Pripravujeme

Na rok 2017 pre vás vo vydavateľstve ELIST  pripravujeme naozaj „všehochuť“. Na svoje si prídu nielen milovníci romantiky, napínavých detektívok a krimi, skutočných príbehov, ale nebude chýbať ani niekoľko zaujímavých knižných prekvapení a vzkriesime aj knihy, ktoré sa už vypredali. Termíny vydania jednotlivých knižných titulov, ako aj ich názvy, sa môžu ešte dodatočne meniť.

 

 

September:

1.)    Jennifer Haigh – DIAGNÓZA

Pripravili sme si pre vás ďalší zaujímavý titul, ktorý je tentokrát slovenským prekladom medzinárodného bestselleru s pôvodným názvom The Condition. Príbeh o tom, ako nám vrodená choroba dokáže prevrátiť život naruby.

Píše sa leto 1976. Tak ako každý rok trávia McKotchovci prázdniny pri mori vo svojom letnom dome na Cape Cod. Manželka a matka Paulette, jej muž Frank – ctižiadostivý vedec, ktorý si iba zriedka nájde cestu zo svojho laboratória a ich deti – najstarší Billy, mamin miláčik, 13-ročná Gwen, ktorá chce už konečne vyrásť, ale stále vyzerá ako dieťa a najmladší hyperaktívny Scott, ktorý sa usiluje získať pozornosť svojich rodičov. Navonok úplne dokonalá rodina. To leto sa však Gwen dozvie, že jej život bude iný, než život väčšiny ostatných dievčat. Jej rast aj pubertu ovplyvňuje zriedkavá genetická odchýlka Turnerov syndróm. Puto medzi Paulette a Frankom sa ukáže ako príliš slabé a rodina sa rozpadá.

Aj mnoho rokov po rozvode sa pri ich vzájomných zriedkavých stretnutiach ozývajú zranené city. A ich deti sa cítia stále rovnako nepochopené. Nikto sa neodváži k ostatným skutočne priblížiť, opýtať sa na ich sny alebo obavy. Prečo sa Billy, úspešný lekár, nikdy neoženil a jeho život je postavený na tajomstvách a kompromisoch? Prečo Scott, ktorý po prehúlenej mladosti konečne vytriezvel a ocitol sa v ubíjajúcej práci a poľutovaniahodnom manželstve nevidí, že jeho syn túži po jeho uznaní rovnako ako on po uznaní svojich rodičov? Aj keď sa Gwen – bystrá a kompetentná, často uzatvára do seba, ona je jediná, ktorá sa konečne ako mladá žena vzoprie svojmu osudu. Keď sa zaľúbi, v jej rodine spustí táto nečakaná situácia rovnako silné emócie ako kedysi jej ochorenie….

Diagnóza skúma silu rodinných mytológií – sebaklamov, popierania a neodvratných právd, ktoré navždy spájajú otcov, matky a súrodencov. Jennifer Haigh vykreslila v knihe nádej, obavy a tajomstvá jednej rodiny, ktorým sa dá čeliť iba pomocou lásky a odpustenia.

2.)    Kolektív autorov – DETEKTÍVNE POVIEDKY ZO SLOVENSKÉHO PROSTREDIA

Pripravujeme pre vás aj ďalšiu unikátnu zbierku poviedok, v ktorej sa spoja napínavé krimi príbehy od viacerých autorov. Výraznejšiu autentickosť zabezpečí ich odohrávanie sa v slovenskom prostredí.

3.)    Dominika Wurll – RECEPT NA DIEŤA

Tragi-komický príbeh o tom, ako túžba po dieťati dokáže zničiť úplne všetko…

Na výrobu dieťaťa potrebujeme:
Jednu mužskú bunku a jednu ženskú bunku.
Veľa vášne, trocha lásky a štipku dôvery.
Hodia sa aj dve obrúčky, ale v dnešnej dobe veľmi nie sú podstatné.
Potom toto všetko zmiešame a necháme odstáť v teplej rúre zvanej maternica deväť mesiacov.
A potom, tadá, je tu malé, voňavé ružové bábätko.
Ale čo ak toto všetko nestačí?

 

Október:

 

2.)    Miroslava Varáčková – PREŽILA SOM SVET

Po veľkom čitateľskom úspechu tohto diela sa vydavateľstvo Elist rozhodlo o revydanie tejto knihy, ktorá je primárne určená pre young adult, ale na svoje si prídu aj milovníci romantickej literatúry s prvkami napätia a sci-fi.

Mladá Ela, rozprávačka príbehu, je jednou z mála ľudí, ktorí prežili vojnu. Prišla o svoju  rodinu, priateľov, susedov a vo svojich sedemnástich rokoch ostala celkom odkázaná len na  seba. Kedysi chodila do školy, so spolužiačkami do kina, či sa len tak poflakovala mestom.  Dýchala čistý vzduch a jedla čerstvé rožky. Teraz trávi väčšinu času v starej stuchnutej pivnici  a deň, keď sa jej podarí mať plný žalúdok, môže pokojne nazvať šťastným. V tejto neľahkej  životnej situácii a samotného úpadku civilizácie sa odvíja príbeh zakázanej lásky. Svet je  v ruinách, budúcnosť neistá, boj o život neúprosný. Prebudí sa v Ele nádej a podľahne túžbe  milovať? Vráti jej ukrývaný vzťah do duše svetlo, alebo ju uvrhne do ešte väčšieho zúfalstva?  A… prežije Ela vôbec najbližšie svitanie?

