Autorka, teda ja žijem veľmi rozmanitý život, nie tým, že by som lietala hore-dole po Slovensku, niekedy sa totiž nedostanem ani za bránku. Ale ako si tak občas hovorím, že celý svet príde za mnou, dôvod návštev je rôzny; hlavne v lete  prídu ľudia obdivovať zeleninovú záhradu, ale aj Lejkinu záhradku. V zime väčšinou prídu so seknutým sedacím nervom alebo vykrúteným krkom. Toto všetko naznačuje, že sa venujem vo svojom voľnom čase aj masírovaniu.

Odkedy som napísala knihu Lejkina záhradka a jej zvierací kamaráti, sa postupne snažím dostať medzi deti slovo vidiek, záhradka, ovocie, zeleninka, práca na záhrade. Preto sa ku knihe snažíme natáčať videá z farmy, ktoré sú plné reálneho života medzi domácimi zvieratami a prírody. Ako sa pestuje zelenina, zapína liaheň, strúhajú kopytá alebo pasú húsky. Absolvovala som už aj návštevu v škôlkach, kde deti mohli chytiť kačacie vajíčko, husacie pierko a vidiek veľmi zapôsobil aj na pani učiteľky. Myslím, že kniha osloví všetkých, pretože už nie je bežné, aby na dvoroch našich babičiek poletovala hydina a pestovali sa plodiny. Deti sa zaujímajú o všetko a preto je mojím poslaním im ukázať, že život na dedine pri obyčajných činnostiach je proste krásny. Veď do mesta sa dá vycestovať hocikedy.

A to je téma mojej druhej knihy Au-pair bola super, kde píšem o tom, čo som ako au-pair zažívala v troch krajinách – Anglicko, Nórsko, Rakúsko. Krásne časy plné zážitkov, spoznávanie rôznych kultúr. Pracovala som v indickej rodine, anglickej, americkej, židovskej, nórskej a preto hovorím, spoznaj kultúru národa tak, že s nimi bývaš pod jednou strechou. Mala som šťastie na ľudí, a preto sa mi všade páčilo. Veľmi sa poteším ak inšpirujem študentov nabrať odvahu a ísť za svojím snom. Že svet je krásny, každý zažije veľa zážitkov, ale pritom si bude viac vážiť svojej rodiny doma, ktorá ho vždy s láskou očakáva na autobusovej stanici. V jeden rok som vystriedala štyri krajiny, rodičia to už prestali rátať, ale teraz som rada, že som gazdinka Vierka, masérka, ktorú baví vlastný život.

Knihy, ktoré napísala Viera Straňáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.