Pripravujeme

Rok 2018 sa vo vydavateľstve ELIST ponesie v znamení vydávania „všehochute“ zaujímavých kníh. Na svoje si prídu nielen milovníci romantiky, napínavých detektívok a krimi či skutočných príbehov, ale nebude chýbať ani niekoľko zaujímavých knižných prekvapení. Taktiež vzkriesime knihy, ktoré sa v predchádzajúcom roku vypredali. Termíny vydania jednotlivých knižných titulov, ako aj ich názvy, sa môžu ešte dodatočne zmeniť.

Marec 2018

1.) Dušan Debnár – 27 (skutočný príbeh trestanca)

Viete si predstaviť stráviť viac ako štvrť storočia za mrežami? Dušan Debnár popísal, čo zažil počas odpykávania si trestu v období československého socializmu až po súčasnosť. Ako väzni reagujú na udalosti, ktoré menili našu spoločnosť a aké informácie sa k nim do uzavretého sveta väzenia vlastne dostanú? Preneste sa s autorom na miesto, v ktorom by ste sa určite dobrovoľne ocitnúť nechceli…dokázali by ste nájsť silu a zachovať si zdravý rozum?

2.) Zdenka Wenzlová Švábeková – NESMIEŠ POVEDAŤ

Som dievča, ktorému bolo odopierané žiť životom dieťaťa. Do mozgu sa mi ako pijavice zahryzli dve slová: Nesmieš povedať. Tento skutočný príbeh plný zvratov a emócií vám vykreslí až neuveriteľné utrpenie mladej Lenky. Dievčatka, ktorému okrem mena dali rodičia do vienka aj neľahký osud. S pribúdajúcimi rokmi narastá utrpenie a ono sa ocitá stále bližšie k hranici pekla, spútané chápadlami ľudského hyenizmu.

Môže tak malé dieťa toto všetko prežiť? Aký bude osud dieťaťa, ktoré nechráni náruč vlastnej matky? Pri čítaní knihy vám napadne šieste Božie prikázanie. Budú v tomto prípade na mieste slová farára: Boh dopustí, ale neopustí? Čo všetko musí zažiť dieťa, aby si ho dospelí všimli?

=====

Jún 2018

1.) Zuzana Bilavská – ČIERNY JAGUÁR

Richard Mora bol už ako malý chlapec nedobrovoľne odlúčený od svojej matky. Videl, ako ju zabili. Ešte skôr, než ho umiestnili do detského domova, odkiaľ si ho neskôr adoptovali, strávil niekoľko dní pri jej mŕtvom tele. Osud malého chlapca bol však predurčený na to, aby sa naplnil o niekoľko rokov neskôr. Slovo pomsta, ktoré skloňoval od útleho detstva, sa stalo jeho obsesiou. Vtedy si zakázal  všetky prejavy citov a slzy nikdy nepoznal. Kalkuloval každý svoj krok a pred sebou mal iba jeden cieľ: zničiť muža, ktorý mu zobral úplne všetko.

Ako bohatý a vplyvný muž  so zvieracími inštinktmi teraz úspešne riadi svoju firmu a svoj chlad si cibrí v nočnom klube Kamenné tváre – na mieste, kde sú emócie prísne zakázané. Keď však stretne Lauru Valentovú, jeho zásady sa otrasú v základoch. Zrazu cíti to, čo nikdy predtým. Tvrdohlavo však odmieta fakt, že jeho srdce nemusí byť z kameňa, a preto sa nič netušiaca Laura stáva ďalším nástrojom jeho pomsty. Zápletka jeho života naberá úplne iný smer. Len Laura pozná odpoveď na otázku, či je pomsta sladká, alebo horká, odpoveď, ktorá ju môže zničiť, obrať o slobodu a dostať za hranice zákona…

2.) Kristína Pavelková – KREHKÉ ŠŤASTIE

Silný príbeh odhaľujúci tému, o ktorej sa nahlas nehovorí, a predsa sa týka mnohých žien.

Voľné pokračovanie úspešného románu Neobyčajné leto je jedinečným a emotívnym rozprávaním Lujzy, Paulinej sestry. Zdalo sa, že obe našli v ospalej dedinke vytúžené šťastie, ktoré hľadali. Ani jedna však netuší, že po všetkom, čo prežili, ich to najhoršie ešte len postretne. Nečakaná rana, ktorá zasiahne Lujzu, zmení život obom sestrám. Paulu začína dobiehať minulosť. Komu ublížila tak veľmi, že sa ju snaží vystrašiť? Dokáže sa Lujza pozviechať po tom, čo sa jej zrúti svet? Nájdu sestry nakoniec vytúžené šťastie?