3.)    Martina Solčanská – HAZARD

Po veľkom úspechu tohto kvalitného románu sa vydavateľstvo Elist rozhodlo pre jeho revydanie. 

Čo všetko sme ochotní urobiť pre peniaze? Predstierať vášeň, predstierať lásku? Pre prostitútky je to súčasť ich povolania, lenže muži sa s ľahkými ženami zvyčajne neženia. Alebo áno? Jack Kilmer má nádhernú vzdelanú manželku, moc, peniaze, má však prázdne srdce. Jedného dňa mu doň vstúpi Jennifer, dievča z baru s nedokončeným štúdiom žurnalistiky. Mladá krásna blondína s vyzývavým poprsím, túžiaca ako každý jej klon po jedinom – po majetku. Starnúci milionár tak stretáva svoje mladšie ja. Kto z nich dvoch zvíťazí? Kto koho zničí? Kto koho naozaj miluje?

 

November:

1.)    Eva (Enja) Rúčková – ZÁPISKY Z FRONTU

Táto jedinečná kniha obsahuje spomienkové zápisky, postrehy a zážitky priameho účastníka  bojov na východnom fronte v rokoch 1941 – 1943, Mateja Oravca, ktorý žil a zomrel na  Liptove. Jeho zápisky historicky pravdivo približujú atmosféru vojny a postoj slovenských  vojakov voči nej. Spomienky svojho starého otca do knižnej podoby upravila autorka pri  príležitosti osláv 70 rokov od ukončenia 2. svetovej vojny.

2.)    Zora Richtarechová – PÍSANÉ DO PIESKU

Narodiť sa v nemocnici, kde vás hneď ošetria, vyčistia, označkujú a v priebehu niekoľkých minút si bezpečne odfukujete s ďalšími bábätkami v čistom bielom vankúši, prípadne v inkubátore. Takto ale neprichádzajú na svet všetky deti z čierneho kontinentu. Táto kniha je akousi spoveďou autorky, ktorá sa spolu s piatimi dobrovoľníkmi vybrala do tých najchudobnejších oblastí kontroverznej krajiny – Kene. Spoločne sa prešli školami, ocitli sa v sirotincoch, nakukli do učiteľských kabinetov i riaditeľní. Vydali sa po stopách tých, ktorí sa narodili chorí a chcú bojovať, po stopách tých, ktorí prišli na tento svet, aby nás zase rýchlo opustili. Sú to deti Kene, infikované vírusom HIV, s očami ako čiernymi uhlíkmi, z ktorých srší láska k životu, túžba po ňom, ale aj nekonečná viera v lepšiu budúcnosť…

 

December

1.)    Vita Jamborová – NEVERA AKO DÔVOD

V tomto prípade pôjde o znovuvydanie úspešného krimi trileru, ktorý veľmi poteší  milovníkov napätia.

V živote to už raz tak býva. Tak veľmi chceme byť šťastní, že niekedy kradneme šťastie  niekomu inému… Soňa a Kristína mali ženatých milencov, Marcela milovala vydatú ženu,  vydatá Nela si našla náhradu za manžela a Ivana sa nevedela rozhodnúť pre jedného muža,  preto mala dvoch naraz. Tak vznikol ich „trojuholníkový klub“. Ibaže dve z nich sú teraz  mŕtve a na rade je tretia… Kto je vrahom žien z tohto klubu a prečo to robí? Kristína, Soňa  a Nela – tri priateľky, ktoré zostali nažive, nevedia, že vrah si už ďalšiu obeť vybral a je len  otázkou času, kedy dotyčná zomrie. Nevera, žiarlivosť, láska a túžba mať niečo, čo patrí  niekomu inému, je prepletencom, ktorý sa nedarí rozmotať ani jednej z nich. Je to však  dôvod na vraždu?

2.)    Adriana Gregorová – V KLIETKE

Ten, kto si zamiloval prvú knihu od Adriany Gregorovej s názvom Povedal, že budem šťastná, ktorá sa stale knihou roku vydavateľstva Elist, už určite netrpezlivo očakáva voľné pokračovanie príbehu v knihe V klietke.

Jana žije v područí strachu a závislosti od vlastného otca. Vyhliadky do lepšej budúcnosti sú zastreté slzami a modrinami. Osud to však vyrieši za ňu a po rokoch sa dokáže opäť nadýchnuť. Okrem toho spoznáva tajomného Romana, ktorý jej chce pomôcť a vytrhnúť ju z mŕtveho prostredia. Príchuť slobody a lásky sa jej zapáči, aj keď úsmev na perách netrvá dlho. Život jej berie ďalšiu osobu, ktorá mala pri nej stáť. A tak jej zostáva už len Roman, ktorý jej sľubuje šťastie. Všetko však vyzerá príliš ideálne na to, aby to bola pravda. Je skutočne Roman tým človekom, za ktorého sa vydáva? Nájde Jana svoje šťastie?
To všetko sa dozviete z knihy, ktorú budete čítať jedným dychom.

Čo poviete? Je si z čoho vybrať? 🙂

0

Your Cart