Peter Hoferek, bývalý programátor, ktorý už odmalička reaguje na prezívku Hogy, je viac cestovateľ a dobrodruh ako spisovateľ… S batohom na pleciach navštívil asi 60 krajín, a to prevažne stopom. Cestuje s minimálnymi nákladmi – obyčajne sám alebo so svojou priateľkou. Viac ako turistické atrakcie obľubuje návštevu zabudnutých dediniek, kde spoznáva naozajstný život miestnych ľudí nepoznačených turizmom.

Svoje zážitky z ciest a rady pre cestovateľov publikuje aj na svojom cestovateľskom blogu. Mnohé otázky, ktoré mu kládli cestovaniachtiví čitatelia jeho blogu a návštevníci cestovateľských prednášok ho viedli k tomu, aby celé svoje cestovateľské know-how spísal do knižky Okolo sveta s palcom hore, ktorá sa postupne stáva “povinnou literatúrou” pre dobrodruhov. V roku 2016 založil vydavateľstvo Elist, čím sa definitívne dostal od programovania, cez cestovanie k literatúre.

Môžete ho podporiť sledovaním jeho fanúšikovskej stránky na Facebooku.

Knihy, ktoré napísal Peter Hoferek:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.