Vita Jamborová je autorkou desiatich kníh. Narodila sa na Ukrajine, kde prežila detstvo a dokončila strednú školu. Jej rodným jazykom je ukrajinčina a ruština.

Od roku 1993, keďže sa jej mama vydala za Slováka žijúceho v Prahe, sa presťahovala do Prahy, kde rodičia ešte stále bývajú. Počas štúdia na Právnickej fakulte Karlovej univerzity často navštevovala rodinu nevlastného otca na Slovensku. Zoznámila sa tam so svojim budúcim manželom, za ktorým sa presťahovala na Slovensko, do Podolia, dediny pri Novom Meste nad Váhom.

Narodila sa im dcérka, ale manželstvo sa po desiatich rokoch rozpadlo. Momentálne má partnera, s ktorým majú spoločného syna a spolu s dcérou z predchádzajúceho manželstva žijú tiež v Podolí.

Pracuje ako prekladateľka a tlmočníčka z ruštiny a ukrajinčiny. Tesne po prvej materskej si na niekoľko mesiacov vyskúšala prácu dedinskej poštovej doručovateľky. Práve z nej neskôr čerpala inšpiráciu pre postavu detektíva v románe Sršeň vrahom?, ktorý napísala spoločne so svojim partnerom Dušanom Mrekajom.

Je šťastná, že žije na dedine, miluje prírodu, psov a dlhé prechádzky, počas ktorých sa jej najlepšie premýšľa nad novým príbehom. Baví ju učiť sa hrať na rôzne hudobné nástroje: doma má husle, pianíno, gitaru, flautu, okarínu a sníva o saxofóne.

Vita Jamborová hovorí: „Písať pre mňa znamená prežiť príbeh, v ktorom môžem byť krásna, múdra, silná, slabá, dobrá alebo zlá. Môžem milovať, nenávidieť, zažiť šťastie, lietať alebo čarovať… Ide o to, že vlastne môžem všetko…“

Knihy, ktoré napísala Vita Jamborová:

Autorku môžete sledovať na jej oficiálnej FB stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.