Sedmokráska

(1 recenzia zákazníka)

6,95 10,90 

 • Autor: Andrea Boldišová
 • Formáty ebookov: ePub, Mobi, PDF
 • Jazyk: slovenský
 • Rozsah: 280 strán
 • Rok vydania: 2022
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-8197-403-8 Kategórie: Značky: , , , Product ID: 31665

Popis

Ľudská tvár. Hovorí sa, že málokedy je symetrická a je rozdelená na dve polovice, z ktorých jedna ukazuje, aký je človek vo vnútri a druhá, ako sa prejavuje navonok. Na prvý pohľad prezrádza rasovú príslušnosť a okrem vnútorného sveta svojho nositeľa sú na nej zapísané aj následky prekonanej choroby, či úrazu. Hrdinovia šiestej knihy slovenskej autorky Andrey Boldišovej majú svoje skúsenosti s tvárou, ktorá na prvý pohľad prezrádza inakosť. A hoci každý z nich má problém iného druhu a prekonáva ho svojím spôsobom, ich osudy sú navzájom prepletené. Prežívajú spolu svoje trápenia, učia sa byť vo svojej krehkosti silní ako kvety sedmokrások, a zároveň tomu druhému často aj nevedomky pomáhajú vyrovnať sa s vlastnou nedokonalosťou. Veď práve nedokonalosť a nezmazateľné stopy prežitých udalostí z nás robia jedinečné ľudské bytosti. Príbeh je inšpirovaný skutočnými zážitkami autorky.

>> Rozhovor s autorkou Andreou Boldišovou nie len o knihe Sedmokráska <<

Ďalšie informácie

Variant

,

Rok vydania

2022

Vydavateľ

Elist

Autor

1 recenzia k Sedmokráska

 1. Pavol

  Všetky známe ponaučenia a rady okolia sú zbytočné, ak sme zamilovaní a želáme si, aby podobné pocity prežíval aj objekt nášho záujmu. Ak sa tak nedeje, duševne sa trápime, živíme vlastné mindráky a meníme vlastné prirodzené správanie, čo nás od pozornosti zbožňovaného objektu skôr odďaľuje, než by tomu bolo opačne. No táto kniha je o extrémoch, ako aj o nevypočítateľnosti ľudského osudu,
  v tomto smere.
  Na jednej strane hlavná hrdinka, umárajúca sa, pre ženu nepochybne traumatizujúcim faktom vonkajšieho vzhľadu , ktorý by určite dostalo väčšinu žien na hranice vlastného sebavedomia, na strane druhej stojí jej idol muža pred ktorým má, vďaka svojim pragmatickým obavám, problém vyznať sa zo svojich citov.
  Ako to celé nakoniec dopadne a či je záver príbehu hodnoverným vyústením ľudských osudov, je už na každom z čitateľov, ktorí si túto pozoruhodnú knihu, či už cielene, alebo iba náhodne prečítajú.
  Ja som sa po jej prečítaní iba uistil v starej známej pravde, že ; Pod lampou býva najväčšia tma…

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.