Stráž ma, mafia nezabúda

(1 recenzia zákazníka)

7,95 

  • Autor: Vita Jamborová
  • Formát: 120 x 170 mm
  • Počet strán: 240
  • Jazyk: slovenský
  • Rok: 2017
  • Kniha
Vymazať
Katalógové číslo: 978-80-89861-11-8 Kategórie: , Značiek: , , , , Product ID: 3144

Popis

Kniha popisuje trampoty Bohdana, bývalého člena ukrajinského podsvetia, ktorý už nejaký čas žije na Slovensku. Pracuje pre piešťanského mafiána ruského pôvodu a je so svojím novým životom celkom spokojný. Všetko sa však diametrálne zmení vo chvíli, keď v jeden pohodový večer zahliadne na televíznej obrazovke svoju tvár. V tom momente je mu ihneď jasné, že niekto z jeho predchádzajúceho života po ňom ešte stále pátra. Minulosť, na ktorú by najradšej zabudol, ho pomaly začína dobiehať a on si musí zvoliť medzi útekom a pomstou.

Ako súvisí vražda jeho šéfa, Tarasa Kovaľčuka, a vražda šéfovej bývalej ženy s tým, čo sa stalo na Ukrajine pred dvanástimi rokmi? A súvisia vôbec? Bohdan sa rozhodne pre pomstu. Okrem toho, aj keď nerád, musí chrániť Kovaľčukovu dcéru Valériu, ktorej inak hrozí istá smrť. Rozmaznaná mladá žena, pre ktorú bodyguard jej otca bol vždy len kusom nábytku, pochopí, že jej život teraz závisí len a len od jeho dobrej vôle…

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Variant

Autor

1 recenzia k Stráž ma, mafia nezabúda

  1. Juraj Thal

    Román “Stráž ma, mafia nezabúda” je reedícia rovnomennej knihy a vlastne debutového diela Vity Jamborovej z roku 2011. Mne sa dostala do rúk až táto jej “renovovaná” podoba. To ale nič nemení na skutočnosti, že som si knihu užíval. Nechýba tomu neustále napätie, čo udržiavalo moju pozornosť. Takmer každou kapitolou sa nesie akcia a dobrodružstvo, ktoré ma vtiahli do deja a nepustili. Zápletka je veľmi dobre vymyslená, prelínajú sa drsné až brutálne momenty v pomerne reálnom vyobrazení vrážd a nežné, priam erotické okamihy hlavných hrdinov. Postavy sú sympatické, autorka ich veľmi dobre vykreslila a čitateľ im bude držať palce až do samotného konca. Vita Jamborová má veľký dar písania, štylizácia a hra s textom sú zvládnuté ukážkovo. A pretože román “Stráž ma, mafia nezabúda” je debutovým dielom autorky, iba to celé len podčiarkuje. Skvelá kniha!

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.