Viktória Laurent-Škrabalová

Viktória Laurent-Škrabalová

Viktória Laurent-Škrabalová sa narodila v Košiciach v roku 1980. Študovala Komerčný manažment v Nitre na Fakulte ekonomiky, francúzsky jazyk na Sorbone v Paríži a Verejnú politiku a stratégie pre životné prostredie na parížskej univerzite AgroParisTech. Pracovala v leteckom priemysle, no v súčasnosti je vedúcou pre riadenie bio-odpadov a kompost majstrom.  Od roku 2005 žije v Paríži a venuje sa nie len svojej profesii, ale aj aktívne maľuje a vydáva. 

 

Svoj vzťah k literatúre si budovala od detstva a písať začala už na základnej škole. Jej úplne prvým dielom bol príbeh o tuleňovi, ktorý venovala svojej mamičke k Vianociam. V roku 2011 bol jej text Syndróm “BEE” ocenený  Cenou Bibliotéky v rámci Ceny Fantázie. Jej kniha LAPINOVCI Z LETISKA  sa umiestnila v kolekcii Najkrajšie knihy Slovenska 2015 a vyšla aj vo francúzskom jazyku. 

Autorka knižne debutovala v roku 2013 zbierkou poviedok ĎALŠÍ PSÍ DEŇ a o dva roky neskôr vydala svoju druhú publikáciu LAPINOVCI Z LETISKA (2015) a básnickú zbierku Le silence d’une tempête/Ticho búrky (Editions du Cygne). V roku 2017 si do zbierky svojich kníh pripísala zbierku básní SPIATOČNÝ LÍSTOK NA ZÁPAD, po ktorej v roku 2018 vydala ďalšiu francúzsku zbierku básní Le Berceau Nommé Mélancolie. Autorkinou šiestou knihou je kniha pre deti KOCÚR, KTORÝ CHCEL BYŤ DRAKOM z roku 2019. 

 

Autorku možno sledovať aj na internete: 

Fb: https://www.facebook.com/viktoria.lask 

alebo: www.viktoria-lask.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.