní príbehu som pochopila, že to srdce vyryté do pomaranča, má svoj význam či zosobnenie. Ako príbeh vlastne začína? Hlavná hrdinka tohto príbehu Niki, ktorá žije v spoločnej domácnosti s Ľubošom a malou dcérkou Jankou. Nič na tom nie je také zvláštne, ako v našich rodinách to býva, ale osud im nadelil niečo čo už nie je obyčajným problémom – chorobu dcéry, ktoré je zriedkavým ochorením tejto doby (hereditárna sférocytóza), je to dedičské ochorenie, ktoré sa dedí po rodičoch a tu už začína prvá zápletka príbehu, kam sa dostávame. Niki si berie za vinu chorobu svojej dcérky a priam najhoršie je, že jej nemôže nijak pomôcť len čakať a dúfať v skoré uzdravenie. Až pri rodičovských testoch zistí, že nemôže darovať transfúziu a že Ľuboš vlastne nie je biologický otec, teraz sa dostávame do druhej časti zápletky, kde vznikajú situácie, otázky či pritom nepríjemné scény. Pri ďalšom vývine príbehu vznikajú navyšujúce sa nedorozumenia, ale aj sa vracajú staré lásky z minulosti a ich životy s nimi spojenými. Ďalšou postavou tohto príbehu je Miro, ktorý tam hrá úlohu „novopečeného“ biologického otca. Zápletky naberajú na grádoch, menia sa vzťahové situácie, pochybnosti sa stupňujú v každej postave tohto príbehu. Príbeh prebieha celým dejom ohľadom choroby malej Janky a celkové výviny vzťahov ďalších postáv. Ako to celé dopadne v tejto knihe, musíte sa dozvedieť sami osobne pri čítaní tejto knihy. Odporúčam plnými všetkými hviezdami.

 12. Janka

  Zdravím,

  pre všetky romantické duše, ktoré váhajú vrelo odporúčam 🙂

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.