Písanie mi dáva možnosť dostať sa bližšie k ľuďom, ukázať im lásku, ktorej sa dostalo aj mne a ktorá čaká aj ich,” konštatuje autorka Laura Fechová. Prešovčanka narodená v roku 1995 nebola knihomoľkou od útleho detstva, no keď sa jej do rúk dostala prvá kniha, prepadla svetu literatúry a pohybuje sa v ňom až dodnes. 

Vyštudovala Strednú zdravotnícku školu v Košiciach a momentálne pracuje ako laborantka. Spolu s manželom žije v Sabinove blízko Prešova. V trinástich rokoch začala písať poviedky a neskôr i rozsiahlejšie romány. Jej literárnym vzorom sa pre jeho emocionálne vykreslenie postáv stal Erich Maria Remarque, ktorý ju neustále obohacuje a inšpiruje. 

Autorka knižne debutovala románom NEUVIDÍŠ MA PLAKAŤ, ktorý vydala počas štúdia na strednej škole ako devätnásťročná v roku 2014. Jej druhý román VYHRADENÉ PRE TEBA vyšiel v roku 2019 a od prvého románu sa dosť odlišuje. V tomto románe zobrazuje problematiku potratov a hľadania cesty k Bohu. “Samozrejme, nepísalo sa mi vždy ľahko, mala som chvíle keď sa mi zdalo, že každá veta je nezmyselná. Často som sa trápila a blúdila v nekonečnom kruhu. Túžila som napísať román, ktorý by iným do sŕdc vlial lásku (nie však platonickú ani vášnivú). Román, ktorý by bol zrkadlom života, ktorý má pre nás Boh pripravený, ak sa mu zveríme do náručia. V ťažkých chvíľach som mu zverila do rúk svoje slová a písala som, čo som cítila. Viem, že bez jeho našepkaní by bol môj román len nevydareným amatérskym dielom bez zmyslu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.