Petronela Stachová sa narodila v r. 1986 na záhorí – v Skalici. Vyrastala však v susednom meste, Holíč.
Vo svojich 20-tich rokoch sa presťahovala do Bratislavy, kde popri práci externe študovala na pedagogickej fakulte Univerzity Komenského.
V Bratislave zostala žiť a pracovať aj naďalej a v súčasnosti si užíva výnimočné krásne okamihy so svojou dcérkou Emkou na materskej dovolenke.
Odkedy sa naučila čítať, zbožňovala knihy. Už ako malé dievčatko pravidelne navštevovala knižnicu, čítala jednu knihu za druhou, nechala sa unášať príbehmi a svojou fantáziou.
V 9-tich rokoch začala písať krátke príbehy a básničky. V teenagerskom veku sa prehĺbila jej záľuba v poézii a písala básne, len pre potešenie, sama pre seba.
V r. 2016 napísala rukopis príbehu o rozprávkovej krajine Ardónii.
Keďže od detstva túžila napísať a vydať knihu, po nejakom čase sa rozhodla splniť a zreálniť si svoj sen.
To sa jej podarilo práve v spolupráci s vydavateľstvom Elist, ktoré vydalo jej prvú knihu “Ardónia- Svetlo a temnota”.
Ide o fantasy príbeh, v ktorom sa prelína skutočný svet so svetom rozprávkovej krajiny Ardónie. Určená je predovšetkým pre teenagerov, no môže zaujať kohokoľvek, komu sa v srdci ukrýva kúsok dieťaťa, každého, kto rád sníva.
“Sny, želania, túžby, fantázie… má ich každý z nás, niekto viac a iný zasa menej. Mnohé sa nám vyplnia, ďalšie sa kamsi vytratia, no niektoré zostanú nenaplnené, hoci po nich nesmierne túžime. Väčšinou však nestačí len chcieť. Treba vykročiť, byť trpezlivý aj vytrvalý, ísť za svojím snom, nevzdať sa ho, nenechať ho zmiznúť alebo sa len tak rozplynúť.
Veď ako by vyzeral svet bez snov, predstáv, či túžob. Aké prázdne a jednotvárne by boli naše životy.
Snívať je predsa nádherné a čarovné. Ešte krajšie je, ak sa zo želania stane skutočnosť.
Jedným z mojich snov bolo napísať a vydať knihu.
Kúzlo a naplnenie tohto sna, kúsok zo mňa samotnej, v sebe ukrýva zázračná krajina Ardónia.
Práve teraz si najviac prajem, aby sa čitateľom kniha páčila. Želám si, aby ich príbeh pohltil, vzbudil ich zvedavosť, aby sa dotkol ich sŕdc, vplietol do ich myšlienok a vyčaril im či ich blízkym úsmev na perách… veď práve to je jeho zmyslom.
Úprimne dúfam, že sa mi toto želanie práve vďaka nim a s ich pomocou vyplní.
Stačí tak málo… otvoriť knihu, začítať sa a dovoliť svojej fantázii preniesť vás niekam ďaleko, za hranice reality a skutočného sveta, nechať sa vniesť do dobrodružstva, oslobodiť predstavivosť, nasledovať čary a odkryť tajomstvá Ardónie…

Knihy, ktoré napísala Petronela Stachová:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.