Milí priaznivci vydavateľstva Elist, blíži sa marec – mesiac knihy a s ním aj vydanie knihy Lov na nevestu od Michaely Galambošovej. Tá dnes prijala pozvanie do našej imaginárnej kaviarne NA KUS REČI, kde nám o sebe prezradila možno aj to, čo ste netušili.

Rada by som ťa u nás privítala a hneď na úvod by určite čitateľov zaujímalo, ako si sa vlastne dostala k písaniu?
Píšem od nepamäti. Od čias zaľúbených básní a denníčkov na základnej škole, cez gymnázium, kde som zavraždila každú postavu, pretože som nevedela, čo s ňou. Počas vysokej som písala už pomenej, no vrátila som sa k nemu počas materskej.

Ako si sa dopracovala k vydaniu prvej knihy?
Cez mamičkovské fórum som začala zverejňovať kapitoly knihy Manipulátora a priaznivé reakcie ma naštartovali k tomu, aby som rukopis poslala do vydavateľstva. Od vydavateľstva Bestseler som dostala priaznivú odpoveď, a tak bola na svete prvotina Manipulátor.

Vieš opísať pocit, keď si prvýkrát držala svoju knihu v rukách?
Veľmi dobrý. Až vtedy mi „došlo“, že sa to skutočne stalo.

Dlho trvala tvoja cesta, kým sa z teba stala spisovateľka?
No, stále sa necítim spisovateľkou, skôr autorkou. Mám rešpekt voči tomuto osloveniu. Vydanie prvého rukopisu trvalo cca polroka.

G1

Následne po vydaní prvej knihy si sa poriadne rozpísala. Ako dlho ti trvá napísanie jedného rukopisu a odkiaľ berieš nápady?
To záleží od okolností, času a tvorivosti. Jeden rukopis mi zvyčajne trvá štyri mesiace. Vždy sa inšpirujem reálnou postavou, ku ktorej si vymýšľam príbeh.

Tvoje knihy sú od seba odlišné. Premýšľaš aj nad tým, že časom by si zmenila žáner? Napríklad od ženských románov na krimi, alebo scifi?
V súčasnosti mám rozpracovaný román s prvkami krimi aj “duchariny”, vari sa mi ho raz podarí dokončiť.

Ako vznikajú tvoje knihy? Potrebuješ na ne úplný pokoj, alebo ti neprekáža ani hluk?
Potrebujem ticho, poriadok a kávu. Aspoň tú bezkofeínovú.

Kde by si sa chcela vidieť zhruba o päť rokov v rámci „spisovateľského sveta“?
Rada by som mala stálych čitateľov a nápady na nové dielka.

Okrem písania máš aj nejaké záľuby, ktorým sa venuješ?
Mám rada tvorivosť v akejkoľvek podobe. Rada kreslím, háčkujem či pečiem. Nie vždy však produkt zodpovedá danej predstave. 🙂

Niektorí autori nie sú naklonení ku krstom a besedám. Ako si na tom ty? Rada dávaš o sebe vedieť, alebo sa radšej držíš v úzadí?
Myslím si, že ak je to v rozumnej miere a nevytŕčam z chladničky, tak je to v poriadku. 😀

Keďže si sama autorom, čítaš aj svoju “konkurenciu”, alebo skôr preferuješ zahraničných autorov?
Čítam rada, ale ak ma kniha nezaujme, málokedy pokračujem ďalej. Som rada, že sa píše aj na Slovensku a nielen v zahraničí. A som presvedčená, že každá kniha si nájde svojho čitateľa. Obľúbených mám viacero, no nechcem ich menovať, aby som náhodou niekoho nevynechala.

O pár dní ti vo vydavateľstve Elist vyjde štvrtá kniha, voľné pokračovanie Manipulátora – Lov na nevestu, ako si sa vlastne dostala k spolupráci s vydavateľstvom Elist ?
Vydavateľstvo Elist ma milo prekvapilo. Najprv som uvažovala ponúknuť im rukopis len vo forme e-knihy, no nakoniec sme sa dohodli aj na tlačenej verzii. Spolupráca bola ukážková. Cez komunikáciu, korektúry, grafiku, tvorbu obálky.

Lov na nevestu obal

A na záver, čo by si odkázala svojim čitateľom?
Netrápte sa pre maličkosti. Radujte sa z každého momentu, ktorý vám život prinesie.

V mene vydavateľstva Elist chcem poďakovať autorke Michaele Galambošovej za príjemný rozhovor a zapriať jej štvrtej knihe, Lov na nevestu, veľa šťastia a spokojných čitateľov! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.