Nesmieš povedať

(3 recenzie zákazníkov)

6,50 

 • Autor: Zdenka Wenzlová Švábeková
 • Rozsah: 264 strán
 • Formát: A5, pevná väzba
 • E-kniha: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rok: 2018
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-125-9 Kategórie: , Značiek: , , , , , , , Product ID: 3993

Popis

Som dievča, ktorému bolo odopierané žiť životom dieťaťa. Do mozgu sa mi ako pijavice zahryzli dve slová: Nesmieš povedať.
Tento skutočný príbeh plný zvratov a emócií vám vykreslí až neuveriteľné utrpenie mladej Lenky.
Dievčatka, ktorému okrem mena dali rodičia do vienka aj neľahký osud. S pribúdajúcimi rokmi narastá utrpenie a ono sa ocitá stále bližšie k hranici pekla, spútané chápadlami ľudského hyenizmu. Môže tak malé dieťa toto všetko prežiť?

Aký bude osud dieťaťa, ktoré nechráni náruč vlastnej matky?
Pri čítaní knihy vám napadne šieste Božie prikázanie.
Budú v tomto prípade na mieste slová farára: Boh dopustí, ale neopustí?
Čo všetko musí zažiť dieťa, aby si ho dospelí všimli?

O autorke:
Zdenka Wenzlová Švábeková sa narodila 20. 10. 1954 v Gáni v okrese Galanta. Širokej verejnosti je známa ako podnikateľka, ktorá získala v tejto oblasti viacero významných ocenení prostredníctvom Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania, Metro – dobrý podnikateľ Via Bona Slovakia. Patrí k úspešným ľuďom, ktorí o svojich filantropických aktivitách neradi hovoria na verejnosti. Dobročinnosti sa venuje prostredníctvom osobného kontaktu a svoj podiel na nej prevažne nezverejňuje.
V mladosti bola žiačkou básnika, prekladateľa a publicistu Vojtecha Mihálika, ktorý ju ako mnohých iných učil básnickému remeslu. Publikovala v novinách a časopisoch, ako aj na internetových stránkach. V roku 2017 nesmelo vstúpila do sveta poézie svojou prvou básnickou zbierkou Roztavené putá, v ktorej pravdivo poukázala na lásku z jej opačnej strany.

Ďalšie informácie

Variant

Autor

3 recenzie k Nesmieš povedať

 1. Alžbeta

  Dnes som dočítala knihu. Toľko bolesti, hnevu a bezmocnosti som ešte pri čítaní knihy necítila. Keby som mala viac času skutočne ju prečítam na jeden nádych, fantastický napísané!!! Hyenizmus, navádzanie na klamstvá od útleho detstva, vyhrážanie, mala som chuť Lenku objať a už nikdy nepustiť.

 2. Marta Havlová (overený zákazník)

  Nebudem sa rozpisovať o deji. Treba si knihu prečítať. Keď začnete už sa vám ju nechce odložiť nedočítanu. A vo vás sa miešajú pocity od úžasu, čoho je človek (?) schopný, zlosti, súcitu s malou hrdinkou až po potrebu ju silno objať a chrániť ju, aby už nikdy nezažila trápenie. A pýtate sa či naozaj existuje Boh, keď takéto niečo dopustil a určite aj dopúšťa. Alebo je to podľa koho pán Boh miluje, toho krížom navštevuje? A nie je ten kríž príliš ťažký?
  Túto knižku by si mal povinne prečítať každý, aby si uvedomil, aká je detská duša zraniteľná a aby si uvedomil, čím všetkým môže ublížiť a poznačiť na celý život.

 3. Jana Martinčiaková

  Mám rada skutočné príbehy, medzi ktoré patrí aj kniha Nesmieš povedať. Hovorí o mladučkej Lenke, ktorú ako trojmesačnú odvrhla vlastná matka, a tak sa o ňu stará prevažne stará mama. Starká ju však nedokáže uchrániť od nebezpečenstiev, číhajúcich na mladé dospievajúce dievča, a to dokonca od jej najbližšej rodiny. Lenka sa často musí sťahovať, prehadzujú si ju ako horúci zemiak. Dostáva sa do rúk zhýralcov a zlých ľudí, ale ona o tom, čo robia, nesmie povedať, lebo sa bojí, že splnia svoje vyhrážky. Dievčina je pokorná a verí, že sa jej raz podarí poraziť zlo. Drží ju pud sebazáchovy a silná vôľa žiť. Pohľad do trinástej komnaty skutočného života mladej slečny dojme čitateľa a núti ho zamyslieť sa, ako by sa zachoval on.

  Kniha v pevnej väzbe sa veľmi dobre číta, je napínavá, má dobrú štylizáciu. Autorka nás nezdržiava siahodlhými opismi, dej rýchlo napreduje. Dielo je obohatené kreslenými obrázkami a niekoľkými básňami autorky. Opisované situácie sú vystrihnuté priamo zo života a my pri čítané tŕpneme spolu s hlavnou hrdinkou a prajeme si, aby sa jej trápenie skončilo. Táto pútavá kniha sa nedá odložiť nabok. Zaujme nás natoľko, že ju prečítame za niekoľko dní.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.