 3.) Emily D. Beňová – TEMNÍ ANJELI, Prenasledovaná

Temní anjeli – Prenasledovaná je druhým dielom trilogie Temní anjeli.
Odporúčeme si vopred prečítať prvý diel: Temní anjeli – Posolstvo.

Madyne sa ocitá na hrane života a smrti. Zrazu nič nie je také, aké bolo predtým. Tí, ktorým verila ju klamali a ona má pocit, že jej svet je znova hore nohami. Vo chvíli ako sa zdá všetko beznádejné, vstupuje do jej života nová osoba, ktorá vrhne na jej život jasnejšie svetlo. Hoci je nespočetnekrát zlomená a zrazená k zemi vstáva a postupuje ďalej za šťastím, ktoré sa chvíľami zdá nedosiahnuteľné.

=====

Júl 2018 – letné čítanie

1.) Emily D. Beňová – TEMNÍ ANJELI, Oslobodená

Temní anjeli – Oslobodená je posledným dielom trilógie Temní anjeli.
Odporúčeme si vopred prečítať predošlé diely:
1. Temní anjeli – Posolstvo
2. Temní anjeli – Prenasledovaná

Záverečná časť románu je úžasným zavŕšením upírskej trilógie. Kniha plná nebezpečenstva, vášne, túžby, smädu po krvi a boja o život. Prekoná láska Bruce a Madyne neprajnosť okolia? A je vlastne ešte o čo bojovať? Rozuzlenie románovej série plné zvratov a napätia, ktoré si nesmiete nechať ujsť Vás nenechá chladnými ešte dlho po prečítaní knihy.

 

ĎAĽŠIE DIELA – ZATIAĽ BEZ ZNÁMEHO DÁTUMU VYDANIA:

1.) Eva (Enja) Rúčková – ZÁPISKY Z FRONTU

Táto jedinečná kniha obsahuje spomienkové zápisky, postrehy a zážitky priameho účastníka bojov na východnom fronte v rokoch 1941 – 1943, Mateja Oravca, ktorý žil a zomrel na Liptove. Jeho zápisky historicky pravdivo približujú atmosféru vojny a postoj slovenských vojakov voči nej. Spomienky svojho starého otca autorka upravila do knižnej podoby pri príležitosti osláv 70 rokov od ukončenia 2. svetovej vojny.

2.) Zora Richtarechová – PÍSANÉ DO PIESKU

Narodenie v nemocnici. Umyť, ošetriť, označkovať a nechať bábätko spokojne odpočívať v čistej postieľke. Takto bohužiaľ na svet neprichádzajú deti z čierneho kontinentu. Kniha je spoveďou autorky, ktorá sa spolu s ďalšími piatimi dobrovoľníkmi vybrala do najchudobnejších oblastí krajiny tretieho sveta – do Kene. Spoločne sa zoznamujú s prostredím škôl, učiteľských kabinetov, riaditeľní a sirotincov. Vydali sa po stopách chorľavých, ktorí chcú bojovať, po stopách tých, ktorí prišli na svet, aby nás rýchlo opustili. Sú to deti Kene, infikované vírusom H.I.V, s očami čiernymi ako uhlíky, srší z nich túžba, láska k životu,ale aj nekonečná viera v lepšiu budúcnosť.

3.) Adriana Gregorová – V KLIETKE

Ten, kto si zamiloval prvú knihu Adriany Gregorovej Povedal, že budem šťastná, ktorá sa vo vydavateľstve Elist pýši titulom kniha roka, už určite netrpezlivo očakáva voľné pokračovanie príbehu v knihe V klietke.

Jana žije v područí strachu a závislosti od vlastného otca. Vyhliadky do lepšej budúcnosti sú zastreté slzami a modrinami. Osud to však vyrieši za ňu a po rokoch sa dokáže opäť nadýchnuť. Spoznáva tajomného Romana, ktorý jej chce pomôcť a vytrhnúť ju z mŕtveho prostredia. Príchuť slobody a lásky sa jej zapáči, aj keď úsmev na perách netrvá príliš dlho. Život jej berie ďalšiu osobu, ktorá pri nej mala stáť, a tak Jane zostáva už len Roman, ktorý jej neustále sľubuje šťastie. Všetko však vyzerá príliš ideálne na to, aby to bola pravda. Je Roman skutočne človekom, za ktorého sa vydáva? Nájde Jana svoje šťastie?  Všetko sa dozviete z knihy, ktorú prečítate jedným dychom.

4. Miroslava Varáčková – OBCHODNÍCI S NÁDEJOU

5. Roman Horňák – PAVÚK

Čo poviete? Je si z čoho vybrať? 🙂