Pripravujeme

Rok 2018 sa vo vydavateľstve ELIST ponesie v znamení vydávania „všehochute“ zaujímavých kníh. Na svoje si prídu nielen milovníci romantiky, napínavých detektívok a krimi či skutočných príbehov, ale nebude chýbať ani niekoľko zaujímavých knižných prekvapení. Taktiež vzkriesime knihy, ktoré sa v predchádzajúcom roku vypredali. Termíny vydania jednotlivých knižných titulov, ako aj ich názvy, sa môžu ešte dodatočne zmeniť.

1.) Eva (Enja) Rúčková – ZÁPISKY Z FRONTU

Táto jedinečná kniha obsahuje spomienkové zápisky, postrehy a zážitky priameho účastníka bojov na východnom fronte v rokoch 1941 – 1943, Mateja Oravca, ktorý žil a zomrel na Liptove. Jeho zápisky historicky pravdivo približujú atmosféru vojny a postoj slovenských vojakov voči nej. Spomienky svojho starého otca autorka upravila do knižnej podoby pri príležitosti osláv 70 rokov od ukončenia 2. svetovej vojny.

2.) Zora Richtarechová – PÍSANÉ DO PIESKU

Narodenie v nemocnici. Umyť, ošetriť, označkovať a nechať bábätko spokojne odpočívať v čistej postieľke. Takto bohužiaľ na svet neprichádzajú deti z čierneho kontinentu. Kniha je spoveďou autorky, ktorá sa spolu s ďalšími piatimi dobrovoľníkmi vybrala do najchudobnejších oblastí krajiny tretieho sveta – do Kene. Spoločne sa zoznamujú s prostredím škôl, učiteľských kabinetov, riaditeľní a sirotincov. Vydali sa po stopách chorľavých, ktorí chcú bojovať, po stopách tých, ktorí prišli na svet, aby nás rýchlo opustili. Sú to deti Kene, infikované vírusom H.I.V, s očami čiernymi ako uhlíky, srší z nich túžba, láska k životu,ale aj nekonečná viera v lepšiu budúcnosť.

3.) Adriana Gregorová – V KLIETKE

Ten, kto si zamiloval prvú knihu Adriany Gregorovej Povedal, že budem šťastná, ktorá sa vo vydavateľstve Elist pýši titulom kniha roka, už určite netrpezlivo očakáva voľné pokračovanie príbehu v knihe V klietke.

Jana žije v područí strachu a závislosti od vlastného otca. Vyhliadky do lepšej budúcnosti sú zastreté slzami a modrinami. Osud to však vyrieši za ňu a po rokoch sa dokáže opäť nadýchnuť. Spoznáva tajomného Romana, ktorý jej chce pomôcť a vytrhnúť ju z mŕtveho prostredia. Príchuť slobody a lásky sa jej zapáči, aj keď úsmev na perách netrvá príliš dlho. Život jej berie ďalšiu osobu, ktorá pri nej mala stáť, a tak Jane zostáva už len Roman, ktorý jej neustále sľubuje šťastie. Všetko však vyzerá príliš ideálne na to, aby to bola pravda. Je Roman skutočne človekom, za ktorého sa vydáva? Nájde Jana svoje šťastie?  Všetko sa dozviete z knihy, ktorú prečítate jedným dychom.

4. Miroslava Varáčková – OBCHODNÍCI S NÁDEJOU

Musela som si zmeniť meno, presťahovať sa a zabudnúť na predchádzajúci život. Musela som padnúť pod ťarchou kríža a nanovo sa postaviť. Musela som sa vzoprieť vlastnej identite. A to všetko len kvôli nim! Jediné, čo mi zostalo, bola nádej, že človek, ktorého tak zúfalo milujem, prežije.

Život maturantky Júlie sa od základov zmenil potom, čo jej zahynuli rodičia, a ona sa musí vyrovnať s novou situáciou. V ťažkom období spoznáva Matúša, vybuduje si s ním vzťah a pokúša sa myslieť pozitívne. Je tu však niečo, čo jej nedovoľuje poriadne dýchať. Desivé predtuchy, zvláštne znamenia a akési pomyselné čierne mračno, čo sa nad ňou vznáša, sú predzvesťou nezvratných udalostí. Začína sa vypĺňať temné proroctvo kráľovnej zo Sáby? Júlia si až neskoro uvedomí, že svojím vzťahom vystavila riziku smrti nielen seba, ale i ľudí naokolo. Ešte stále však ani len netuší, akú obrovskú moc môže mať náboženská sekta so sídlom v Taliansku… Príbeh je čiastočne inšpirovaný skutočnými udalosťami.

5. Roman Horňák – PAVÚK