Stvorená objasňovať zločin je fiktívny príbeh, nie krvilačný thriller plný hrôzy, no zároveň nejde ani o úplne klasickú detektívnu zápletku. Snažil som sa v ňom zachytiť súčasnú realitu v našej spoločnosti. Vystihnúť pozitívne a rovnako tak aj negatívne stopy tejto doby. Kultivovanou formou bez použitia najhrubších vulgarizmov, ktorým som sa snažil dôveryhodne vyhnúť. Skombinovať s primeranou dávkou humoru a dej obohatiť z pohľadu kladných aj záporných postáv. Románu nechýba ani výrazný vplyv náhod, ktoré mnohé vyjasnia, ale aj skomplikujú.

Ak by som mal dielo štýlovo zaradiť, pričlenil by som ho k severskej literatúre tohto druhu. Skromne a s pokorou som sa od veľkých vzorov, ktorí ma v mojom prejave nepochybne ovplyvnili, snažil naučiť čo možno najviac z ich majstrovstva.

Na svojom prvom románe som vo svojich 42 rokoch začal pracovať po dlhej úvahe, a hneď ako som si na internete našiel dostatok užitočných rád, ktorými som sa zo všetkých síl snažil vykompenzovať svoju spisovateľskú neskúsenosť. Pokúsil som sa však zúročiť vlastné životné skúsenosti, ktoré som v rušnom meste zbieral intenzívne predovšetkým v mladosti. Na románe som po večeroch a nociach pracoval presne 13 mesiacov. Niekoľkokrát som ho prepisoval a upravoval, posielal som jednotlivé kapitoly ľudom, ktorí pracujú s textom a získaval od nich spätnú väzbu.

Dielo si môžete zakúpiť u nás:

https://elist.sk/obchod/stvorena-objasnovat-zlocin/

POZOR! Ďalší text prezrádza samotný dej románu:

Stvorená objasňovať zločin je kriminálny román odohrávajúci sa v roku 2012 a opisuje návrat sympatickej tridsiatničky z Prahy do rodnej Bratislavy. Zachytáva jej úprimnú snahu nájsť si životnú lásku. Kráska so záľubou v zbraniach, bojových umeniach, rýchlych motorkách a rockovej hudbe, ktorá trpí nielen beznádejou, že si niekedy vybuduje pevný partnerský vzťah, ale aj komplexom z malého poprsia a príliš bledej pokožky, to však nemá ľahké.

V prvom rade sa ale usiluje nájsť agentúru, ktorá by jej zverila prácu súkromného detektíva. Keď sa jej to s námahou podarí, dostane prípad, ktorý ju sklame. No pri sledovaní neverného manžela podvedenej dámy čoskoro nadobudne podozrenie, že tu ide o viac ako len o neveru.

Po nešťastí v Tatrách sa zdá byť jasné, že išlo o nehodu. V Paule však ožije podozrenie a následne natrafí na spojenca, ktorý takisto ako ona neverí mladému vdovcovi, ani napriek slušnému alibi. Spojenec má navyše dostatok finančných prostriedkov, aby Paulu motivoval prevziať súkromné vyšetrovanie. Na scénu vstupujú ďalšie podozrivé a hlavne nebezpečné osoby.

Kráska sa tak ocitne v nebezpečenstve. Počas vyšetrovania sa jej najskôr niekto vláme do bytu, potom jej pomocníčke takmer unesú syna, a neskôr je Paula prepadnutá a väznená v garáži, kde jej v extrémnom teple ide skutočne o život.

Paula Santorisová presvedčí kriminalistov, aby vzali do úvahy možný motív vraždy a prípad prešetrili. Šialenec sa pred zadržaním ešte stihne pomstiť nebezpečnému gangstrovi a podpáliť Paule dvere počas jej milostného aktu s vysnívaným mužom.

Zásah policajného komanda na útočníka je s pomocou vojenského vrtuľníka úspešný. No usvedčiť páchateľa z vraždy sa zdá byť nemožné. Ukáže sa, že v polícii pracuje okrem neschopných a skorumpovaných policajtov aj zopár poctivcov. Mladíkom nastupujúcej generácie sa podarí zhromaždiť dostatok dôkazov, aby sa páchateľ tak skoro z väzenia nedostal. K ich polovičnému úspechu výrazne prispeje aj Paulin správny typ na kľúčového svedka.

Okrem toho sa Paula Santorisová ocitne tvárou v tvár vietnamskému gangu a zachraňuje svoju zranenú sestru, stretáva sa s predsudkami, otravnou novinárkou, obscénnou bývalou nájomníčkou, komplikovaným vzťahom s mužom svojich snov, ale aj s rodičmi, u ktorých sa skrýva pred šialencom. Vyhýbavo sa stavia k mužovi, ktorý sa do nej zamiluje, a obavy má aj z kamarátstva so svojráznou policajtkou. Napätie počas príbehu hlavná postava ventiluje častým posedením s priateľmi pri poháriku a v snoch o vytúženom princovi.

V závere sa vyjasnia mnohé drobné záhady a zdá sa, že ani trúchliaci vdovec nemá pred sebou svetlú budúcnosť. Napokon, vraví sa, že na každého raz príde a tento príbeh jednou knihou nekončí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.