Andrea_BoldisovaAndrea Boldišová je slovenská spisovateľka, ktorá sa narodila a vyrastala v Nitre, no dlhé roky žije a pracuje v Bratislave. Hovorí o sebe, že nemá rada prílišnú publicitu a viac než rozprávanie ju fascinuje hra so slovom a možnosť písať. Okrem písania ju baví cestovanie, fotografovanie a nordic walking. Aj pri týchto aktivitách spoznáva osudy rozličných ľudí, ktoré vo voľnom čase pretavuje do dynamických príbehov.

Svoje prvé minidielka – detektívky napísala už ako dvanásťročná. Neskôr po ukončení vysokoškolského štúdia sa venovala písaniu poviedok, ktoré postupne rozvinula až do románovej podoby. Po úspešnom debute Láska vo vetre (2011) jej v roku 2013 vyšiel román Okno do duše, v roku 2014 román Stratená rovnováha a v roku 2016 román s názvom Izba plná spomienok. Jej najnovší román Láska s farbou pomaranča vyšiel v marci 2019. Hrdinkami jej románov sú prevažne ženy, avšak vo väčšine autorkiných kníh sú ich rovnocennými partnermi i muži. V každej knihe sa zaoberá aj určitou odbornou problematikou, či už z oblasti medicíny alebo pracovného prostredia knižných hrdinov. Čitatelia sa vyjadrujú, že autorkine príbehy sú akoby vystrihnuté zo súčasného života, uveriteľné a že sa s postavami jej románov ľahko dokážu stotožniť.

 

Knihy, ktoré napísala Andrea Boldišová:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.